Guus de Leeuw na vier goals leider in klassement, met nieuwe telling mooiste baan van Nederland' HOLLANDIA Nieuwe puntentelling ZEELAND 11 deerde en dit seizoen met mij wilde voetballen, als hij bij mij kon wonen.'' De keeper nam zijn vriend ongevraagd mee naar Sluis. „Natuurlijk hadden we in de buurt van Vlissingen kunnen gaan voetballen, maar dit is maar een uurtje rijden. In Spanje stelt dat niks voor. Het is hier vanaf de eerste dag één grote familie voor ons.'' Neusje voor de goal Na één training hadden ze het in Sluis al gezien. Theo Schram, be stuurslid technische commissie en keeperstrainer bij Sluis, vertelt dat Redondo met zijn vriend mee was gekomen en zijn spullen mee had. ,,Je ziet dat hij iets speciaals heeft. Goede balbehandeling, goede passing, neusje voor de goal. Maar hij vindt zelf dat hij nog niet fit en op zijn niveau is. Hij zegt dat het nog veel beter kan.'' Ronnie Tresonie: ,,Hij heeft kwaliteiten. Technisch, links- en rechtsbenig, doelgericht. Hij heeft potentieel, maar mist spel- ritme.'' Theo Schram: ,,Dit hebben we in Sluis nog nooit meegemaakt. Ze hebben het allebei geweldig goed naar hun zin. Hoe dat voor Als zo iemand erbij komt, is dat een bonus een club als Sluis is? We moeten er hier geen tien van buiten Sluis hebben, die tijd is voorbij'', ver wijst hij naar een verleden met veel Belgische spelers. ,,We wil len zoveel mogelijk spelers uit Sluis, maar als zo iemand erbij komt, is dat een bonus. Op de training zien spelers natuurlijk ook dat dit een meerwaarde is, maar we moeten realistisch blij ven. We moeten niet denken dat we hier een soort Messi hebben binnengehaald. De basis van dit elftal is onze eigen jeugd, twee goeie lichtingen. We mogen de jongens van Sluis niks tekort doen.'' Tresonie: ,,Julen spreekt alleen Spaans, maar voetbaltaal spreekt iedereen. Alberto vertaalt wat coaching betreft alles. Zeker in het begin is dat vrij lastig. We hebben een bepaalde manier van druk zetten, maar je ziet dat Julen soms puur instinctief loopt. Dat komt wel in orde hoor. Ik heb onze keeper een lijstje met voet baltermijn gegeven om mee aan de slag te gaan. Links, rechts, knijpen. Ze komen uit een andere cultuur, hebben een wil om te winnen. Die beleving, dat tempe rament; je ziet dat dat voor onze jongens een leerschool is. Dat is een mooie aanvulling.'' De telling in het topscorersklasse ment is dit seizoen een tikkeltje an ders dan voorgaande seizoenen. De coëfficiënten per niveau worden aangescherpt. Doelpunten in de eerste klasse werden al hoger ge waardeerd dan doelpunten in de vierde klasse, maar er komt een ex tra laag bij. In eerdere seizoenen werd geen onderscheid gemaakt tussen doel punten in de tweede en derde klasse, nu wel. Doelpunten in de derde klasse houden een verme nigvuldigingsfactor van 1,5, maar in de tweede klasse wordt dit 2. Daarnaast worden doelpunten in de eerste klasse en derde divisie vermenigvuldigd met de factor 2,5. Dat deze twee verschillende ni veaus toch dezelfde vermenigvul digingsfactor hebben, komt door dat in de derde divisie veel meer wedstrijden worden gespeeld dan in de eerste klasse (34 tegenover 26 duels). Met deze nieuwe telling is Guus de Leeuw met 8 punten (4 goals x factor 2) de eerste koploper. Hij wordt op de voet gevolgd door Can Özgan van Patrijzen, die maar liefst vijf keer scoorde maar dat een klasse lager (en dus een factor la ger) deed dan De Leeuw. Özgan staat dus op 7,5 punten. Nummer drie op de lijst van dit seizoen is Siebe Schets van Goes. Hij scoorde in de eerste twee