Van de Sanden aast op een grotere rol bij VfL Wolfsburg veel werk te doen bij Feyenoord HISBEË3I mS lïïrWPI 23 staan niet op zichzelf ziet kenner Frans Hoek dinsdag 22 september 2020 In de Premier League was het zondag raak bij Chelsea - Liverpool. Bij een 0-1 achterstand zat de thuis club nog in de wedstrijd. Maar dat veranderde op slag toen keeper Kepa Arrizabalaga afgrijselijk blun derde bij een terugspeelbal. Zonder noemenswaardige druk trapte hij het leer zo tegen Sadio Mané aan. De aanvaller van Liverpool schoof simpel de 0-2 binnen. Investering De situatie met Kepa (25) volgt Hoek vanaf het begin met extra in teresse. ,,Want die jongen is door Chelsea voor 70 miljoen pond ge kocht. De hoogste transferprijs ooit voor een doelman. Bij een aankoop van 70 miljoen moet je in mijn ogen bedenken: oké, hoe gaan we als club met zo'n investering om? Wat kun nen wij zélf maximaal doen om deze jongen te helpen slagen? Maar wat zie je bij Chelsea: het hele vo rige seizoen is er op Kepa afgegeven. Een rits aan keepers werd met Chelsea in verband gebracht. En nota bene afgelopen zaterdag, een dag voor de wedstrijd tegen Liver pool, trokken ze een andere keeper aan (Edouard Mendy van Stade Rennes, red.). Dan denk ik: je kunt alles wel bij Kepa neerleggen als het misgaat, maar kijkt de club ook ver der? Hoe zelfkritisch zijn ze daar?'' Bij PSV is Yvon Mvogo (26) be wust gehaald op aandrang van Ro- Als hij nog twee keer zo miskleunt, is zijn positie onhoudbaar. Vertrouwen of niet - Frans Hoek (63) ger Schmidt, de nieuwe trainer. Die vindt een meevoetballende keeper essentieel voor zijn speelwijze. Schmidt ging na Emmen vol achter Mvogo staan. ,,En alle spelers van PSV zochten hun keeper meteen na de wedstrijd op'', zo zag Hoek. ,,Zijn medespelers kunnen hem mede door deze beginperiode loodsen.'' Deze week speelt PSV twee keer. Donderdag een alles-of-niets-wed- strijd in Slovenië in de voorronde van de Europa League. Zondag in Almelo tegen Heracles. Die laatste pot is op kunstgras. Hoek: ,,Elke te genstander denkt nu toch: na de af trap meteen even drie keer druk zetten, kijken of ze bij PSV dan te rugspelen op hun keeper of nu maar even niet. Alles komt toch in een ander perspectief te staan. Als hij nog twee keer zo miskleunt, is zijn positie onhoudbaar. Vertrou wen of niet.'' De keuze van Shanice van de Sanden (27) voor VfL Wolfs burg lijkt een keuze voor speel minuten, om ook meer zeker heid in te bouwen rond haar positie bij de Oranjevrouwen. Tim Reedijk Rotterdam Op het afgelopen WK was Sha- nice van de Sanden vaak de gebe ten hond bij de Leeuwinnen. Ze haalde haar niveau niet en werd uiteindelijk zelfs gepasseerd. In het ruime jaar na die finale draaide dat beeld weer om: als Van de Sanden beschikbaar was, speelde ze meestal ook. Maar haar rol bij Olympique Lyon, op ruime afstand het meest dominante team in het vrouwenvoetbal, werd wel kleiner met voornamelijk in valbeurten. Van de Sanden is 27 jaar en zit daarmee in haar topjaren. Stel dat haar positie in Lyon benarder zou worden, dan had dat mogelijk in vloed gehad op haar positie bij de Oranjevrouwen. Dat is belangrijk in de wetenschap dat die in de ko mende twee jaar - ijs en weder dienende - twee grote eindtoer- nooien (Olympische Spelen 2021 en EK 2022) spelen. Bij VfL Wolfs burg hoopt de rechtsbuiten on omstreden te worden en daarmee een signaal naar Zeist af te geven, zo van: blijf mij maar opstellen. Bovendien is Wolfsburg een grote speler in het vrouwenvoetbal, één van de belangrijkste uitdagers van Lyon, Champions League-finalist ook. Van de Sanden viel vorige maand een paar