Akwasi komt met Omroep Zwart MEDIA CULTUUR 29 gestart en loopt volgens Boonekamp 'gestaag'. ,,Het is daarbij cruciaal dat veel makers het ook nu aandurven hun films te presenteren, terwijl je als trend ziet dat er veel titels op de plank blijven liggen in de hoop op betere tijden.'' Behelpen Om de festivalbeleving ondanks co rona levend te houden, haalt het NFF van alles uit de kast: de in Utrecht ge organiseerde talkshows en master- classes zijn eveneens thuis op de bank live te volgen, er is een heuse drive-in cinema op het parkeer terrein van Pathé Utrecht Leidsche Rijn, overal in de domstad hangen nieuw ontworpen posters van 'gouwe ouwen' als De Tweeling en Ka rakter en een speciale festivalapp voert de bezoeker langs plekken in de stad waar ooit beroemde filmscènes (zoals de speedbootachtervolging in Amsterdamnedwerden opgenomen. Toch is het een beetje behelpen, weet ook de directeur die in zes maanden tijd (na het uitbreken van het virus) het festival moest ombou wen naar een coronaproof evene ment. Maar een jaar overslaan was We besloten vrijwel meteen dat het festival hoe dan ook moest doorgaan zeker geen optie. Er zijn wat de Nederlandse film betreft nog wel wat noten te kraken. ,,Je zag voor corona al dat door de opkomst van grote platforms (als Netflix en Amazon, red.) de zichtbaarheid van Neder landse films en series behoorlijk on der druk staat. Gelukkig komt er nu een verplichting dat platforms min stens 30 procent van hun aanbod uit Europese titels moeten laten bestaan en die ook prominent moeten plaat sen. „Geweldig ook dat er een tweede steunpakket voor de cultuursector komt, maar het gaat er nu om dat die middelen ook zo goed mogelijk terechtkomen. Het blijft een kwets bare sector die voor een groot deel uit zzp'ers en freelancers bestaat'', gaat Boonekamp verder. ,,Een andere uit daging is dat er een garantiefaciliteit moet komen om de risico's van het maken van films en series in corona- tijd goed te dekken. Het is van groot belang dat iedereen gestimuleerd blijft om nieuwe producties te ma ken.'' Heet hangijzer is volgens Boone kamp ook dat te weinig verdiend geld weer terugvloeit naar de makers zelf. ,,De opbrengsten blijven in belang rijke mate bij streamingdiensten, omroepen en bioscopen. Slechts een klein deel komt terecht bij de produ centen en makers. Althans zo was het voor corona. Nu hebben juist ook bioscopen en omroepen het heel lastig.'' En dat terwijl de Nederlandse film op de goede weg zit, meent ze. Er zijn meer Nederlandse producties gese lecteerd voor internationale festivals en de sector is zich er steeds meer van bewust dat variatie in het aan bod belangrijk is'', zegt Boone kamp. De Beentjes van Sint Hildegard, met onder andere Herman Finkers, was geen standaard romantische ko medie en werd toch een grote hit. ,,Grote publieksfilms blijven belang rijk, maar als je naar het totaalplaatje kijkt, worden er ontzettend veel ver schillende soorten films gemaakt. Ook dat zie ik als onze taak: dat je niet alleen maar herhaling ziet, maar dat je ruimte maakt voor originele verhalen. Het NFF is en blijft een ge weldige manier om dat goed onder de aandacht te brengen.'' Het Nederlands Film Festival loopt van vrijdag 25 september tot en met zaterdag 3 oktober. Rapper Akwasi. foto robin van lonkhuijsen De omroep heeft als streven mini maal 50.000 leden te werven. Daarmee lijken de organisatoren de ambitie te hebben om zich bij de Publieke Omroep aan te slui ten. Daarvoor is, naast de 50.000 leden, ook nog een compleet beleidsplan nodig, inclusief tien concrete tv- en radioformats. Uit de KvK-gegevens van de omroep blijkt dat Akwasi een van de bestuurders is. De rapper was de laatste tijd veelvuldig in het nieuws vanwege zijn uitspraken over Zwarte Piet. Bij een protest op de Dam stelde hij dat als hij in november een Zwarte Piet zou zien hij 