GOUDPRIJS STIJGT NAAR RECORD HOOGTE VERKOOP NÜ UW GOUD! Door verbod verplaatsen party's zich JOL Floris Müller drinkt geen bier met de koning Zit er 1,5 meter tussen de feiten en de kritiek? Walcheren Merel Toorop-van Rens studeerde aan University College Roosevelt (UCR) in Middelburg en vloog uit over de wereld. Maar zij ke< terug om zich te settelen in Zeeland, lang niet de enige: zeker 27 studenten kwamen na hun terug naar Zeeland om hier te wonei en te werken. Hubert Bruls, voorzitter van het Veiligheidsberaad, constateert deze trend. De regel dat sinds af gelopen zondag grotere feesten en borrels in zes regio's niet meer mogen, leidt volgens hem tot een waterbedeffect. ,,Ik hoor nu al dat partijen met meer dan vijftig man worden verplaatst naar andere delen van het land.'' Bruls is naast voorman van de veiligheidsregio's ook burge meester van Nijmegen. ,,De eerste boekingen zijn bij ons in Gelder land al binnen.'' De gebieden waar niet meer grootschalig gefeest mag worden, zijn de vier grote steden, Kenne- merland (regio Haarlem/Bever wijk) en Hollands Midden (regio Leiden, Alphen aan den Rijn, Gouda). Bruls hoort hetzelfde van col lega-burgemeesters uit onder meer Apeldoorn en de regio Ri vierenland. ,,Het is ook wel lo gisch. Wat is 100 kilometer nou als je op zaterdag een leuk fami liefeest wilt vieren? Nederland is niet zo groot. Als je bijvoorbeeld toch een groot bruiloftsfeest wilt geven, is het vrij makkelijk om uit te wijken.'' Wat is 100 kilometer nou als je op zaterdag een leuk familiefeest wilt vieren? Ton Heerts, voorzitter van de Veiligheidsregio Noord- en Oost Gelderland (VNOG) en burge meester van Apeldoorn, onder schrijft het beeld dat Bruls schetst. „Zolang in de ene regio andere maatregelen gelden dan in de andere, kunnen dit soort situ aties ontstaan'', aldus Heerts. ,,Voor het weekeinde hebben we in onze regio een vraag hierover uitgezet bij het politiedistrict en de bijzondere opsporingsambte naren. Deze gang van zaken blijkt zich met name voor te doen in het gebied van Harderwijk tot Zut- phen, en ook in mijn eigen ge meente Apeldoorn.'' Spelregels Voor een feestje uitwijken naar een horecagelegenheid 100 kilo meter van huis is niet verboden, zegt de Apeldoornse burgemees ter. ,,Zo lang de coronarichtlijnen maar in acht worden genomen. Het kan veel verschil maken of je naar een regulier restaurant gaat waar voldoende plek is of een café in de binnenstad afhuurt. We staan continu in contact met de horeca, waarvan ik vind dat die het voortreffelijk doet. Wie bin nen de spelregels blijft, kan door gaan, voor wie dat niet doet, wordt het duur.'' Voorzitter Republikeins Genootschap stelt zich voor eP3 en 11 Veel Nederlandse artiesten zeggen niet meer mee te doen aan het coronabeleid 21°C Nieuwsmedia TAXATIE- goudwisselkantoor ZEELAND2 Randstedelingen feesten elders Nu feesten met meer dan vijf tig mensen niet meer mogen in zes veiligheidsregio's in de Randstad, worden die ver plaatst naar regio's waar dat wel mag. Peter Winterman Gep Leeflang Nijmegen - Hubert Bruls, Veiligheidsberaad »P4 en 5 woensdag 23 september 2020 Het wordt ander weer pzc.nl Ook voor het laatste cfk regionale nieuws Jaargang 262 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,75 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging g 711688 555530 Goes www.goud wissel ka ntoor.n I Piet Heinstraat 2b T 0113 - 21 76 66

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1