minuutjes in toen ze met Lyon voor het derde jaar de Champions League won door haar nieuwe werkgever te ver slaan: 2-1. Juiste moment In de drie jaar dat de IJsselsteinse in Zuid-Frankrijk speelde, won ze naast driemaal de Champions League ook vijf prijzen in Frank rijk. Ze had het ook naar haar zin daar, verlengde zelfs nog in juni Van de Sanden met het shirt van Wolfsburg. foto flow sports haar contract tot de zomer van 2021. Maar toen Wolfsburg con creet werd, voelde het toch als het juiste moment om een transfer te maken. ,,Ik ben heel blij met mijn stap naar Wolfsburg'', zegt Van de Sanden, die voor twee jaar heeft getekend. ,,Een club die al jaren meedoet in de top van Europa. Ik kijk er enorm naar uit om met deze club te gaan spelen voor prij zen. Ik heb heel veel zin in deze nieuwe uitdaging." Ik kijk er naar uit om met deze club voor de prijzen te gaan spelen - Shanice van de Sanden Bij Wolfsburg komt Van de Sanden collega-international Do minique Janssen tegen, die vorig jaar de dubbel won in Duitsland. Janssen en Van de Sanden spelen vandaag nog in Zeist met de Oranjevrouwen een onderlinge trainingswedstrijd, voordat alle spelers weer uitvliegen naar hun clubs. Van de Sanden sluit dan di rect aan bij de zesde club uit haar carrière, na FC Utrecht, sc Hee renveen, FC Twente, Liverpool en Lyon nu dus VfL Wolfsburg. Ghanese Deen te kunnen betalen. Er werd vervolgens heel bescheiden ingekocht, transfervrij opgehaald of gehuurd. De nieuwelingen maken het elftal nog niet beter. De Duitser Christian Conteh was bij zijn vorige club FC Sankt Pauli vooral geblesseerd. Ook de aanhang van Het goede spel van de trainingen moet ik ook in wedstrijden laten zien - Joao Teixeira Feyenoord zag hem door blessureleed nog niet in actie. De Serviër Uros Spajic is er pas net en moet zijn verblijfsvergunning nog in orde maken. De transfervrije Bryan Linssen is nog niet losgekomen. Mark Diemers was uitstekend tegen PEC Zwolle, maar een stuk minder tegen FC Twente. En de Portugees Joao Teixeira debuteerde zondag tegen FC Twente diep in de tweede helft. Zijn medespelers zijn lovend op basis van de trainingen. ,,Maar dat moet ik ook in de wedstrijden laten zien'', zegt Teixeira. 4 HET MIDDENVELD Ook daar is Feyenoord zoe kende. Tegen FC Twente kwamen alle middenvelders voortdurend in de bal en was er nimmer sprake van diepte. Het is een puzzel voor Advocaat. Jens Toornstra acteerde moeizaam in de voorbereiding en raakte zijn plek kwijt. Orkun Kökcü is nog zoekende, zoals Mark Diemers dat ook was tegen FC Twente. Alleen Leroy Fer is een ze- kerheidje. Jeugdspeler Wouter Burger zou er beter aan doen zich te laten verhuren in deze fase van zijn loopbaan. 5 de afspraken Toen Dick Advocaat bij Feyenoord kwam, zag hij dat de aanvallers van Feyenoord dolgraag druk wilden zetten diep op de helft van de tegenstander. Het was volgens hem de oorzaak van een paar pijnlijke nederlagen, zoals tegen AZ, Ajax en Fortuna Sittard. Advocaat wil dat zijn ploeg altijd compact blijft, bij voorkeur achterover leunt en van daaruit de ruimtes benut. Maar nog steeds jagen de spitsen graag diep op de helft van de tegenstander hartstochtelijk door op de verdedigers. Tegen PEC Zwolle zei Advocaat daar na afloop iets van en ook tegen FC Twente ging het niet volgens het afgesproken plan. Tegen ADO zal er zondag in de Kuip eindelijk één gedachte moeten zijn. Jagen of inzakken. Dick Advocaat zag zijn ploeg gelijkspelen. foto bsr agency PSV-keeper Yvon Mvogo pakt de bal uit het net na zijn blun der tegen FC Emmen. foto bsr agency GO

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 23