Aanwinst Zahavi wil bij PSV Tijd van uitgebreid winkelen in eigen land lijkt 22 Alleen Feyenoord kocht deze zomer een speler uit de eredivisie. De topclubs spekken steeds minder de kas van de kleine clubs in eigen land. ,,Het is vaak wachten op interesse vanuit het buitenland.'' Kort Tennis Max pakt de draad weer op Max Verstappen (22, foto) kijkt na de uitval- beurten in Italië op de circuits van Monza en Mugello weer vooruit. Komend week einde staat in Sotsji de Grote Prijs van Rus land op het programma. ,,We hebben als team de problemen besproken. We zullen niet stoppen met vechten voor podium plaatsen en overwinningen", laat de Neder lander van Red Bull weten. Verstappen staat derde in het WK met 110 punten, achter de Mercedes-coureurs Lewis Hamilton (190 punten) en Valtteri Bottas (135). 'Fraude bij examen Suarez' Bij het taalexamen van Luis Suarez vorige week in Italië zijn mogelijk onregelmatighe den geconstateerd. ,,Uit onderzoek is geble ken dat de examenonderwerpen waren overeengekomen met de kandidaat", aldus de politie. Suarez deed de test, zodat hij een Italiaans paspoort kan aanvragen. Suarez lijkt niet voor te komen in de plannen van Ronald Koeman bij Barcelona. Eerst werd de oud-Ajacied gelinkt aan Juventus, nu wordt hij nadrukkelijk in verband gebracht met Atlético Madrid. De Jong in selectie Sevilla Luuk de Jong (29, foto) behoort tot de Se- villa-selectie voor de Europese Supercup te gen Bayern München, morgen in Boedapest. Als winnaar van de Europa League neemt Sevilla het op tegen de Duitsers, winnaar van de Champions League. De Jong ver tolkte vorige maand met twee doelpunten de hoofdrol in de finale tegen Inter (3-2). Emmen moet geduld hebben FC Emmen mag de komende maanden niet voetballen met de sponsornaam EasyToys op de shirts. Dat liet de KNVB na overleg met de club en de Eredivisie CV weten. EasyToys is een online seksshop en dat past volgens de bond niet in het sponsoringre- glement. Het reglement wordt nu in decem ber tijdens de ALV besproken. Quote van de dag 'Als ik 20 jaar was geweest, had ik zeker nog twee goals gemaakt. Maar ja, ik ben bijna 39 jaar' Voetbal Voetbal Henk van Stee somt twee namen op. Winston Bogarde en Danny Blind. Zij gingen ooit van Sparta naar Ajax. Maar als de technisch di recteur van Sparta iets langer na denkt, komt hij ook op de namen Nourdin Boukhari, John Nieuwen- burg, David Mendes da Silva en John Veldman. Ajax winkelde in het verleden nog weleens op het Kasteel, de miljoenen stroomden vaak binnen in Rotterdam West. Die tijd lijkt definitief voorbij. Van Ajax, Feyenoord, PSV en AZ, het kwartet topclubs in Nederland, maakten alleen de Rotterdammers deze zomer geld over naar een klei- Ik denk dat die tijd alleen terugkomt als kleinere clubs meer naar de lange termijn gaan kijken nere club in de eredivisie voor een speler: zo'n 900.000 euro naar For- tuna Sittard om Mark Diemers over te kunnen nemen. ,,Ik sta daar tweeledig in'', zegt Van Stee. ,,Voor het Nederlandse voetbal is dat natuurlijk een heel slechte ontwikkeling. Als we het geld in het Nederland kunnen hou den, is dat uiteraard altijd beter. Bo vendien kunnen spelers voor hun ontwikkeling vaak beter een tus senstop hier maken, want in het buitenland beland je vaak op de hoop met zoveel spelers. Aan de an dere kant: Brentford en Eintracht Frankfurt leggen veel geld neer voor onze spelers Halil Dervi§oglu en Ragnar Ache. Die bedragen kun nen wij in de eredivisie gewoon niet meer krijgen voor onze spelers. Hooguit nog van Ajax, denk ik.'' Transfersom Mohammed Hamdi, directeur van ADO Den Haag, zegt de trend re cent nog te hebben besproken tij dens een technisch overleg bij de