'Groene' Sam Bennett vist dit jaar achter het net 27 WIELRENNEN TOUR DE FRANCE 2020 Een rit winnen, drie dagen in de gele trui en toch een tegenval lende Tour rijden. Alleen Julian Alaphilippe kan het. Was in vorm, miste de slag in de waaieretappe maar het ergste moest nog komen. Brak op weg naar Le Puy Mary zijn linker onderarm. Tour aan diggelen, Mollema rijdt het hele seizoen geen wedstrijd meer. De eerste twee etappes werden verreden in 'rood' gebied, zoals het coronavirus de hele Tour meereed als tegenstander van alle renners. In het peloton testte niemand positief, maar Tourbaas Christian Prudhomme moest na de eerste rustdag wel zelf in quarantaine. Zijn snor zou eraf gaan bij een etappewinst van de Ineos-man. Zijn scheerapparaat heeft hij niet gebruikt. Tot volgend jaar. De koosnaam voor de mobiele studio van onze show In Het Wiel, af en toe te zien op de helikopter- beelden. Langs de laatste kilome ters van het parkoers een attractie voor de renners in de grupetto. Het wordt eindelijk weer span nend. Tenzij Wout van Aert er zijn zinnen op gaat zetten natuurlijk. De aanstaande wereldkampioen. Tenminste, als hij een beetje is bij gekomen van die nare val toen hij op weg was naar de bolletjestrui. Ritwinnaar, maar bovenal de strijdlustigste renner van allemaal. Het gele imperium is gevallen, de Britse miljoenenploeg veroverde vijf jaar op rij met drie verschil- lende kopmannen de eindzege, maar dit jaar was Egan Bernal niet bij machte om zelfs maar de Tour uit te rijden. Dertigplussers hebben weinig meer te zoeken in de Tour. Sepp Kuss. Als je zo goed bergop rijdt, is de vraag gerechtvaardigd hoelang de Amerikaan van Jumbo- Visma nog voor een kopman moet rijden. De mooiste berg van deze Tour, waar het heerlijk man tegen man was. Voor het eerst in het parkoers. Volgend jaar wéér graag! Tony Martin. Wat de ASO en de UCI niet lukte, deed de Duitse routinier van Jumbo-Visma wel. Neu traliseerde de koers wegens nood weer. Definitief de patron van het peloton. Hadden de Fransen toch nog wat te juichen in de Pyreneeën. O van Oranje. De Nederlandse ploegen waren succesvol, maar voor het eerst sinds 2015 geen Nederlandse rit- zege in de Tour. De Sloveen werd de dag na zijn Tourzege 22 jaar en gaf zichzelf met winst op La Planche des Belles Filles het mooiste verjaardagsca deau dat een wielrenner zich kan wensen: de gele trui. De ploeg die het onwaarschijnlijke voor elkaar kreeg. Als Peter Sagan normaal gesproken start in de Tour de France, wint hij de groene trui. Maar nee, nu niet. Sam Ben nett is de groene man in deze Tour. Uiteraard. Gaf verliezen een nieuwe dimensie. De ploeg die het afgelopen jaar bakken met kritiek te verwerken kreeg. Zag kopman Tom Dumou- lin vorig jaar vertrekken, maar be leefde met drie ritzeges een gewel dige Tour. De 36 kilometer lange rit naar de top van La Planche des Belles Filles maakte deze Tour historisch. Door de bemoeizucht van het jurylid haalde Jumbo-baas Merijn Zeeman Parijs niet. Sepp Kuss en Wout van Aert wer den deze Tour letterlijk een jaar ouder. Maar het grootste feest was voor Richie Porte. Niet vanwege zijn podiumplek, maar bij thuis komst kroelde hij voor het eerst met zijn pasgeboren dochtertje Eloise. Behoeft verder geen uitleg. Halfgod in Vlaanderen. Lo gisch ook ook. Een buitenlandse kopman van een Nederlandse ploeg. Het blijft een moeilijke combinatie. Adam Yates droeg vier dagen het geel. Hij en zijn tweelingbroer Simon hebben samen nu alle drie de grote rondes de leiderstrui ge dragen. Ook na dit jaar nog altijd de laatste Nederlandse Tourwinnaar. Werd op de zondag van de laatste Tour etappe aangereden op de fiets en ligt met twee gebroken armen en een gebroken been in het zieken huis. CRITERIUMS In drie weken tijd van Nice tot Parijs. De Tour van A tot Z. dinsdag 22 september 2020 de snor, frietkraam GO De jonge garde de tijdrit en een Daan Hakkenberg Daniël Dwarswaard Parijs A van Alaphilippe. D win Duilza RflstlInmi TEAM A WH "SH FAB f De Sloveen Pogacar schreef dit jaar de Tour de France op zijn naam. Hij stond in Parijs op de hoogste trede van het podium. foto ap C van Corona. D van Dylan van Baarle. E van Evenepoel. F van Frietkraam. G van Groene trui. ROTTERDAM Geen 'Daags na de Tour' gisteren in Boxmeer. Zoals er deze week nergens criteri ums met gele en groene Tour helden gereden worden. En dat vinden niet alleen de fans jam mer. De manager van Sam Bennett belde voor de zekerheid toch maar even met Cycling Service, het bureau dat onder meer de contracten voor de criteriums re gelt. Of de Ier zijn groene trui de komende weken nog ergens te gelde kon maken. „Maar ook en kele Nederlandse renners hingen aan de lijn. Die hadden kennelijk H van Hirschi. I van Ineos. ook niet meegekregen dat er dit jaar geen enkel criterium gereden wordt", zegt contractenmakelaar John van den Akker. Normaal zitten de weken na de Tour volgepakt met evenementen waar het publiek de renners uit de Tour in levende lijve in actie kan zien. Qua wedstrijd stellen ze weinig voor. „Maar we merken dat steeds meer renners vinden dat ze er bij horen", zegt Van den Akker. „Chris Froome reed ze omdat hij vond dat ze bij de tradi tie van de sport horen. Sam Ben nett is er in zijn Belgische jaren mee opgegroeid. Logisch dat hij J van Jonge garde. K van Kuss. belde. Alleen gaat er dit jaar niks door. Omdat het typische pu blieksevenementen zijn." De ho reca speelt daarbij een grote rol en de regels daaromtrent, maken het volgens Van den Akker lo gisch dat alle organisatoren zijn afgehaakt. Ook de volle noodkalender, waarop eind deze week een WK prijkt, bood amper ruimte voor de criteriums. Boxmeer, Etten-Leur en Surhuisterveen wachtten nog het langs af. In België en Frankrijk hetzelfde beeld. ,,Bij mijn weten wordt er dit jaar nergens een cri terium gereden na de Tour." L van Col de la Loze. M van Martin. N van Nans Peters. P van, wie anders dan, Pogacar. Q van Quick-Step. R van Roglic. S van Sunweb. T van Tijdrit. U van UCI-commissaris. V van Verjaardag. W van Wout van Aert. X van de X-factor die Primoz Roglic niet had in Neder land. Y van Yates. Z van Zoetemelk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 27