'hem hoogstpersoonlijk op zijn gezicht zou trappen'. Ook doken er verschillende 'geweldda dige' oude tweets van hem op. Het OM besloot Akwasi daarvoor niet te vervolgen nadat hij publiekelijk afstand had gedaan van die uit spraken. Naast Akwasi zit ook filmregis- seur Gianni Grot in het bestuur. Later deze week brengen ze meer naar buiten over hun plannen. Di verse prominenten steunen de omroepplannen al, zo is op Insta- gram te zien. Onder anderen kick bokskampioen Remy Bonjasky, MocroMafia-acteur Achmed Ak- kabi, GTST-acteur Alkan ^öklü en presentatrice Tanja Jess delen de boodschap om lid te worden van de omroep. Nieuwe omroepen hebben op dit moment nog tot 1 januari 2021 de tijd om aan de eisen te voldoen om toegelaten te worden bij de De nieuwe omroep van Akwasi heeft tot 1 januari 2021 om aan de eisen van de NPO te voldoen NPO. Afgelopen jaar meldde ook Ongehoord Nederland zich als mogelijke publieke omroep. Zij willen er zijn voor 'de mensen die Hilversum amper ziet staan'. Ze behaalden de vereiste 50.000 le den, maar inmiddels zijn al twee van de drie oprichters opgestapt uit het bestuur. De initiatiefnemers van Om roep Zwart waren niet bereikbaar voor commentaar. I.M. De Dick Maas Methode Buiten is het feest Marionette De vogelwachter La ultima primavera woensdag 23 september 2020 GO —Doreen Boonekamp, Nederlands Film Festival Rapper Akwasi begint een nieuwe omroep: Omroep Zwart. Dat kondigde hij gisteren aan op Instagram. Op de foto bij zijn be richt staat de tekst 'wakker?', op een tweede afbeelding een op roep aan zijn volgers om lid te worden. Mark den Blanken documentaire Ne Me Quitte Pas. zondag 27 september Michiel van Erp RamsesNiemand in de stad) waagde zich aan de persoonlijke gelijknamige roman van Connie Palmen over haar weerbarstige relatie met de joodse, door oorlogstrauma's ge tergde en vileine journalist en schrijver Ischa Meijer die zich voor het eerst overgeeft aan de liefde. De cast is rijk aan gevierde namen als Wende Snijders, Ramsey Nasr, Guy Clemens en Elise Schaap. zondag 27 september Een documentaire over een van onze meest gevierde regisseurs: Dick Maas. Wie is de man achter successen als Flodder, De Lift en Amsterdamned nou echt? Aan de hand van nooit eerder vertoonde beelden blikken we samen met Maas en veel andere toonaange vende filmmakers en acteurs terug op een ongekend populaire periode uit de Nederlandse film geschiedenis. maandag 28 september De succesvolle zangeres Sonne neemt haar nichtje in huis na de onverwachte dood van haar zus. Als de biologische vader de voog- dij opeist, wordt Sonne voor het eerst van haar leven gedwongen naar buiten te treden over haar traumatische verleden. Naar de bestseller van Arthur Japin, geïnspireerd op het leven van Karin Bloemen. Met onder andere Abbey Hoes en Georgina Verbaan. dinsdag 29 september Engelstalige thriller met Thekla Reuten in de hoofdrol. Als de Amerikaanse kinderpsychiater Marianne naar Schotland verhuist om een nieuw leven te beginnen, is een van haar nieuwe patiënten de geheimzinnige, 10-jarige Manny. Die tekent traumatische gebeurtenissen en beweert dat hij haar toekomst kan sturen. woensdag 30 september Een vogelwachter (Freek de Jonge) woont al bijna een halve eeuw moederziel alleen en zielsgelukkig op een afgelegen eiland. Aan zijn bestaan in en met de natuur komt abrupt een einde. De afgedankte vogelwachter weigert echter te gaan en trekt op geheel eigen wijze ten strijde. Ook met Sophie van Winden. M donderdag 1 oktober Deze Spaanstalige film vertelt het verhaal van de Gabarre-Mendoza familie. Als bewoners van een sloppenwijk vlakbij Madrid worden zij gedwongen om hun zelfge bouwde huizen te verlaten omdat het land waarop ze wonen ver kocht is. Beleefde zijn wereldpre mière op het festival van San Se bastian.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 29