Teksten tegen aanpak corona bij winkelcentrum Dauwendaele Ooievaar Cora via Parijs naar Marokko 6 Onbegrip voor stop subsidie Parkeerkelder studentenflats Kanaalweg komt er niet MIJN DORP, MIJN STAD En de komende tijd komt er nog veel meer geld bij om via de fond sen van Impuls Zeeland de provin ciale economie verder te versterken, kondigt Ten Voorde aan. ,,Met de bijdrage van Middelburg aan Im puls Zeeland wordt dus een enorme hefboom gecreëerd", Niet meer bijdragen aan Impuls is een slecht signaal richting het bedrijfsleven schrijft hij aan de gemeenteraad. Vandaag zal hij zijn brief ook mon deling toelichten voor de raads commissie algemeen bestuur. Om Middelburg er financieel weer bovenop te helpen, heeft het college van B en W een herstelplan geschreven. Belastingen gaan om hoog, subsidies omlaag en ook in samenwerking met andere ge- MIDDELBURG - De studenten appartementen die aan de Ka- naalweg in Middelburg worden gebouwd, krijgen geen onder grondse parkeergarage. Eerder was wel sprake van een parkeer kelder en dat stond ook in het ar tikel in de PZC van gisteren, dins dag 22 september. Dat is echter niet juist. Volgens Woongoed Middelburg is er in middels voor gekozen om tussen de drie appartementengebouwen parkeerplaatsen voor auto's aan te leggen. De bouw van de studenten huisvesting begint in november en is in april 2022 helemaal klaar. meenten wordt het mes gezet. Impuls Zeeland, bijvoorbeeld, daar 'hebben we even geen geld meer voor', verklaarde wethouder van financiën Johan Aalberts bij de presentatie van het herstelplan. Hij zei te hopen op 'begrip', maar dat heeft directeur Ten Voorde niet. ,,Het voornemen om niet meer bij te dragen aan Impuls en daarmee aan een gezamenlijke structuurver sterking, zien wij als een slecht sig naal en als een gemiste kans rich ting het bedrijfsleven, kennisinstel lingen en overheden." Het college ziet het provinciale belang van Impuls Zeeland wel maar twijfelt over het nut voor Middelburg: 'deze projecten vin den wel voor een belangrijk deel buiten Middelburg plaats'. Ten Voorde onderstreept juist de goede contacten tussen zijn organisatie en voor Middelburg zeer belang rijke bedrijven als Eastman, Lumi- leds, Scheldebouw en Wielemaker. Bovendien gaan mensen die voor bedrijven elders in Zeeland wer ken, vaak wel wonen in Middel burg, stelt Ten Voorde. Een andere troef die hij uitspeelt is een project dat voor de gemeente van groot be lang is: de aanleg van bedrijventer rein Trekdijk. Denkfout Middelburg maakt trouwens ook een denkfout als het hoopt zomaar ineens uit de Zeeuwse samenwer king te kunnen stappen, waar schuwt Ten Voorde. ,,Door onze aandeelhouders, inclusief de ge meente Middelburg, is besloten om Impuls voor onbepaalde tijd finan cieel te steunen, dit met een opzeg termijn van drie jaar." KNOKKE-HEIST Ooievaar Cora heeft haar leefgebied in het Zwin verlaten en is vorige week aange komen in Marokko. Net als drie andere vogels kreeg ze een zender tje, waardoor iedereen de route van de ooievaars online kan vol gen. Ooievaars overwinteren graag in Noord-Afrika. Daarom vliegen ze daar ieder jaar heen, maar hoe de rest van de tocht eruitziet, is in sommige gevallen een groot vraagteken. Het Zwin Natuur Park is daarom vorig jaar begonnen met het bezenderen van ooievaars. Hierdoor ontdekten wetenschap pers dat de vogels graag in de buurt van vuilnisbelten verblij ven. Vanwege nieuwe regels zul- Zo staat op een stoep voor één van de ingangen: 'Covid-19 word voor 99% door de televisie overgedra gen!' En voor een andere ingang: 'Een virus dat zo dodelijk is, dat je een test nodig hebt om te bepalen of je het hebt!!?? Kom op mensen wordt wakker!!' Publiek dat het winkelcentrum bezoekt, wordt echter warm noch koud van de boodschap van de anonieme schrijver(s). ,,Gekken