S? On-Zeeuws omdenken Opgelet voor slik op polderwegen Roompot lijft Qurios in, en daarmee vier parken Tweeling 2 UCR OUD-STUDENTEN KOMEN TERUG - Commentaar Ze groeide op in Limburg, studeerde aan UCR in Middelburg en woonde daarna in Maastricht, Den Haag en Montreal. Maar Merel Toorop-van Rens (34) koos ervoor zich te settelen in Zeeland. En ze is lang niet de enige: minstens 27 oud-UCR-studenten keerden na hun masterstudie terug naar Zeeland. la hun opleiding in Zeeland zwermen de studenten van University College Roosevelt uit over de wereld. Ze kun- Inen hun master immers hier niet halen. Omdat het fun dament dat in Middelburg is gelegd zo stevig is, staan de deu ren van binnen- en buitenlandse universiteiten, vaak niet de minste, voor hen open. Die zijn we voor eeuwig kwijt, zou je denken. Maar nee, een flink aantal vestigt zich na de studie weer in Zeeland, ook als ze hier oorspronkelijk niet vandaan komen. Dat stuit nog steeds op onbegrip. Je gaat je na zo'n prach tige opleiding toch niet begraven in de provincie? Zo help je toch eigenhandig je carrière om zeep? Nee dus. In een blog op de loopbaansite LinkedIn draait Merel Toorop-van Rens, oud studente van UCR die na allerlei omzwervingen zich weer in Zeeland vestigde, de vraag om. Als je een kanjer bent in secto ren als windenergie, offshore, industrie, automatisering, zorg, logistiek, de vrijetijdseconomie of techniek: waarom werk je dan in hemelsnaam niet in Zeeland? Dat is een manier van omdenken die de meeste Zeeuwen, bescheiden als ze zijn, niet past. Toch is de trend onomkeer baar. Zeeland heeft de banen, de huizen en de ruimte. Inves teer in extra voorzieningen, of maak ze beter bereikbaar, en Zeeland kan de concurrentie aan met elke regio in Nederland. Binnenkort krijgt UCR een grote broer: het kenniscentrum voor water, voedsel en energie. Dan is er voor hoogopgeleide jonge ren geen (buitenlandse) omweg meer nodig. Ze kunnen met een blijven. Zeeland kan de concurrentie aan met elke regio in Nederland Boeren zijn volop aan het rooien. De modder aan hun wielen belandt daardoor op de wegen, wat vooral bij regen en mist voor gevaarlijke verkeerssituaties kan zorgen. Het Waterschap Scheldestromen advi seert weggebruikers om alert te zijn en zonodig de rijsnelheid aan te passen. Voor de boeren gelden in deze periode extra regels. Ze moeten de slik nog voor ze de weg oprijden van hun wielen halen. Mocht het wegdek toch vervuild raken, dan moeten de boeren dit meteen zelf ALMANAK In de groepsapp van het notaris kantoor in Terneuzen duikelden ze gisteren zowat over elkaar van verbazing. Wie meldde zich daar nu weer na maanden aan het front? Jawel! Het was hun Gentse collega. Hij had een goed excuus voor zijn langdurige ab sentie: hij is sinds kort vader opruimen. Eventueel kunnen ze contact opnemen met het water schap of de provincie. Die plaatsen dan tijdelijke waarschuwingsbor den met een snelheidsbeperking en slipgevaar. Bij nalatigheid kunnen de instanties de weg schoonmaken op kosten van de vervuiler. Bij nalatigheid wordt de weg schoon gemaakt op kosten van de vervuiler Mensen die gevaarlijke situaties willen melden, kunnen telefonisch contact opnemen met het water schap (088 - 246 1000) of de provin cie (0118 - 631011). van een tweeling. Met recht een gebeurtenis waardoor je even niet met de rest van de wereld bezig bent. Een van de collega's had daar oog voor. ,,Welkom terug! Even voor de zekerheid, weet je al dat we sinds half maart allemaal thuis werken?'' Vrouw aangereden op zebrapad Danny Vera nu ook in Duitsland VLISSINGEN Veel brandjes zijn toeval De liefde bracht Merel Toorop terug naar Zeeland: toen ze in haar stu dententijd bij waterpark Neeltje Jans werkte, leerde ze haar huidige man kennen. Ruim tien jaar later wonen ze met hun twee kinderen in Middelburg. Werk, liefde, vrien den of andere contacten zijn voor bijna alle oud-studenten van Uni versity College Roosevelt de hoofd reden naar Zeeland terug te keren. Dat vond Toorop uit, nadat ze een enquête rondstuurde aan andere alumni, op zoek naar hun beweeg redenen en ervaringen. Een stage of een bijbaantje tijdens de studie is belangrijk: bijna driekwart legde op die manier al contacten met het be drijfsleven. Veertig procent vond toevallig werk in Zeeland, zestig procent ging