Geen fietsen, maar Biber-expo in bunker van het Loodswezen IN DE REGIO 6 Negen etages in hoogste blok T.,jp jéÖU De eerste studenten kunnen in fe bruari 2022 in hun appartement ko men wonen, een maand later volgt de tweede groep en in april de derde. Slechts twee studenten wo nen straks alleen, de andere 234 hebben wel hun eigen kamer, maar delen keuken en badkamer. De stu denten kijken vanuit hun bed uit op de binnenstad. Balkons hebben de appartemen ten niet. ,,Maar op het dak komen wel een paar dakterrassen", vertelt projectleider Bas Rooze van Woon- Vandaag geven we de Campus Zeeland een injectie goed Middelburg, dat de studen tenhuisvesting laat bouwen en gaat verhuren. Woongoed speelt hier mee in op de komst van meer stu denten door de verhuizing van HZ- opleidingen van Vlissingen naar Middelburg. Het bouwbord waarop de stu- dentenhuisvesting wordt aange kondigd, is gisteren onthuld. Vanaf 5 oktober komen er bouwketen en hekken rond het terrein en op 23 november begint de bouw van drie complexen, met 119 appartementen voor 236 studenten. Het hoogste blok krijgt negen etages. Er komen ook een parkeerkelder voor ruim vijftig auto's en circa 250 parkeer plaatsen voor fietsen. Directeur Eric de Ceuster van Woongoed kan vanuit zijn kantoor net aan de andere kant van de spoorlijn de bouw volgen. Lopend over de bouwlocatie dringt eens te meer tot hem door hoe krap die ei genlijk is. ,,Ze hebben het wel eens over schoenlepelplannen als iets erg krap is, maar dit kun je zelfs een orthopedisch plan noemen." Ook wethouder Johan Aalberts zegt dat het 'een enorme opgave is geweest om een ontwerp te maken voor deze postzegel'. Des te blijer is hij dat dat toch is gelukt. „Twintig jaar geleden kwam stedenbouw kundige Riek Bakker naar Middel burg om een slapend provincie hoofdstadje wakker te schudden. Vandaag geven we de Campus Zee land een injectie." Dat de studentenhuisvesting duurzaam wordt, zal straks ook zichtbaar zijn. Althans, vanuit de trein en vanaf het P+R-terrein. Aan de gevel aan de zuidzijde (dus de kant van de spoorlijn) komt ruim 1200 vierkante meter aan zonnepa nelen. Slechts een klein deel ervan staat op de daken; de meeste pane len hangen als een dambordprofiel aan de galerijen. ,,Nee", benadrukt projectleider Bas Rooze, ,,van weer kaatsing van zonlicht of spiegeling heeft niemand straks last. Ook de machinisten niet." Het Loodswezen had de bunker in gedachten als fietsenstalling en op slagplaats, maar het gebouw heeft een waterprobleem. Festung Wal cheren zocht een wat grotere expo sitieruimte en deze bunker ligt niet ver van hun gevechtsbunker aan de Tweede Binnenhavenweg. De bunker van het Loodswezen is een voormalig depot van de Kriegsmarine en de enig overge- blevene van zijn soort. De stich ting krijgt hem gedeeltelijk in bruikleen. De vijftien meter lange en vier meter brede ruimte wordt ko mende winter met acht vrijwilli gers opgeknapt, zegt Patrick Sloot van Festung Walcheren. Het oude Ik schrik niet echt van de staat, het gebouw is te redden. We krijgen hulp van andere stichtingen depot voor scheepsmunitie is tij dens de Koude Oorlog nog ge bruikt door de marine. ,,Die heeft er wat bouwsels in gezet, die we nu wegbreken. Er kwam water door ventilatiegaten in het dak. We heb ben het drooggemaakt. Ik schrik niet echt van de staat, het gebouw is te redden. We krijgen hulp van andere stichtingen." Zelf helpt Festung Walcheren dan weer de stichting Lehrcom- mando Biber van Rotterdammer Roland Blok: ,,Ik ben een Biber aan het restaureren die in 1990 in de Nieuwe Waterweg is gevonden. Die stond in museum Hoek van Holland, maar is nu bij mij. Ik doe al dertig jaar onderzoek en wil de Biber echt compleet maken. Ik werk nu aan een doorsnede van de cockpit met alle apparatuur, zodat