O 0 O Munter: 'Ik vind het de 10 ZEELAND Pattinama-Kerkhove stuit op Wickmayer Ook Van der Lijke mag het WK rijden VIERDE KLASSE AANWINSTEN Didi de Vries pakt brons in World Cup Na doelman Alberto Cassado Gudiel heeft dit seizoen ook zijn vriend Julen Garcia Redondo zijn schoenen aangetrokken. De twee hebben het geweldig naar hun zin bij de Zeeuws- Vlaamse dorpslcub. Tennisster Lesley Pattinama-Kerkhove is bij de loting voor het kwalificatieschema van Ro land Garros gekoppeld aan de Belgische Ya- nina Wickmayer. Daarmee treft de Zierik- zeese het niet. Wickmayer staat nu 153ste op de wereldranglijst, maar haalde in het verle den al driemaal de laatste 32 van het hoofd schema. De Zeeuwse nummer 177 van de we reld doet voor de vierde keer mee aan de voor rondes van het Franse Grand Slamtoernooi. Bij haar eerste drie optredens in Parijs verloor ze steeds haar eerste partij. Wielrenner Nick van der Lijke uit Middelburg is alsnog geselecteerd voor het wereldkampi oenschap dat deze week in Italië wordt gere den. De 28-jarige Zeeuw vervangt Robert Ge- sink, die vermoeid uit de Tour de France is te ruggekeerd. Van der Lijke rijdt voor de Deense ploeg Riwal Securitas Cycling Team. Eerder dit jaar nam bondscoach Koos Moerenhout hem ook mee naar het Europes kampioen schap. In het Franse Plouay eindigde hij als 34ste. Hij reed nog nooit een WK. Behalve Van der Lijke doet er nog een andere Zeeuw mee: Antwan Tolhoek uit Yerseke. Hij had een week eerder al te horen gekregen dat hij mee mocht naar Imola waar zondag de wegwed strijd wordt gereden. Van Liere Mountainbikester Didi de Vries (23) uit Wil- helminadorp heeft zondag tijdens de eerste wereldbekerwedstrijd 'eliminator' van het seizoen meteen brons gepakt. De regerend Nederlands kampioene moest lang wachten tot haar discipline weer werd opgestart. Eer der in het jaar ging De Vries naar een World Cup in Dubai, maar die werd op het allerlaat ste moment afgelast. Nu er weer onder voorwaarden gesport kan worden, wordt het hele wereldbekerseizoen in korte tijd afgewerkt. De Vries kwam in Wa- regem goed voor de dag. Ze moest in de snelle afvalraces alleen een Italiaanse en een Fran- ^aise voor zich dulden. In 2019 won ze ook al eens brons in Valkenswaard. Quote van de dag 'De komende weken verwacht ik geen feestjes in Goes' Museum De partijen in de zaak rond de objecten uit het voormalige Voetbalmu seum krijgen van de rechter extra tijd om tot een minne lijke schikking te komen. De termijn voor overleg is ver lengd tot 1 ok tober. Aanvan kelijk kregen de partijen van de rechter twee weken de tijd om tot een op lossing te komen. Die ter mijn is nu ver lengd. Hulst heeft een rijke geschiedenis met kleine Spaanse soldaatjes, die verspreid over de binnenstad ver bonden zijn met de vestingstad. Voetbalclub Sluis heeft sinds kort zijn eigen pagadders. Nadat hal verwege vorig seizoen de Spaanse doelman Alberto Cassado Gudiel neerstreek bij de vierdeklasser, is sinds vorige week zijn boezem vriend Julen Garcia Redondo speelgerechtigd voor Sluis. Redondo debuteerde vorige week donderdag tijdens de beker wedstrijd tegen FC Rimboe. De frêle aanvaller kwam na de rust in het veld en had met drie doelpun ten een belangrijk aandeel in de verrassend ruime 0-5-zege, die de formatie van Ronnie Tresonie boekte. Voor het openingsduel van de competitie waren de verwach tingen dan ook hoog. Redondo - die in de eerste helft de gebles seerde Veron Schram verving - scoorde wel, maar voor Sluis werd het een valse start. Oostburg maakte na rust het verschil en won met 1-4. Dat zorgde voor veel emotie bij de