club. ,,Als je een mooie transfersom wil overhouden aan een speler hoef je niet meer te rekenen op de Ne derlandse clubs, zo lijkt het'', zegt Hamdi. ,,Wij denken dat Shaquille Pinas die stap zou kunnen maken, maar de grote clubs klopten nog niet aan. Dat er geen spelers meer in de ere divisie zelf worden gekocht, is een slechte ontwikkeling voor het Ne derlandse voetbal. Als wij iets ver dienen, geven we dat weer uit in de eerste divisie. Nu is het voor veel clubs wachten op interesse uit het buitenland en de vraag is of dat goed is voor de speler.'' Dat het geld dat wordt verdiend in de eredivisie blijft, is niet al tijd zo. Fortuna Sittard gaf de euro's die binnendruppelden voor Diemers vooral uit aan Emil Hans- son, een Noorse linkerspits van Hannover 96. Maar het is duidelijk: de tijden Hij wandelde gisteren in het Philips Stadion al even langs de wanden met afbeeldingen van topschutters uit de rijke clubhistorie. Romario, Ronaldo, Van der Kuylen, Van Nis- telrooy. Wat Eran Zahavi zag inspi reert hem, vertelde hij bij zijn pre sentatie. ,,Misschien richt de club over twee jaar ook wel zo'n hoek in voor mij.'' Het was bepaald niet de enige fraaie oneliner bij zijn entree. Aan ambitie en zelfvertrouwen geen gebrek bij de spits die PSV aan goals en nieuwe successen moet gaan helpen. Toen de derde vragen steller op een rij begon over het feit dat hij 33 jaar is, greep Zahavi met een in: ,,Krijg ik nou alweer een vraag over mijn leeftijd? Ik heb Zla- tan maandag bij de start van de Se rie A zien scoren, die is 38 jaar en maakte niet de indruk aan het einde van zijn loopbaan te staan. Ik met 33 jaar al helemaal niet.'' Hij zei het niet eens op arrogante toon. Het klonk meer als verbazing. Mochten er mensen zijn die denkt dat hij komt uitbollen in Eindho ven, dan kennen die zijn karakter en eerzucht niet. PSV heeft een per soonlijkheid binnengehaald zo schetste Peter Bosz eerder al. Bosz maakte Zahavi mee bij Maccabi Tel Aviv. De spits was daar niet alleen goed voor 35 goals in 36 competitie wedstrijden, hij was ook de aan voerder die zaken regelde buiten het veld. Bosz schat Zahavi in op 25 goals in de eredivisie, als hij alle wedstrijden zou kunnen spelen. ,,Ik ga zelf geen aantal goals noemen'', zei Zahavi gisteren. ,,De eredivisie is een competitie die ik nog niet ken. Ik weet wel dat hier aanvallend wordt gevoetbald en dat ik hou van de druk. Het is logisch dat mensen veel van mij mogen verwachten. Ik moet scoren, daar heeft PSV me voor gehaald.'' De 1.80 lange spits woensdag 23 september 2020 GO FORMULE 1 VOETBAL VOETBAL VOETBAL Zlatan na de 2-0 zege van Milan op Bologna H Op social media is kritiek geuit op het toernooi van Rome. Novak Djokovic, win naar bij de mannen, kreeg 205.190 euro, 10 euro meer dan Simone Halep, winna res bij de vrou wen. Gelijk prij zengeld is al tij den onderwerp van gesprek. 1 Arturo Vidal (33, foto) ver huist van Bar celona naar Inter. De Itali aanse club van verdediger Stefan de Vrij betaalt 1 mil joen euro voor de Chileense middenvelder. 21 Het eredivisie duel FC Utrecht-AZ, wordt inge haald zondag 27 december, 14.30 uur. Het duel werd uit gesteld door het CL-duel van AZ met Dinamo Kiev. 'Heel slecht voor Mikos Gouka Rotterdam - Frank Arnesen (technisch directeur Feyenoord) Mark Diemers (links) in actie voor Feyenoord af gelopen zon dag tegen FC Twente. FOTO PIM RAS Als Eran Zahavi net zo vlot scoort als dat hij praat, dan is PSV een doelpuntenmachine rij ker en de eredivisie een attrac tie. ,,Wat Ajax zondag zei, beviel me niet'', stelde de 33-jarige Is raëliër bij zijn presentatie. Maarten Wijffels Eindhoven

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 22