II 7 SALOMON VAN BELZEN BEDRIJFSLEIDER Vijf dagen in de week rijdt bedrijfsleider Salomon van Belzen (40) van Walcheren naar Renesse voor zijn werk bij Bouwbedrijf Braber. Hij geeft leiding aan een klein team en leert ondertussen het eiland steeds beter kennen. Ik werk op Schouwen- L\ Duiveland lende ploegjes; bijvoorbeeld waar ze die dag materialen moeten ha len. In de ochtend handel ik e-mails en telefoontjes af. Daarna staat er vaak een afspraak voor een opname ingepland bij klanten. Na zo'n opname moet het werk ge calculeerd worden om een offerte uit te kunnen brengen, die dan la ter weer besproken wordt. In de middag ga ik langs bij de werken." Dat klinkt heel gestructureerd, maar een dag gaat eigenlijk nooit zoals die gepland wordt. ,,Er komt Er werd thuis heel wat af getimmerd; ik maakte mijn eigen bureau en kastje nogal eens iets tussendoor. Een onverwachte vondst van asbest, bijvoorbeeld. Daar moet je toch meteen iets mee. Dat maakt het werk leuk en dynamisch, maar het is ook vervelend als je de klant met wie je eigenlijk een afspraak had, moet teleurstellen." De aannemerij in Oorspronkelijk komt Salomon uit Arnemuiden. Zijn vader en opa waren timmerman: ,,Dat wilde ik ook. Ik wilde altijd al de bouw in. Er werd thuis heel wat afgetim merd; dan maakte ik mijn eigen bureau en een kastje." Hij ging na de lagere school naar de lts in Middelburg en vervolgens naar de mts in Vlissingen. ,,Toen dacht ik nog naar de hts te gaan, maar dat heb ik toch niet gedaan. Eigenlijk ben ik blijven hangen bij mijn stagebedrijf in Goes, een architec tenbureau." Hij deed er vooral tekenwerk. Op den duur wilde hij de aanne merij in. ,,Daar heb ik van alles ge daan, van calculeren tot werk voorbereiding. Daarnaast volgde ik veel avondcursussen om me verder te ontwikkelen op diverse gebieden. Qua werk en persoon lijkheid. Dat was best pittig, maar ook leuk en leerzaam." Unieke projecten ,,In de loop van de tijd merkte ik wel dat ik het seriematig bouwen wat eentonig begon te vinden. Het is veel hetzelfde en er zit wei nig timmerwerk in." Bij Bouwbedrijf Braber kan hij wat dat betreft zijn hart ophalen. ,,Hier kunnen we veel unieke en ook persoonlijker projecten reali seren. Mensen willen hun (va kantiewoning laten verbouwen en vertrouwen je hun budget toe. Het moet dan wel een plaatje worden. Ik vind het een uitdaging om dat allemaal in goede banen te leiden en het project tot een goed einde te brengen." oen ik gevraagd werd voor deze functie, moest ik daar wel even over na denken," be kent Salomon van Belzen. ,,Bij Fraanje werkten we in grote teams samen, hier doe ik meer dingen zelf. Ik werkte er al elf jaar. Bovendien woon ik in Vlissingen en werkte ik vlak bij huis. Een baan op een ander ei land betekende dus ook ruim een half uur reistijd, en dat ik er niet meer op de fiets naartoe kon." Maar het is hem niet tegenge vallen. ,,Ik wist niet dat het hier zo mooi was. We komen voor op drachten vaak bij vakantiehuizen van families, en dan ontdek je heel wat bijzondere plekken." Na een overgangsfase tussen Fraanje en Braber werkt Salomon nu anderhalfjaar in Renesse. Als bedrijfsleider stuurt hij een team van negen mensen aan. ,,In het begin was het even zoeken en moesten we wennen aan elkaar. Het heeft in mijn ogen positief uitgepakt. We weten wat we aan elkaar hebben." Zijn werkdag begint altijd om kwart voor zeven. ,,Ik geef dan eerst instructies aan de verschil- dinsdag 22 september 2020 SD In deze wekelijkse rubriek vertelt iemand over zijn werk op het ei land. In deze aflevering: bedrijfs leider Salomon van Belzen. - Salomon van Belzen Salomon van Belzen bij een project op de Kure 10. FOTO'S MARIEKE MANDEMAKER Mariska den Hartog Renesse Salomon van Belzen maakt aantekeningen bij de Kure 10.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 50