twee lichtvoetige Spanjaarden, die dat in de slotfase en na afloop etaleerden. Aanvaller Redondo (25) kreeg geel voor een onbezon nen actie rond het strafschopge- bied van Oostburg, wat tot een op stootje leidde. Keeper Gudiel (26) stak het veld over, om een kleine tachtig meter verder zijn boezem vriend in bescherming te nemen. Trainer Ronnie Tresonie had er begrip voor gehad als zijn aanval ler rood had gekregen. ,,Dat is hun wil om te winnen en een stukje frustratie, maar daar moet je mee om kunnen gaan.'' Gudiel: ,,Span- jaarden hebben Latijns bloed. Als iemand van je team in problemen is, moet je hem helpen, hebben wij geleerd.'' Talavera De doelman belandde vorig sei zoen in Sluis als vervanger van de geblesseerde Brian de Waele en is nu herenigd met een jeugdvriend. Hij spreekt vloeiend Engels en doet namens beiden verhaal. ,,We zijn allebei in Talavera geboren, op een uurtje rijden van Madrid. Ju- len is een jaar jonger dan ik, maar we hebben heel veel samen in de jeugd gespeeld. We zijn al vanaf ons tiende vrienden. Ik was acht tien jaar toen ik naar de senioren ging en tweede keeper werd. In mijn laatste jaar heb ik vijf wed strijden in de derde divisie ge speeld. Julen heeft vanaf zijn acht tiende op het niveau van de derde divisie gespeeld, maar de laatste jaren veel rondgereisd. Hij heeft de laatste jaren niet gevoetbald.'' De sluitpost werkte overal in de wereld. ,,Waar ik ook woonde, Ju- len kwam me opzoeken. Ik woon nu in Vlissingen en werk bij Kloosterboer in de haven. Toen hij me twee maanden geleden op zocht, beviel het leven hem hier goed. Hij zei dat hij online stu- Hij promoveerde met dat team naar de eredivisie en verloor de bekerfi nale van meervoudig landskampi- oen en bekerwinnaar Sliedrecht Sport. De 35-jarige Munter zegt dat hij niet moest nadenken, toen voor malig bondscoach Avital Selinger hem belde met de vraag of hij bondscoach van de Jeugd-Oranje meisjes wilde worden. ,,Hij belde me toen ik op de weg terug was van een training op Pa pendal. Ik kom daar al lang, omdat verschillende speelsters van ons daar de bondstraining volgen. Toen Avital me belde, dacht ik dat het over schema's voor die meiden ging. Nadat we die hadden doorge nomen - dat duurde wel zo'n twin tig minuten - zei hij dat daar eigen- dinsdag 22 september 2020 GO TENNIS WIELRENNEN i j Nick van der Lijke (midden) reed eind au gustus ook al het EK. foto bsr agency MOUNTAINBIKE - Sportverslaggever Barry van der Hooft in gesprek met presentator Juriën Dam, tijdens de wekelijkse PZC Voetbal Vodcast, die te bekijken en te beluisteren is op www.pzc.nl 2 Dinja van Liere keerde met een zilveren medail le terug van het NK. De dres- suuramazone uit Kapelle moest in Er- melo in de klasse ZZ- Zwaar alleen haar meerdere erkennen in winnaar Bart Veeze met Im- posantos. Met Independent Little Me kwam Van Liere tot scores van 72,905 procent (eerste proef) en 77,458 pro cent (tweede proef). Het was goed voor een zilveren plak. 1 a (O Sluis heeft nu ook Peter van Kouteren Sluis 'illl Doelman Alberto Cassado Gudiel (links) en aanvaller Julen Garcia Redondo tijdens het duel met Oostburg. Sluis verloor met 1-4. fotos CAMILE SCHELSTRAETE Ivo Munter. foto pim waslander Met zijn benoeming tot bonds coach van Jeugd Oranje gaat voor de bij Forza in Bruinisse op gegroeide volleybaltrainer Ivo Munter een jeugddroom in ver vulling. De 35-jarige Munter speelde zich bij de bond in de kijker door de resultaten van de vrouwen van Laudame/Financi- als VCN. Peter van Kouteren Capelle aan den IJssel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 42