wed strijden van Goes en staat daarmee op 5 punten. Afgelopen zaterdag deed hij vanwege een blessure niet mee tegen VVOG (1-0-nederlaag). Schalkwijk Vorig seizoen werd de strijd om de topscorerstitel voortijdig gestaakt vanwege het coronavirus. Op het moment van staken was Steve Schalkwijk de koploper van het klassement. Toen nog in het shirt van Goes maakte hij 18 doelpunten, wat vorig seizoen goed was voor 36 punten. Doelpunten in de vierde klasse: x1 Doelpunten in de derde klasse: x1,5 Doelpunten in de tweede klasse: x2 Doelpunten in de eerste klasse: x2,5 Doelpunten in de derde divisie: x2,5 lijk niet voor belde. Hij vroeg toen of ik trainer van Jeugd-Oranje wilde worden. Daar heb ik geen twee seconden over moeten na denken. Ik was verrast, maar na tuurlijk wil ik dat. Ik heb voor mijn trainerscursus tien jaar geleden stage gelopen bij Jeugd-Oranje. Toen zei ik al tegen mezelf: dit is wat ik ambieer. Misschien nog wel meer dan trainer van het grote oranje.'' ,,Ik ben gymdocent, werk graag met j ongeren en wil hen beter ma ken. Avital Selinger zegt altijd dat hij van Porsches raceauto's maakt. Ik maak van Kevers Porsches. Ze komen binnen als lange meiden. Ik moet ze tot de nationale en in ternationale top zien op te leiden. Ik mag onder Avital Selinger wer ken, één van de grootste coaches. Dit is een gigantische kans om mezelf te ontwikkelen. Ik vind het echt de mooiste baan van Neder land.'' Ivo Munter liep in mei al stage bij de talentengroep. ,,Toen had ik echt zoiets van: Wow, dit is wat ik wil.'' Vanwege corona volgden vo rige week pas contractbesprekin gen. Munter gaat wekelijks met de talentvolste oudste jeugdgroep op Papendal aan de slag. ,,Het is alle- maal goed te combineren. Ik blijf gewoon trainer bij VCN, maar ga in het onderwijs een dag minder werken. Op maandag beginnen we om negen uur met een stafver gadering, waarin we met alle coa ches rond de tafel zitten. Daarna beginnen de meiden om elf uur met krachttraining. Vervolgens gaan we drie uur met iedereen aan de slag.'' Door corona zijn het EK en WK voor jeugd geschrapt. Zoals het er nu naar uitziet, werkt Munter met zijn selectie naar een zevenlan- dentoernooi toe, dat volgend jaar zomer op de kalender staat. .-üivocate? "•7i - Hork -7 V ïssv'65 T2ïzat rTr 2~ï 4 VCK "J 3A zat 2 TT™ IT 3 |zSC62 13B zat f 2 jTWT 3 Ji V mgnmfeiu Topscorer dinsdag 22 september 2020 GO -Bestuurslid Theo Schram over aanvaller Redondo Guus de Leeuw is de trotse kop loper van het PZC-topscorers- klassement. De aanvaller scoorde zaterdag vier keer tegen NSVV, waardoor hij Yer- seke een vliegende competitie start gaf in de tweede klasse. Rudy Boogert Vlissingen Guus de Leeuw (links): 4 tref fers voor Yerseke. foto ron quinten Spaanse passie Guus de Leeuw Yerseke 2E zat 4 2 8 Can Ozgan Patrijzen 3A zat 5 1,5 7,5 Siebe Schets Joey dos Santos Goes j 3e div i 2 2,5 5 Arnemuiden 2E zat 1 2 'i 2 4 mmhhi - w; ui".* sOostkapelle/Domburg 2E zat 2 2 4 Sven Wisse Jens Kamphorst Oostkapelle/Domburg ij 2E zat i 2 2J 4 Jeroen de Wild Kevin Zegers ■■'Spui 4A zat fi 4 I 1 Ij 4 Rick Imanse Lewedorpse Boys S 3A zat J 2 1 1,5 3 Jesper Harinck Pierre Borgo i Krabbendijke J 3B zat 2 y 1,5 J™" 3 Robin Provoost Thomas van Dijke jï Wemeldinge S 4A zat 3 7"j 3 Martijn Dalebout Brouwershaven T"4B zat 3 S 1 (j 3 Tim de Looze J WIK'57 4B zat ""T 3|" 1 j 3 Sven Hofman fSteen 3Azon "f 2 1,5 3 Ruben Steutel 5 Aardenburg 4A zon 3| 1 j 3 Jochem van der Meulen Oostburg E 4A zon 1 3 1 E 3 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 43