600euro voor strijd tegen taaislijmziekte Het skelet van de nieuwe huisartsenpost 7 CRUYFF COURT JUBILEUMFEEST Het Cruyff Court in Middelburg ligt er tien jaar en dat wordt uitgebreid gevierd. Met voetbal, uiteraard. Maar ook met een workshop graffiti. dinsdag 22 september 2020 Emile Calon Middelburg Onder leiding van Bart van Kervinck gaan Fayrouz, Cyriel en Sylvan aan de slag met spuitbussen. Cy riel (9) hoopt later net als Bart graffiti-artiest te worden. ,,Dat wil ik echt." Hij ziet het al voor zich hoe hij gebouwen mooier maakt door ze te bespuiten met fraaie af beeldingen. Maar hij sluit ook niet uit dat hij profvoetballer wordt, zo vertelt hij terwijl hij maandag middag op het Meiveld in Middel burg voorzichtig de eerste graffiti- strepen zet op een groot vel papier. Naast hem spuit ook Sylvan (11) de eerste verf. Hij vertelt dat hij van tekenen en schilderen houdt en is dan ook maar wat blij dat de Stich ting Kunsteducatie Walcheren be trokken is bij de viering van het tienjarig bestaan van het Middel burgse Cruyff Court. ,,Dan kan ik hier lekker aan graffiti doen." Geen probleem Iets verderop is Fayrouz ook bezig met een spuitbus. Ze wil haar naam spuiten en zegt dat het daar bij blijft. ,,Want ik kan niet goed tekenen", aldus de elfjarige. Bart van Kervinck hoort dat en zegt di rect dat dat geen probleem is. Maar hij wijst haar er ook op dat ze niet zo snel moet opgeven. ,,Want alles valt te leren." Terwijl de graffiti-kunstenaars- t 24 september 2010: Opening van het Cruyff Court met burge meester Koos Schouwenaar (met gele pet) en daarachter Johan Cruijff. foto lex de meester in-spe leskrijgen, voetballen op het Court jongens en meisjes te gen elkaar. Ze zitten in de groepen 3 en 4 van de basisschool. Vandaag spelen kinderen uit de groepen 5 en 6 tegen elkaar. Morgen de meis jes uit 7 en 8 en tot slot donderdag de jongens uit die twee hoogste groepen. Tegelijkertijd is er ook al tijd iets cultureels te doen, zo zegt Melissa Vos. Zo komen vandaag leerlingen en docenten van de Zeeuwse Muziekschool naar het Meiveld om te laten zien en horen wat er allemaal gedaan kan wor den met muziekinstrumenten. Op het veld is het vooral de zes jarige Stephano die de show steelt. Hij scoort meerdere malen en laat zien dat hij veel techniek heeft. Hij vindt het leuk om te voetballen. Zelf zit hij bij Zeelandia en komt Het is de bedoeling dat mensen hier samen sporten -Martin van Vooren, buurtsportcoördinator maar zelden op het Cruyff Court. ,,Want we hebben voor ons huis ook een trapveldje." Awat Jyebrah (14) kijkt toe hoe er gevoetbald wordt. Hij komt wel vaker op het veld en is blij dat het er ligt. ,,Er wordt veel gebruik van gemaakt." Dat beaamt ook Martin van Voo ren, de buurtsportcoördinator. Dat leidt volgens hem ook wel eens tot problemen. ,,Soms zijn er groepen die het veld claimen." Dat is in strijd met de gedachte achter het Cruyff Court. ,,Want het is er voor iedereen. Het is juist de be doeling dat mensen hier samen sporten." Kijk op de site bij /video Cruyff Court is tien jaar oud en viert feest VLISSINGEN Bij de zesde Outrun CF op de boulevards van Vlissin- gen is zaterdag 600 euro bij elkaar gebracht voor onderzoek naar taai- slijmziekte. De Outrun, een jaarlijkse wan deling over de Vlissingse boule vards waarbij deelnemers stilstaan bij en aandacht vragen voor taai- slijmziekte, is in 2015 op initiatief van Samantha Eising begonnen. Eising bracht zeven jaar geleden het boek Adembenemend uit over haar strijd tegen cystic fibrosis (CF), beter bekend als taaislijm- ziekte. Ze is ruim twee jaar gele den overleden, maar zou anders vorige week haar dertigste verjaar dag hebben gevierd. Vriendinnen Jill en Marion, bei den ook lijdend aan taaislijm- ziekte, lieten daarom zaterdag bij haar herdenkingsplaquette op het Keizersbolwerk dertig vlinders vliegen. Ook werden verse bloe men naast de plaquette gelegd. En kele tientallen wandelaars waren getuige. Het bedrag van 600 euro komt zowel van donaties als de door gaande opbrengst van Adembene mend. Op samanthaeising.nl en face- book.nl/outruncfnederland is al les te lezen over de wandelactivi teiten en onderzoek naar cystic fibrosis. MIDDELBURG Het skelet van de nieuwe huisartsenpost voor Wal cheren staat. Het duurde lang voor dat de bouw kon beginnen omdat eerst omwonenden protesteerden, en later ook Vereniging De Zeeuwse Molen. De buurt vreesde overlast van vooral verkeer, de mo lenvereniging waarschuwde voor verlies van wind voor de molen die er vlak achter staat. Uiteindelijk komt het gebouw toch op de door de artsen gewenste plek aan de Krooneveldweg aan de rand van Middelburg, vlakbij de N57: centraler op Walcheren dan de huidige post bij het ziekenhuis in Vlissingen, en daarom ook beter bereikbaar. In het medisch centrum komen ook een apotheek, huisart senpraktijk en een praktijk voor fy siotherapie. De bouw van het nieuwe gezondheidscentrum aan de rand van Middelburg bij de N57 is in volle gang. Links achter het complex staat molen De Koning aan de Veerseweg. foto boaz timmermans Sylvan is bezig graffiti te spuiten tijdens de viering van tien jaar Cruyff Court. foto dirkjan gjeltema WA 'Het veld is er juist voor iedereen'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 39