Verdachte 'Maddie' herkend in andere zaak 4 mm NIEUWS 13 Zaak over naar India ontvoerd meisje bij verstek behandeld welkom bij j independer De vrouw kwam naar voren nadat ze foto's van de Duitse ver dachte in de media had gezien. ,,Het slachtoffer denkt dat ze haar kwelgeest misschien heeft her kend. Daardoor werd hier eind juni een onderzoek naar ge opend", zei officier van justitie Hans Christian Wolters. De verdwijning van Madeleine McCann is al jarenlang een mys terie. Maar in juni verklaarden Duitse aanklagers ineens dat ze geloofden dat Christian B. het Ierse vrouw denkt dat Christian B. haar in 2004 in Portugal verkrachtte meisje had ontvoerd en ver moord. Madeleine McCann, die toen 3 was, verdween in 2007 uit de vakantieflat van haar familie in het Portugese resort Praia da Luz. Ondanks een internationale zoektocht is er tot op heden geen spoor van haar gevonden. Duitse aanklagers zeggen dat ze 'con creet bewijs' hebben dat Made leine dood is, hoewel de Britse politie haar verdwijning blijft behandelen als een vermissings zaak. Verdachte Christian B. heeft een lange geschiedenis van zedendelicten, waaronder kin dermisbruik en verkrachting. Hij zit momenteel in een Duitse gevangenis. Hij is in Duitsland ook veroor deeld voor de verkrachting in 2005 van een 72-jarige vrouw in Praia da Luz, hoewel de straf nog niet definitief is. Het kon wel eens snel gaan, de rechtszaak tegen Shehzad Hemani, vandaag in Amsterdam. De miljo nair zou wel gek zijn als hij erbij is, in India waant hij zich met dochter op schoot al vier jaar veilig. De kans dat hij nog een advocaat naar de rechtbank stuurt, is ook klein. Gis teren had zich, aldus justitie in Am sterdam, nog geen advocaat gemeld. Evenmin voor Hemani's neef Im- ran S. overigens, die ook bij de kid nap betrokken zou zijn en ook in India zit. Na een ochtend de feiten bespre ken, neemt vermoedelijk Insiya's moeder Nadia Rashid het woord en dan kan de officier van justitie waarschijnlijk al aan de slag en de strafeis formuleren. Shehzad He- mani zal ongetwijfeld veroordeeld worden voor de brute kidnap van 29 september 2016, de climax van een vechtscheiding op duizenden kilometers van elkaar. Op die dag belden drie mannen op klaarlichte dag bij de oma van Insiya aan, op de Anfieldroad in Amsterdam. Daarna ging het snel: de mannen rukten Insiya uit oma's handen, zij gilde, buren kwamen erbij, wisten één verdachte tegen de vlakte te werken - heldenrol voor een buurman die wat judogrepen op de man losliet - maar Insiya ver dween. Via Duitsland en een privé- vliegtuig wist Hemani het meisje naar Mumbai te verhuizen, haar moeder en oma wanhopig achter latend. Van tijd tot tijd gooide He- mani op Twitter foto's van Insiya de wereld in, tot verdriet en woede van de familie van Insiya. Opdrachtgever Vijf mannen en een vrouw werden vorig jaar juli al veroordeeld tot cel straffen, de zwaarste vier jaar en drie maanden. Tijdens de rechts zaak bleek wat iedereen allang wist: Shehzad Hemani was de grote op drachtgever. Hij betaalde enige tienduizenden euro's voor de klus. De miljonair uit Mumbai deed de afgelopen jaren via allerlei persbe richten verwoede pogingen zijn kant van het verhaal te laten door dringen in Nederland, waar moe- der Nadia Rashid ondertussen bijna een bekende Nederlander werd. Onlangs nog kreeg de redac tie van Opi weer een bericht uit In dia dat er niets van klopt dat moe der Nadia ook in India alle rechts- W CDA-Kamerlid Pieter Omtzigt vindt dat Nederland in actie moet komen zaken heeft gewonnen. Advocaat Peter Plasman, die Nadia Rashid bijstaat, laat per app overigens we ten dat in India het definitieve be sluit dat Insiya naar Nederland moet, nog niet is genomen. Maar Insiya is Nederlands staats burger. Onder meer CDA-Kamer- lid Pieter Omzigt dringt er nu bij de Nederlandse regering op aan om in India met de vuist op tafel te slaan, Insiya terug te eisen en desnoods maatregelen te nemen. In Nederland is er weinig twijfel: Nadia Rashid wint eigenlijk altijd in de wirwar aan rechtszaken over ouderlijk gezag en strafbare feiten. Hoewel dat op papier betekent dat haar ex zich als voortvluchtig cri mineel in een heleboel landen niet meer kan vertonen, helpt het Nadia weinig verder. India levert geen on derdanen uit en sowieso krijgt Shehzad Hemani daar meer voet aan de grond met zijn verhaal. Op zijn beurt deed Hemani jaren geleden al aangifte van kidnapping, omdat zij ooit naar Nederland ver trok met het meisj e. Weliswaar met toestemming van hem, maar 'ineens' kwam zij niet meer terug. Met een veroordeling zal hij niet blij zijn, maar hoe langer de zaak duurt, hoe groter de kans dat Insiya heel haar jeugd in India doorbrengt. De ene zorgverzekering is de andere niet. woensdag 23 september 2020 Nadia Rashid (derde van links), de moeder van de in 2016 naar India ontvoerde Insiya, vorig jaar bij de rechtbank. foto anp Komt Insiya ooit terug? GO BRAUNSCHWEIG De hoofd verdachte van de verdwijning van het Britse meisje Made leine McCann wordt ook ver dacht van een verkrachting. Tegen Christian B. (43) loopt een onderzoek wegens de onopge loste verkrachting van een jonge Ierse vrouw in Portugal in 2004, lieten Duitse aanklagers gisteren weten. De Indiase miljonair die vier jaar geleden zijn toen 2-jarige doch ter vanuit Amsterdam naar India liet ontvoeren, staat vandaag in Amsterdam voor de rechter. Op papier althans, want Shehzad Hemani zal er niet zijn. Of Insiya ooit terugkomt, is zeer de vraag. Victor Schildkamp Amsterdam Shehzad Hemani met zijn dochtertje, dat hij in 2016 naar India liet ontvoeren. We lijken soms best veel op elkaar. Toch zijn we allemaal zorgverzekering is een tikje anders. Bij Independer zie je nieuwe zorgpremies ontvangen? Scan de net een tikje anders. De een heeft genoeg aan een eenvoudig wat die verschillen zijn. Wij vinden er een die QR-code voor onze gratis Zorgpremie bitje. Een ander zit jarenlang vast aan slotjes. Ook elke haarfijn bij jouw beugelbekkie past. Straks als eerste de Alert of kijk op independer.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 13