Loos alarm pij Haltetaxi gratis voor houders ov-abonnement Aantal besmettingen in Zeeland verdubbeld Rotterdamse patiënten in Zeeuwse hospitaals m ■IPJLR JAN VAN DAMME 2 IKPOEKIIETMEERMEE Column Ik zie ze nog door de Noord straat rollebollen. Op weg naar café De Drie Koningen van Piet Beun. In bemodderde overalls met legergroene laarzen. Een man of tien. Grappend en grollend, want zo'n boerendorpje als de Groe, dat was me wat. Ik kwam net uit school en zag het schouwspel aan. Ze hadden de biertap nog niet eens bereikt en leken de weg al kwijt. zaten de soldaten in een grote le gertent onder aan de zeedijk bij wat nu Strandcamping Groede is. Ze kwamen de restanten van bij de bevrijding gesneuvelde militai ren opgraven, zo ging het gerucht. Ik kon me er doodshoofden en half vergane soldatenkistjes bij voor stellen. brouwerij. Hun toppunt van grap pigheid was om de sirene bij ons gymnastieklokaal in de Voorstraat in werking te stellen. Glaasje in- slaan, snel op de knop drukken en dan als een stelletje belletjetrek kers ervan door. En maar lol heb ben om de verontruste dorpelin gen die overal in de deuropenin gen verschenen. Dat zei mijn vader die toch ook zijn tijd onder de wapenen was geweest en altijd grote verhalen had over hoe hij met een maat erin slaagde de hele lokale bevolking van Hoek van Holland tegen zich in het harnas te jagen. Hij kon al leen ontsnappen door met een barkruk de grote spiegelruit van het café in te gooien. Toen ik deze week het onder koelde bericht las over de Neder landse Officieren Vereniging, die vindt dat de compensatie die Zee land krijgt voor het mislopen van de marinierskazerne ten koste gaat van de krijgskracht, dacht ik met de meeste Zeeuwen: ha, eerst zo lang en zo veel zitten piepen en miauwen dat de slappe knieën van mevrouw de staatssecretaris het begeven, en dan gaan zeuren over te weinig geld. veel en hard pang pang, zou ik zeg gen. Voor de rest: alweer loos alarm. Roep maar veel en hard pang pang, zou ikzeggen DE STELLING Vandaag: Zeeland is prima plek voor hoogopgeleiden Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters Ruim 21.000 bezoekers voor Film by the Sea ifflHBg Vierde verdachte schietpartij vast SINT-ANNALAND Motorrijder overleden na aanrijding Sinds de coronacrisis half maart losbarstte, staan de buurtbussen op stal ter bescherming van de veelal oudere buurtbusvrijwilligers. Het is niet bekend wanneer ze weer in de dienstregeling worden opgeno men. Vooral in dorpen zijn reizigers door het wegvallen van de buurt bussen gedupeerd. Met de beslis sing om haltetaxi's gratis te maken voor abonnementhouders komt de provincie hen tegemoet. Het gaat dan met name om scholieren, stu denten en mensen met een Dal Vrij 65+ Zeeland-abonnement. Reserveren Met de gratis haltetaxi's wordt een alternatief aangeboden, al is dit niet helemaal gelijkwaardig aan de buurtbussen. Die rijden volgens een vaste dienstregeling. Een hal tetaxi moet minimaal twee uur van tevoren worden gereserveerd door 088-2358000 te bellen of naar info@haltetaxi.nl te mailen, onder vermelding van het abonnements nummer. Mondkapje Reserveren kan van 07.00 tot 22.00 uur. De haltetaxi rijdt tot 22.00 uur. Een mondkapje is verplicht. Niet- abonnementshouders kunnen op buurtbuslijnen ook met de halte taxi mee. Zij betalen 98 eurocent opstaptarief en 16 eurocent per ki lometer, wat contant moet worden afgerekend. Eerder is gekeken of op de buurt- buslijnen grote bussen kunnen worden ingezet. Dit bleek niet haalbaar, omdat er niet zoveel re servebussen en -chauffeurs zijn. Landelijk wordt gewerkt aan buurtbussen met een ventilatie systeem. Als die er zijn, zal ver voerder Connexxion onderzoeken wat er mogelijk is in de Zeeuwse buurtbussen. VLISSINGEN Ook in Zeeland neemt het aantal mensen dat be smet is met het coronavirus toe. Er werden afgelopen week twee keer zoveel besmettingen vastgesteld als in de week ervoor, terwijl het aantal tests nauwelijks toenam. In totaal lieten 4206 mensen zich afgelopen week testen. Dat waren er 150 meer dan in de