Ontvang direct een video van jouw club als er is gescoord! II Activeer nu gratis PZC.NL/GOALALERT (FOX) Toernooikeus kan Bertens opbreken op Roland Garros, zegt Marcella Mesker 27 Ze speelt vandaag nog in Straatsburg, maar Kiki Bertens heeft een verre van ideale voorbereiding op Roland Garros, voor haar het belangrijkste toernooi. „Juist Kiki drijft op zelfvertrouwen.'' mona Halep als voorbeeld. ,,Die is ook bang voor het virus, sloeg Amerika ook over, maar maakt dui delijke keuzes. Ze worstelde in Praag, maar eindigde daar wel goed en speelde daarna in Rome fantas tisch tennis. Kiki heeft risico geno men door het spel te hoog te spelen. Haar voorbereiding is nu vooral een opgelopen achterstand." Hogeogen Bertens, 28 jaar, heeft er geen ge heim van gemaakt waarschijnlijk niet nog vijf jaar te willen tennis sen. Zoveel kansen om hoge ogen te gooien op Roland Garros krijgt ze niet meer. ,,En we weten van Kiki: hoe meer ze speelt, hoe beter ze is'', meent Mesker. ,,Juist op het randje van een fysieke burn-out kan ze fantastisch tennissen. Ze drijft op zelfvertrouwen, op wedstrijden in de benen, niet te veel nadenken.'' Wellicht kan Bertens 'omden- ken', suggereert Mesker. ,,Als ze toch van Ostapenko verliest, gaat ze zonder verwachtingen naar Roland Garros. Dat kan ook goed zijn. Net als een gunstige loting, met een paar tegenstandsters die haar hel pen in het toernooi te groeien. En het kan ook zijn dat Bertens dit jaar al als verloren beschouwt. Na Ro land Garros zullen er nog maar wei nig toernooien worden gespeeld. Je kunt ook geen punten verliezen, door de aangepaste regels voor de ranking. Dus misschien vindt ze het allemaal niet erg. Maar alle in dicatoren voor Roland Garros staan op negatief.'' Zondag begint het voor Bertens belangrijkste toernooi van het jaar. Maar ze ontbeert wedstrijdritme, vorm en mentale hardheid. Door het overslaan van de hardcourt- toernooien, inclusief de US Open, zette Bertens alles op het gravelsei- zoen. Ze meed de kleinere toernooien in Praag, Palermo en Istanboel ech ter en meldde zich meteen voor het sterk bezette 'Premier Five'-toer- nooi in Rome. Daar verloor Bertens in twee sets van de Sloveense Po- lona Hercog. Een gebrek aan wed strijdritme brak haar op, conclu deerde ze. Ze vroeg en kreeg vervol gens een wildcard voor Straatsburg, in de hoop nog wat partijen te kun nen spelen. Lastig inschatten Mesker kan de keuzes van Bertens, de nummer 8 van de wereld, niet helemaal volgen. ,,Niet afreizen naar Amerika, dat is een persoon lijke beslissing. Het was lastig inschatten hoe de situatie met het coronavirus daar zou zijn, welk risico je zou lopen, of je bij terug keer in quarantaine zou moeten. Als je mensen om je heen hebt die kwetsbaar zijn, wil je natuurlijk niet ziek worden. Maar dan had ik gezegd: begin het gravelseizoen kleiner. Gezien het spelers- veld in Praag, kan je daar nog wel wegkomen met een min dere wed strijd." De voorma lige profspeel ster noemt Si- Het zit Kiki Bertens ook niet mee. Eigenlijk zou ze zondag haar inge laste toernooi in Straatsburg starten tegen de nummer 415 van de we reld, de Fran^aise Clara Burel. Een ideaal potje om 'er weer in te ko men', in elk geval op papier. Maar na het afhaken van Karolina Plis- kova klom Bertens een plekje op de plaatsingslijst, kreeg zodoende een bye voor de eerste ronde en treft nu vandaag de totaal onvoorspelbare Jelena Ostapenko. ,,Een nachtmer rie om tegen te spelen'', zegt ten- niscommentator Marcella Mesker over de wispelturige en emotionele Roland Garros-kampioene van 2017. ,,De meest rottige wedstrijd denkbaar als je op zoek bent naar ritme.'' Het is zoals het is voor Bertens. Als ze niet naar Parijs wil afreizen zonder in de seizoenshervatting één overwinning te hebben ge boekt, zal ze Ostapenko moeten verslaan. ,,Een sleutelmoment'', vindt Mesker. ,,Het is bidden dat ze wint, anders draait de voorberei ding uit op een sportieve nacht merrie. En dan vrees ik enorm voor Roland Garros." Ze drijft op zelfvertrouwen, op wedstrijden in de benen, niet te veel nadenken - Marcella Mesker (61) over Kiki Bertens woensdag 23 september 2020 'Kiki heeft risico genomen' Rik Spekenbrink Rotterdam \SPORTS^

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 27