en dwazen schrijven hun bood schap op muren en glazen, leerde mijn moeder me al vele jaren gele den", zegt Anita Smolders. Vrij land Bob van Rijn vindt dat iedereen voor zijn mening moet kunnen uitkomen. ,,We leven in een vrij land. Laat ze maar lekker schrij- Publiek dat het centrum bezoekt wordt echter niet warm of koud van de anonieme boodschap ven. Een regenbui en het is weer weg." Dat laatste klopt, want de de tek sten zijn met stoepkrijt aange- bracht. Van Rijn wijst naar de overkant van het winkelcentrum, naar de Thomaskapel waarop vaag is te lezen dat de NOS schuldig is aan het verspreiden van nep- nieuws. ,,Dat is met verf gedaan. Daar hebben ze nog flink moeite voor moeten doen om dat weg te halen." Keurslager Ab de Visser, die een zaak heeft in het winkelcentrum, kan zich ook niet druk maken over de teksten. Hij is wel blij dat de schrijver stoepkrijt heeft gebruikt. Verdwenen De bewuste schrijver is mogelijk al langer actief. Enkele weken ge leden waarschuwde iemand alle treinreizigers door bij de ingang van de tunnel naar het spoor te schrijven: 'Lieve mensen, mond kapjes zijn slechter voor je als co- vid-19!!'. Die tekst is inmiddels verdwenen. len de Europese stortplaatsen de komende jaren echter meer en meer worden gesloten. De impact daarvan wordt uitgevogeld in het onderzoek. De vier maanden oude Cora heeft als eerste Marokko bereikt. Daarmee is ze een stuk sneller dan Emily, die vorig jaar eind septem ber de 'hoofdprijs' pakte. Cora ver trok op 31 augustus uit het Zwin, scheerde een dag later ternauwer nood langs de Eiffeltoren en pas seerde twee weken later de Straat van Gibraltar. Vanwege de harde wind is dat geen gemakkelijke op dracht, heel wat trekvogels halen zelfs de oversteek niet. woensdag 23 september 2020 'Impuls levert juist geld op' Een van de teksten op de stoep bij het winkelcentrum. foto emile calon Miljoenen moet Middelburg be zuinigen. Dan lijkt 48.000 euro een schijntje, maar alle beetjes helpen. Toch bewijst Middelburg zichzelf een slechte dienst door die bijdrage aan Impuls Zeeland te schrappen, waarschuwt di recteur Dick ten Voorde: via zijn organisatie is de laatste tijd drie miljoen euro geïnvesteerd in Middelburgse bedrijven. Maurits Sep Middelburg -Dick ten Voorde, directeur Impuls Zeeland Rondom winkelcentrum Dau- wendaele in Middelburg zijn meerdere teksten te lezen waar uit blijkt dat de schrijver of schrijvers hun bedenkingen heb ben bij de aanpak van de coro nacrisis. Emile Calon Middelburg De ooievaars zijn te volgen via zwin.be. KOUDEKERKE De Klimop, 10.00-12.00 uur: Repair Café; Couburg, 16.00-17.00 uur: Kleutergym 3-5 jaar; 17.00-18.00 uur: Recreatief turnen 5 en 6 jaar; MIDDELBURG Raven- steijnweg 1a, 09.00 14.00 uur: Tweede hands kledingbeurs; ZB, 09.00-17.00 uur: Expositie Dichter op beeld; Hof van Buren, 13.00 en 19.00 uur: Dialoogtafels corona tijdperk; Cruyff Court Meiveld, 15.00 uur: Jongerenactiviteit Minischilderingen maken met inkt; OOST-SOUBURG Basisschool Twee master-Kameleon, 19.30-21.00 uur: In formatieavond over hoogbegaafdheid; SEROOSKERKE Het oude Brandspuithuis, 13.00-17.00 uur: Brandweerspel; VEERE Museum Veere, 12.00 en 14.30 uur: Historische zeil tocht; VLISSINGEN Vrijen- hovenzaal, 09.00 09.45 en 09.45-10.30 uur: Peutergym; SCW, Mercuriusweg 19. 13.00-15.00 uur: Inloopspreekuur SCW over werk en inkomen; De Herberg, 13.30-16.30 uur: Foto-expositie Alide Passchier; WESTKAPELLE Sportzaal de Bellink, 16.30-17.30 uur: Kleu- tergym; 18.30-19.30 uur: Streetdance; Strand, 19.30-20.30 uur: Bootcamp; WEST-SOUBURG Van Doornlaan 33a, 13.00-17.00 uur: Dy namic tennis; ZOUTELANDE Par keerplaats VV De Meeuwen, 18.00 uur: Gratis duurlooptrai- ning. Voor veel activi teiten moet worden gereserveerd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 38