week ervoor. Het aantal positieve tests verdub belde ruim: van 49 naar 107. Grote clusters zijn er niet: de gemeenten Middelburg en Goes zijn koploper, met 18 vastgestelde besmettingen. Opvallend is dat het aantal vast gestelde besmettingen in Zeeuws- Vlaanderen achterblijft. Er werden in heel Zeeuws-Vlaanderen twaalf mensen positief getest: acht in Ter- neuzen, vier in Hulst en in de ge meente Sluis, als enige in Zeeland, helemaal niemand. Voor het eerst sinds 3 augustus werden afgelopen week ook weer twee Zeeuwen met coronaklachten in het ziekenhuis opgenomen. Het gaat om inwoners van de gemeen ten Middelburg en Reimerswaal. Zij liggen beide in het Adrz. In Zeeland overleed deze week niemand aan corona. De laatste keer dat een Zeeuw met corona stierf, was op 24 augustus. VLISSINGEN De ziekenhuizen Adrz in Goes en ZorgSaam in Ter- neuzen vangen weer coronapatiën ten op van buiten de provincie. Dit omdat met name in de Randstad de druk op de ziekenhuizen oploopt. Bij Adrz werden dit weekend drie patiënten uit de regio Rotterdam Rijnmond geplaatst. Daar ligt er nu nog één van in het ziekenhuis. In to taal liggen er nu drie coronapatiën ten in Goes, van wie één op de in tensive care (ic). Ook in Terneuzen zijn drie patiënten uit de regio Rot terdam-Rijnmond opgenomen, waarvan er twee op de ic liggen. Er liggen momenteel geen Zeeuwen met corona in het Zeeuws-Vlaamse ziekenhuis. Er worden alleen patiënten bin nen de regio Rotterdam-Rijnmond verplaatst. Tijdens de eerste golf werden ook patiënten uit Noord Brabant en Zuid-Holland opgeno men. Woordvoerster Yvonne van der Weele van Adrz verwacht gezien de ontwikkeling van het virus dat dat in de komende weken wel weer zal gebeuren. Woordvoerder René Maas van ZorgSaam: „Wij stellen ons hiermee collegiaal op. Uiteraard houden we daarbij de ontwikkelingen van het virus in eigen provincie in de gaten. Er moet wel plek zijn. Mensen hoe ven zich ook niet druk te maken over de reguliere zorg. Dat gaat gewoon door en is ook veilig." woensdag 23 september 2020 Als ik het goed begrepen had, De mannen brachten leven in de Loos alarm, daar zijn ze goed in. Jongens van stavast, roep maar Reageer op pzc.nl Gisteren: Ik eet liever peul vruchten dan vlees 1233 stemmen BEtsOELEN ZE ALLE CORONASLACHTOFFERS VLISSINGEN Film by the Sea heeft dit jaar 21.388 bezoekers getrokken, zo heeft de organisatie gisteren be kendgemaakt. Dat is bijna de helft van het aantal van vorig jaar. Het festival, dat zondag werd afgesloten, had vanwege de coronare- gels een beperkte zaal capaciteit. Directeur Jan Doense is tevreden met de bezoekersaantallen. ,,Dit is veel meer dan we in ons meest optimisti sche scenario hadden verwacht." Film by the Sea was het eerste grote filmfestival dat in Neder land plaatsvond sinds de coronacrisis. VLISSINGEN De politie heeft maandag een vierde verdachte aangehouden voor een schietpartij in mei in een woning aan de Lam mensstraat in Vlissingen. De verdachte is een 34- jarige Vlissinger. Bij de schietpartij raakten in de nacht van 30 op 31 mei, twee mensen gewond. Het ging om een Goese- naar (23) en een 25-ja- rige man uit Vlissingen. De twee werden na be handeling bij de huisart senpost, door de politie opgepakt omdat ze ver dacht werden van betrok kenheid bij de schietpar tij. Dezelfde nacht werd in de Irislaan in Vlissingen een derde verdachte aangehouden: een 21-ja- rige man uit Koudekerke. Een motorrijder is gis teren aan het begin van de avond om het leven gekomen bij een aanrij ding met een bestelbus. Het ongeluk vond plaats op de Oude Zee dijk in Sint-Annaland. Verschillende hulpver leners waren snel ter plaatse om de motorrij der te behandelen, maar deze overleed ter plaatse. De weg werd afgesloten voor al het verkeer. Over de toedracht van de aanrijding is nog niets bekend. De politie doet onderzoek. Iedereen met een openbaarver- voerabonnement kan vanaf deze week gratis met haltetaxi's reizen op lijnen waar anders buurtbussen rijden. Harmen van der Werf Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 2