II weer om de prijzen spelen II 23 voorbij, topclubs kiezen amper nog voor aantrekken van spelers uit eredivisie dat PSV diep in de buidel tastte voor Arouna Koné van Roda JC, dat Feyenoord veel geld neerlegde bij Vitesse voor Marko Vejinovic of bij Heerenveen voor Sam Larsson lij ken voorbij. Net als de glazen champagne die werden leegge dronken, omdat Ajax in Limburg aanklopte voor Yannis Anastasiou en Tom Soetaers, dat AZ winkelde bij Willem II om Mounir El Ham- daoui, bij RKC voor Milano Koen- ders of Charlison Benschop of bij Sparta voor aanvaller Danny Koe vermans, Erik Falkenburg en Nick hoger bedrag dan de twee miljoen die je nu wil hebben omdat je mee deelt in een toekomstige transfer'', zegt de Deen. Arnesen verwacht sowieso meer creativiteit bij de Nederlandse clubs. ,,Zoals Volendam en Feyen- oord elkaar hebben gevonden bij het aantrekken van de Belg Fran cesco Antonucci bijvoorbeeld'', zegt hij. De Deen zag recent de jeugd van Ajax over Feyenoord onder 18 jaar walsen met 2-6. In de spits bij de Amsterdammers de 17-jarige Chris tian Rasmussen waar Ajax letterlijk miljoenen voor neertelde. ,,Die club kan dat doen, maar het levert ook echt geld op. Als je vier jeugdige Denen haalt voor zo'n tien miljoen euro en er slaagt er eentje heb je dat bedrag al snel volledig terugver dient.'' ,,Zo was ik zelf heel erg gechar meerd van de 16-jarige Jeppe Kjaer die voor Ajax koos. Die clubs in De nemarken weten inmiddels wel: als zij een groot talent hebben, wach ten ze op Ajax. Voor Feyenoord is Denemarken ook al bijna een geslo ten markt geworden.'' Spelers kunnen voor hun ontwikkeling vaak beter een tussenstop in Nederland maken Viergever. ,,Die rol hebben clubs in de Serie A en de Championship in Engeland overgenomen'', zegt Van Stee. ,,Ajax haalde recent nog spe lers als keeper Kjell Scherpen op bij Emmen en Kik Pierie bij Heeren veen. Het kan, maar misschien is de oplossing dat ze die jongens met een weer verhuren.'' Aan de andere kant: Perr Schuurs bleef bij Ajax en staat inmiddels op de drempel van Oranje na zijn stap van Fortuna Sittard naar Ajax. ,,Het kan ook zeker wel'', stelt Van Stee vast. ,,Het is wisselend. Feyenoord wilde Julian Chabot niet hebben toen hij bij ons speelde. Toch legde Sampdoria heel veel geld neer bij FC Groningen voor die speler. Dat hadden ze dus ook kunnen verdie nen.'' Bewierookt Nog zo'n voorbeeld: Jerdy Schouten wordt bijna bewierookt in Italië door zijn spel bij Bologna. De tech nisch directeuren van 'onze' top clubs zagen het niet in de speler van Excelsior zitten. Frank Arnesen is zo'n technisch directeur die afwegingen moet ma ken namens een topclub. Feyen- oord heeft nauwelijks geld, dus dat verklaart al snel waarom er lang niet voor elke opvallende speler in de eredivisie interesse is vanuit Rotterdam. ,,Toen de clubs over de grens maar drie buitenlanders mochten opstellen, was alles an ders'', zegt Arnesen. ,,Dan maakten veel spelers de stap van de subtop naar de top in Nederland, want er was ook geen alternatief. Die tijd is al heel lang voorbij.'' ,,Ik denk dat het alleen terugkomt als kleinere clubs meer naar de lange termijn gaan kijken. Stel een club in het rechterrijtje van de ere divisie heeft een speler die Feyen oord wel wil hebben. Dan vragen ze twee miljoen, terwijl wij bijvoor beeld nog niet eens de helft kunnen betalen. Ik denk dat het doorver kooppercentage wel een op lossing kan zijn. Dus nu ge noegen nemen met een miljoen, maar in de toe komst weleens uit kun nen komen op een veel speelde de afgelopen vier jaar in China. Naast veel treffers voor Gu angzhou R&F, de club van Gio vanni van Bronchorst, bleef Zahavi scoren in het nationale team. In de afgelopen EK-kwalificatiereeks was hij de één na beste schutter in de Europese zone met 11 goals. Alleen Harry Kane maakte er één meer. Het is logisch dat mensen veel van mij mogen verwachten. Ik moet scoren Zahavi hoopt zo snel mogelijk voor PSV te debuteren, als het niet morgen kan voor de Europa League tegen het Sloveense NK Mura, dan wellicht zondag in de competitie tegen Heracles. Zahavi: ,,Ik zit qua fitheid niet meer in de beginfase van een sei zoen. Ik heb er in China al een hele reeks wedstrijden op zitten. Mijn vorm is goed.'' Doelen Zijn keuze voor PSV is de keuze 'voor een club die om de prijzen speelt.' ,,De afgelopen jaren heb ik veel persoonlijke doelen verwezen lijkt. Maar ik mis het spelen om prijzen. Ik kom echt voor de uitda ging naar PSV en ik heb al gezien dat de selectie veel goede, jonge spelers telt die ook ambitieus zijn. Ik wil ook bijdragen aan hun ont wikkeling. Ik heb mijn medespelers nodig, want ik ben geen spits die scoort uit dribbels of uit 'crazy mo ves.' Ik ben een teamplayer.'' Een routinier die ook concrete in teresse van Ajax trok. Afgelopen zondag lekte uit dat Erik ten Hag Zahavi persoonlijk belde. Al ont kende de Ajax-trainer dat voor de camera van FOX Sports. Zahavi zou alleen zijn aangeboden. Zahavi: ,,Ik heb de comments van Ajax hierover gezien. En I didn't like them, eerlijk gezegd. Als we allebei in de spiegel kijken, weten we wel woensdag 23 september 2020 het Nederlands voetbal' - Henk van Stee (technisch directeur Sparta) - Eran Zahavi (33) wie de waarheid spreekt. Meer hoef PSV presenteerde gisteren de nieuwe Israëlische spits Eran Za- ik niet te zeggen.'' havi. foto anp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 23