De belangrijkste filmpremières dit jaar 28 MEDIA CULTUUI ANGELA KIJKT TV CINEMA FESTIVAL Het is een grap. Toch? Het moet wel een grap zijn. Zeg me alsjeblieft dat het een grap is, dat #ikdoenietmeermee waarmee een fikse roe del artiesten als Famke Louise, Donny Roelvink, Bizzey, Tim Douwsma, Thomas Berge en dj Hard- well zich tegen de coronamaatregelen keert, juist nu het aantal besmettingen weer oploopt. Ze zijn wel vóór volksgezondheid, zeggen ze. Maar al die types die normaal gesproken hun Turkse nep- tandjes stukbijten op de vraag welke selfie ze nu weer eens op hun Insta zullen zetten, eisen meer duidelijkheid. Over de 1,5 meter, over mondkapjes en over waarom kritische artsen de mond wordt ge snoerd. 'Alleen samen krijgen we de overheid onder controle'. En: 'Free the people'. Nou, sluit die gasten lekker op, zeg ik hier op mijn beurt. Stelletje egoïstische C-sterren die het oppor tunisme hebben uitgevonden. Stond Thomas Berge niet mee te galmen met het coronalied in maart om het zorgpersoneel een hart onder riem te steken? En nu wil hij dat we met z'n allen de regels negeren zo dat diezelfde artsen en verpleegkundigen over een paar weken zich weer een burn-out rennen op een overvolle ic, met de striemen van beschermingsbril- len in het gezicht en stervende patiënten op hun netvlies? Omdat die verwende snotapen vinden dat het allemaal wel erg lang duurt en de gezondheid van opa en oma niet ten koste hoeft te gaan van hun nieuwe auto, nieuwe tour of nieuw gebit. Je zou zo graag willen dat het kabinet, RIVM of het OMT er een krachtig signaal tegenoverstelde. Maar nee. We moesten het maandagavond doen met arts-microbioloog Ann Vossen bij Jinek over de be schuldigingen aan haar adres door Zondag met Lu- bach en Follow the Money over vermeende belan genverstrengeling bij het weren van commerciële la boratoria bij de coronatesten. Het was dapper dat ze er zat, laat ik dat voorop stellen. Maar ze gaf op zo'n warrige, onsamenhangende manier antwoord op de toch vrij milde vragen van Eva - 'dit is de waarheid/het is niet de waarheid, we hebben het in het OMT nooit over testcapaciteit gehad/we hadden het sinds februari al over testcapaciteit' - dat ze de zaak meer kwaad dan goed deed. Ik werd er moedeloos van. Zij is een van de men sen die het beleid bepalen en ons gezond en wel door deze crisis moeten loodsen. Die ons moeten motiveren en bij de les houden. Het laatste wat we nodig hebben, is onduidelijkheid en twijfel over hun motieven. Het wrange is dat als het om strakke communicatie gaat, zij nog heel wat kunnen leren van de muitende #ikdoenietmeermee-kliek. Klinkt ook bijna als een grap, maar het is om te janken. Quote van de dag Het is doordeweeks, toch? Dan kan ik eigenlijk nooit natuurlijk Comeback van Jekkers Suzan Freek terug Tino Martin gaat touren Ondanks corona is het belangrijk voor de cinema in ons land dat het Nederlands Film Festival dit jaar gewoon doorgaat. „Het is cruciaal om verhalen van eigen bodem een podium te geven.'' en filmfestival gaat naast vele premières even goed om het ont moeten, zien en horen van makers en acteurs, spon tane gesprekken met andere be zoekers en het proeven van trends. De vaak gehoorde kreet dat het Nederlands Film Festival (NFF) in Utrecht (vanwege corona) 'naar je toekomt dit jaar' klinkt aantrekke lijk - veel nieuwe films draaien nu tegelijk in verschillende Neder landse steden en voor 170 andere producties kan je kaartjes kopen om ze online te zien - maar of je nog van een ouderwetse festival beleving kan spreken? ,,Toch besloten we vrijwel met een dat dit hoe dan ook moest doorgaan'', vertelt waarnemend festivaldirecteur Doreen Boone kamp. ,,Het is belangrijk verhalen van eigen bodem een podium te bieden. Daarnaast is er juist in deze gekke tijd behoefte aan een venster naar de wereld om ons heen.'' De kaartverkoop is recent Buladó Kom hier dat ik u kus Gran woensdag 23 september 2020 GO - Eva Jinek, als presentatrice genomineerd voor de zilveren Televizier-Ster, laat in RTL Boulevardweten het Gouden Televizier Gala te moeten missen. MUZIEK Harrie Jekkers treedt op 15, 16 en 17 oktober toch op in het Zuiderparkthea- ter. Even leek het erop dat de zanger na een ongeluk nog niet het podium op kon, maar hij is toch genoeg hersteld. Jek kers verbrij zelde bij een on geluk zijn elle boog, maar is daar nu van her steld. MUZIEK Suzan Freek gaan vanaf eind oktober weer zes keer het po dium op. Kaar ten voor de shows gaan vanaf morgen ochtend in de verkoop. De shows in Klok- gebouw Eindho ven (31 okt), Afas Live Am sterdam (14 nov) en Rotter dam Ahoy (21 nov) zijn alle maal corona- proof ingericht. MUZIEK Tino Martin gaat ter promo tie van zijn nieuwe album Voor Iedereen, dat vrijdag uit komt, dit najaar een aantal con certen in Neder land geven. De zanger staat onder meer in Utrecht, Am sterdam en Den Bosch op de planken. De concertzalen zijn coronaproof ingericht. De Nederlandse film moet worden gevierd Gudo Tienhooven Deze films beleven niet alleen in de festivalstad Utrecht, maar ook in vele andere bios copen door het hele land hun première. Ze gaan overal op precies hetzelfde moment van start. vrijdag 25 september Een magisch-realistisch verhaal van een kleine familie uit het Curagaose Bandabou. Wanneer de verschillen in men taliteit tussen de rationele vader Ouira en spirituele opa Weljo steeds meer met elkaar in botsing komen, zoekt de eigenzinnige Kenza vastbera den haar eigen weg tussen deze twee uitersten. De ope ningsfilm dit jaar. Met onder andere Everon Jackson Hooi, bij het grote publiek bekend als Bing uit de moedersoap Goede Tijden, Slechte Tijden. M zaterdag 26 september Familiedrama over de oudste dochter van een gezin waarvan de moeder op jonge leeftijd overlijdt. We zien hoe deze Mona zich als kind, twintiger en dertiger een weg door het leven baant. Naar de bestseller van Griet Op de Beeck en van de makers van de veelgeprezen Thekla Reuten in de hoofdrol van de thriller Marionette. FOTO SEPTEMBER FILM

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 28