MEDIA CULTUUR 29 Nooit mijn best gedaan voor andere rol' Ontdek schitterend Ootmarsum! seur lag vooral voortdurend in de clinch met zijn hoofdrolspeler, James Marshall, die niet luisterde naar zijn aanwijzingen en de rol veel zwaarder maakte dan de bedoeling was. Ook de dramatische momenten uit zijn carrière komen voorbij. Zoals het ongeluk van Huub Stapel in een speedboat door de grachten van Am sterdam voor de opnamen van Am- sterdamned. Het ongeluk leverde Sta pel een dubbele hernia op, waarvan hij nog steeds last heeft. Of het plot selinge overlijden van acteur Coen van Vrijberghe de Coningh (1950 1997) die Stapel als Johnny verving in de televisieversie van Flodder. De do- cumentaire bevat ooggetuigenversla gen van deze tragedie, die plaatsvond tijdens een schnabbelopdracht van de cast. Verspreid over twee dagen is Maas voor de terugblik op zijn carrière geïnterviewd. Ook stelde hij het ar chief beschikbaar. Vooral de opna men achter de schermen van Flodder zijn verhelderend. Zoals het plat branden voor de decorhuizen van de villawijk Zonnedael, waar het asoci ale gezin is neergezet. De serie moest met een klapper eindigen, totdat bleek dat er toch nog een vervolg moest komen. Maas is blij dat één opgenomen fragment de eindmontage niet heeft overleefd. ,,De cameraploeg volgde mij ook toen ik op een festival in Brussel een van mijn films inleidde. Het is daar traditie dat de regisseur dan een liedje op het podium zingt. Ook ik moest eraan geloven. Dus zong ik maar Singing in the Rain. Ik ben heel opgelucht dat dit de film niet heeft gehaald. Ik wil de kijkers dit niet aandoen.'' TATJANA SIMIC Twentse natuurpracht en charmant kunststadje Reis af naar Twente en verblijf bij Hotel 't Wapen van Ootmarsum***. Dit hotel is gelegen aan de rand van het centrum van het charmante Ootmarsum, aan de voet van de Kuiperberg. Vanuit hier kunt u volop genieten van de prachtige omgeving, het gevarieerde landschap en de winkeltjes, musea, ateliers en galerieën. Bestel nu op pzc.nl/gv2026 dinsdag 22 september 2020 PC De film Sint is, anders dan de titel doet vermoeden, be slist geen kinderfilm. Het ver haal is een horrorvariant op de geschiedenis achter het sinterklaasfeest. Veel bruut geweld en zwarte humor. nooit voorbijgaat Maas en Geels met het Gouden Kalf voor Leve de Koningin. foto anp De Dick Maas Methode gaat op 27 september op het Neder lands Filmfestival in wereld première. De documentaire draait daarna op 1 oktober in de bios. Zonder twijfel is actrice Tat- jana Simic (57) de grootste ontdekking van Dick Maas. Zij werd door de regisseur op gemerkt toen hij op zoek was naar een rondborstige blondine voor de rol van Kees Flodder in de eerste Flodder-film. ,,Dick had mij op de voorkant van Panorama gezien'', laat Tatjana vanuit haar woonplaats Monte Carlo weten. ,,Op basis daarvan nodigde hij mij uit.'' De foto-opdracht leverde de in Kroatië geboren Tatjana een auditie bij Maas op. „Uiteindelijk koos Dick voor mij en daar ben ik hem nog steeds dankbaar voor. Door de rol van Kees werd ik bekend in Nederland. Ook kon ik daarna aan een zangcar rière beginnen. Optredens lie pen samen met de opnamen van de Flodder-serie en ik trad op in allerlei uithoeken. Kwam ik om 4 uur 's nachts thuis, dan nog moest ik de volgende dag M Tatjana Simic als de rondborstige Kees in Flod der. FOTO RTL om half acht op de set zijn.'' Haar rol als Kees zorgde voor een van de spraakmakendste scènes uit de Nederlandse film geschiedenis als zij te maken krijgt met een handtastelijke buurman. De zin: 'Buurman wat doet u nu?' is een klassieker. ,,Het was niet echt een seks scène, maar vooral ook geestig. Bovendien had het een functie, omdat die man later wordt ge chanteerd.'' Haar Flodder-vertolking leverde Tatjana geen andere filmrollen in Nederland op. ,,Ik denk dat veel producenten niet verder konden kijken dan mijn rol als Kees. Maar ik heb ook nooit echt mijn best gedaan. Ik vind het jammer dat ik geen andere kansen heb gekregen. Maar ik troost me met de gedachte dat mijn levenspartner Lex (Van Hessen, red) van de week tegen me zei dat ik door Flod der een levende legende ben. Dat is toch grappig?'' 2 overnachtingen incl. ontbijt S Twentse proeverij (per nov) Koffie/thee lekkernij Fiets- wandelroutes 's avonds kop koffie drankje S Jubileumattentie bij vertrek 2x 3-gangen diner Gratis WiFi parkeren Drie miljonairsvrouwen ver moorden de van overspel verdachte echtgenoot van een van hen. De zwarte ko medie is een satire op de consumptiemaatschappij.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 29