Strafzaak tegen twee campings uitgesteld 7 Actie: zwerfvuil uit binnenstad verwijderd DEMENTIE HOGER OPGELEIDEN TREFFEN ELKAAR Een keer in de week naar een 'seniorensociëteit' voor mensen met beginnende dementie. Prima, maar dan wel met gelijkgestemden die nog middenin het leven staan en belangstelling hebben voor kunst en cultuur. De vier tachtigplussers we ten dat ze af en toe wat ver geten. En ze snappen dat hun partner, kinderen of andere mantelzorgers af toe 'een dagje vrij' kunnen gebruiken. Ze willen dan ook best naar de dagbesteding van WVO Zorg in zaal De Schut terij in het centrum van Vlissin gen. Maar wel onder de voor waarde dat er mensen komen die het nieuws nog volgen, wat van de wereld hebben gezien, een brede interesse hebben én er gezellig over kunnen praten. In Het Tuinhuis van WVO bij volkstuin Levenslust komen ook mensen met beginnende demen tie. Die vinden het vaak leuk om in de tuin te werken, te wandelen en te knutselen, terwijl de bezoekers van De Schutterij vooral geestelijk uitgedaagd willen worden. Bep Braker-Visser (83), Greetje Pruijs sers (84), Charles Schenkenberg van Mierop (88) en 'boulevardbe woner' (82, 'zet mijn naam maar niet in de krant') beseffen dat ze wat vergeetachtiger worden. Greetje kent de namen van het ge zelschap een week later nog, maar de drie anderen erkennen dat ze vaak even wat hulp nodig hebben. De boulevardbewoner leeft al lang met vergeetachtigheid, zegt hij met een kwinkslag. ,,Ik had het als kind al. Liep ik mijn kamer uit en was ik vergeten wat ik wilde gaan doen. Dan zei mijn moeder 'ga maar weer terug je kamer in tot je het weer weet'. Dat lukt tegen woordig minder vaak." De boule vardbewoner was vroeger actief in de scheepvaartwereld, Schenken- berg van Mierop was gezagvoerder op grote vrachtvaarders en passa giersschepen en de man van Pruijssers voer ook als kapitein over de wereldzeeën. Zij zagen tij dens hun werkzame leven de halve wereld. Pruijssers en Braker kennen el kaar van vroeger en voormalig gymdocente Braker reisde met haar man ook de wereld rond. Greetje Pruijssers keek eerder rond in Het Tuinhuis, maar voelde geen klik met vaste bezoekers. ,,Er waren allemaal groepjes en ik Er waren groepjes en ik kende niemand. Hier voelde ik me eerder thuis kende niemand. Hier voelde ik me eerder thuis, hoewel er in het be gin alleen mannen waren, die niet veel zeiden. Ik ben blij dat Bep er nu ook is." De dagbesteding voor hoger op geleiden opende in juni de deuren in De Schutterij. Mensen komen niet alleen koffie drinken, lunchen en ervaringen uitwisselen, maar kunnen ook films kijken, kranten lezen, schaken of meedoen aan een quiz. ,,Die moet ik af en toe wat moelijker maken als er al ant woorden komen voor ik de vraag helemaal heb gesteld", lacht bege leider Linda Kierdorff. Twee deel nemers waren deze dinsdag niet aanwezig, maar er kunnen nog wat dagbesteders bij. WVO begint binnenkort ook met een groep op vrijdag. Mensen met een indicatie kunnen zich bij de zorgorganisatie aanmelden. Corona speelt de dagbesteding, die aanvankelijk al in april zou be ginnen, nog parten. Kierdorff zou graag met de mensen naar musea, muziekuitvoeringen en lezingen gaan. ,,Daar hebben deze mensen behoefte aan. Maar ze behoren tot de risicogroep, dus we gaan ook niet zo gauw op een terras zitten." Fossielen De begeleider dagbesteding haalt binnenkort een inleider De Schutterij binnen. Bernard Meij- link van de Walcherse Archeolo gische Dienst vertelt volgende maand over historische bodem vondsten. De boulevardbewoner concludeert olijk: ,,Komt-ie oude voorwerpen aan fossielen laten zien." Emile Calon Veere De strafzaak dient tegen De Hek senketel en een minicamping bij Oostkapelle. Want allebei zouden ze, zo blijkt uit de aanklacht, tegen de regels van de gemeente hebben gehandeld door meer eenheden aan te bieden dan officieel is toegestaan. Juridisch adviseur Bram van Leeuwen, die zijn zus bijstaat die eigenaar is van De Heksenketel, is verrast als hij hoort dat hij aan staande vrijdag niet hoeft te pleiten in de Middelburgse rechtbank. Hij vindt het echter wel logisch omdat hij enkele weken geleden bij de Raad van State de geldigheid van het huidige Veerse kampeerbeleid aanvocht. „Blijkbaar volgt de kantonrechter ook die zaak en wil hij afwachten wat de uitkomst is. Als daar blijkt dat De Heksenketel al jaren onte recht niet mocht uitbreiden, komt deze strafzaak in een ander daglicht te staan." MIDDELBURG Heel vies is de binnenstad van Middelburg niet. Maar schoner kan altijd. En het is bijna oktober, dus weer tijd voor de najaarsschoonmaak. Daarom trokken studenten van UCR, scholieren van praktijk school Het Bolwerk, ondernemers en vrijwilligers van het Service centrum Zusterplein gistermid dag samen de stad in om zwerfaf val op te ruimen. ,,Nu de grootste druk van het toerisme af is, willen we de restjes verwijderen", zegt voorzitter Frank Bijleveld van de Vereniging Ondernemers Middel burg. De extra rolcontainers die de ge meente in de stad heeft gezet, heb- ben de hoeveelheid zwerfvuil al in stoppen", constateert Bijleveld. flink teruggedrongen. ,,De vaste Dan komt er wel meer rommel op prullenbakken zijn niet te klein, straat te liggen. ,,En de zaterdag maar soms zit de opening verstopt en zondagochtend blijven een omdat mensen er te grote dingen aandachtspunt." woensdag 23 september 2020 WA 'Film kijken, schaken en de krant lezen' René Hoonhorst Vlissingen -Bep Braker-Visser, voormalig gymdocente Een strafrechtzaak tegen twee Veerse minicampings is voor on bepaalde tijd uitgesteld. De Mid delburgse kantonrechter wacht eerst af of de Raad van State het terecht vindt dat De Heksen ketel in Veere van de gemeente niet mag uitbreiden van vijftien naar vijfentwintig eenheden. Van links naar rechts: Clothilde Bittig Hoffer, Julia Bussiek, Maria Goldenbaum en Dana Cranko. foto dirk jan gjeltema Bep Braker achter de piano, waar omheen Charles Schenkenberg van Mierop, WVO-welzijnscoach Cynthia Dijk en Greetje Pruijssers (vlnr) staan. Op de achtergrond begeleider dagbesteding Linda Kierdorff en de 'boulevardbewoner'. foto dirkjan gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 39