mensen kunnen zien hoe nauw het allemaal was. Ik heb ook uni formen van Biberpiloten, die zijn nagenoeg onbekend, en videobeel den." De bunkerruimte kwam on verwacht, maar is zeer welkom. ,,Het klinkt veelbelovend. Ik wil er een soort werkplaats van maken naar die tijd." Repair Café Non-verbaal communiceren Dialoogtafel over vrede Repair Café. foto repair cafe MIJN DORP, MIJN STAD AAGTEKERKE dinsdag 22 september 2020 Studenten krijgen plek aan kanaal WA Bek 8e Verbur kombuisïvF Patrick Sloot in de bunker bij het gebouw van het Loodswezen. Die wordt komende winter omge bouwd tot expositieruimte. foto dirkjan gjeltema Na twintig jaar en verschillende mislukte plannen lukt het Mid delburg eindelijk toch om een van de laatste projecten uit de Kwaliteitsatlas te voltooien: be bouwing tussen de spoorlijn en het kanaal. Geen kantoren, maar studentenkamers komen er. Om de volgende stap te zetten in de ambitie om uit te groeien tot een echte onderwijsstad. Maurits Sep Middelburg - Johan Aalberts, wethouder Vlissingen krijgt een expositie over de Bibers, de eenper soonsonderzeeërs die in de Tweede Wereldoorlog de Wes- terschelde en Nieuwe Water weg onveilig maakten. Stichting Festung Walcheren maakt daar voor de bunker naast het nieuwe loodsensupportgebouw aan de Prins Hendrikweg ge reed. Claudia Sondervan Vlissingen - Patrick Sloot, Festung Walcheren KOUDEKERKE Stichting Welzijn Veere houdt morgenochtend een Repair Café in Kou- dekerke. Van 10.00 uur tot 12.00 uur staan de vrijwilligers klaar om elektronische apparaten en eventuele kleding te repareren. Vanwege co rona is het niet mogelijk om zonder afspraak langs te komen. Aanmel den kan via 06 53225395 of verstraat- ecees@gmail.com. MIDDELBURG In Grand Café Willem wordt vanavond een in troductietraining over non-verbale communi catie gehouden. Deelne mers leren het verschil tussen verbaal en non verbaal communiceren. De introductietraining is de opstap naar een trai ning van drie avonden in november. Belangstel lenden zijn om 20.00 uur welkom. Aanmelden kan via de mail: con- tact@ongezegdgespro- ken.nl. MIDDELBURG In het kader van de Vre- desweek Walcheren houdt het Anti Discrimi- natie Bureau Zeeland morgen twee dialoogta- fels over vrede en ver draagzaamheid in het Coronatijdper'. De dia- loogtafel in de middag begint om 13.00 uur en vindt plaats in Wijkcen- trum Hof van Buren. De dialoogtafel 's avonds begint om 19.00 uur en vindt plaats in Wijkcen trum Het Palet. Inschrijven is verplicht adbzeeland.nl/dialoogta- fel. Gymzaal, 17.30-18.30 uur: Gymnastiekuur groep 3 t/m 8; GRIJPSKERKE Dorpshuis Nimmer- dor, 18.30-19.30 uur: Activiteitenavond jeugdnatuurclub De Vleermuis; MIDDELBURG ZB, 09.00-17.00 uur: Ex positie Dichter op beeld12.00-14.00 uur: Inloopspreekuur Sociale Cliëntenraad; Cruyff Court Meiveld, 15.00 uur: Playground Music Sessions door de Zeeuwse muziek school; Nehalennia SSG, 19.30-21.00 uur: Informatieavond cur sussen Frans van de Alliance Frangaise; Grand Café Willem, 20.00 uur: Introduc tietraining Ongezegd gesproken; OOSTKAPELLE De Halve Maan, 10.15 11.45 uur: Dynamic Tennis; OOST-SOUBURG De Gouwe Tuyn, 09.30 uur: Koffieoch tend voor senioren; 14.00 uur: Koersbal; Sporthal De Belt, 19.30-21.30 uur: Bad minton vanaf 17 jaar; VEERE Museum Veere, 13.00-15.30 uur: Handwerkcafé; VLISSINGEN Oude Markt 45, 10.30-12.00 en 14.00-15.30 uur: Stadswandeling o.l.v. een gids; De Her berg, 13.30-16.30 uur: Foto-expositie Alide Passchier; Gymzaal Theo Thijssenschool, 17.00 uur: Kleuter- gym; Fysio de Rozen gracht, 19.00 uur: Wandeling in groeps verband; WEST-SOUBURG Van Doornlaan 33a, 13.00-17.00 uur: Ta feltennis voor senio ren. Voor veel activiteiten moet worden gere serveerd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 38