bewust op zoek naar een baan in de provincie. Opval lend: meer dan de helft van de on dervraagden had voor de studen tentijd in Middelburg geen enkele link met Zeeland. De alumni wer ken in veel verschillende werkvel den aan hun carrière. Het grootste deel, ongeveer een derde, doet on derzoek of werkt in het onderwijs. Anderen werken onder meer in het toerisme en de zorg. Toorop werkt als beleidsadviseur arbeidsmarkt bij de Provincie Zee- land, maar ze zette het onderzoek uit eigen beweging op. ,,Mensen vragen me wel eens: 'wat doe jij hier in Zeeland, met die opleiding?' Ze nemen aan dat je bent blijven hangen. Dat klopt niet: oud-UCR- studenten hebben aan andere uni versiteiten een masterstudie ge daan, en zijn met een reden terug gekomen. Het irriteert me dat men- Het irriteert me dat mensen blijkbaar aannemen dat het een rem op je carrière is als je in Zeeland werkt sen blijkbaar aannemen dat het een rem op je carrière is als je in Zee land werkt, alsof het geen goede plek is om te zijn. Er zijn veel voor malige UCR-studenten die bij de Verenigde Naties werken, of onder zoek doen bij Princeton University in de VS. Daar pronkt UCR mee, maar het is ook heel goed om te pronken met andere carrières. Mis schien zijn in Zeeland geen hoog dravende organisaties, maar je kunt wel grote verschillen maken. Ik liep Roompot Vakanties neemt sector- genoot Qurios over. Daarmee voegt het Zeeuwse bedrijf weer vier par ken toe aan zijn portefeuille, waar van één op de Brouwersdam. Ook worden er de komende tijd vijf nieuwe Qurios-parken gebouwd. Qurios werd vijf jaar geleden op gericht en opende sindsdien vier parken. Een ervan is het eco-park Grevelingenstrand, op de Brou- wersdam. Daar staan dertig duur zame, zelfvoorzienende huisjes. Verder heeft Qurios resorts in Bloe- mendaal aan Zee en Zandvoort en op Ameland. Het bedrijf wil de ko- mende jaren vijf nieuwe parken aanleggen: in Nederland (Callants- oog en Gulpen), maar ook in Frank rijk en Portugal. Roompot neemt die plannen over en laat ook het merk Qurios gewoon bestaan. De negentig medewerkers van dat be drijf behouden hun baan. Roompot werd vorig jaar overge nomen door investeringsmaat schappij KKR. Roompot gaf toen al aan daardoor sneller te kunnen groeien dan eerder gepland. De in lijving van Qurios is de eerste grote stap sinds de overname door KKR. Roompot heeft nu ruim 150 parken en wil er volgend jaar nog minstens zeven openen. Daaronder is ook Veerse Kreek bij Wolphaartsdijk. woensdag 23 september 2020 Weggebruikers moeten de ko mende tijd rekening houden met slik op de wegen in het Zeeuwse buitengebied. Bas Bareman Vlissingen Tip? redactie@pzc.nl VLISSINGEN Een vrouw is maandag avond in Vlissingen ge wond geraakt toen ze door een automobilist werd aangereden op een zebrapad. Het ongeluk gebeurde om 23.10 uur op het Bel- lamypark. Een automobi list kwam door nog onbe kende oorzaak in botsing met de overstekende vrouw. Het slachtoffer kwam op de voorruit van de auto terecht. De vrouw is per ambu lance overgebracht naar het ziekenhuis. De politie heeft bij de bestuurder een blaastest afgeno men, de uitslag hiervan is nog niet bekend. MIDDELBURG Danny Vera probeert nu ook Duitsland te verove ren. Zijn album Pressure makes diamonds is er uit gebracht op het be faamde label RCA/Sony Music. Ter gelegenheid daarvan is ook een videoclip ver schenen bij het nummer Roller Coaster, gemaakt door het Zeeuwse bedrijf Set Vexy. Roller Coaster groeide anderhalf jaar geleden in Nederland uit tot een enorme hit en kwam eind vorig jaar bin nen op de vierde plaats van de Top 2000. Toch was het nummer tot nu toe niet voorzien van een officiële video. Zeeuwse brandweer teams moesten maan dag alleen al voor na- tuurbrandjes negen keer uitrukken. Er waren brandjes in Goes, 's-Heer Arendskerke, Ovezande, Westkapelle, Scherpe- nisse, Tholen, Middel burg, Colijnsplaat en Ar- nemuiden. Dat is wel erg veel, maar volgens een woordvoerder van de Veiligheidsregio Zeeland speelde toeval een grote rol. ,,Het is droog, dat speelt mee. Maar het lijkt erop dat de oorza ken verschillend zijn. Er zit geen lijn in. Wij zien nog geen reden om alarm te slaan." 'Hier kun je Cornelleke Blok Middelburg - Merel Toorop-van Rens Martijn de Koning Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 34