R v Trainer Advocaat heeft nog 22 Fouten van Mvogo (PSV) en Kepa (Chelsea) 'Dit was de moeilijkste beslissing uit mijn voetbal leven' Het was niet weekeinde van Yvon Mvogo bij PSV. En ook niet van Kepa bij Chelsea. Twee meevoetballende keepers, die blunderden met hun vermeende specialiteit. ,,Het lijkt haast wel een prestigeproject van trainers'', zegt keeperexpert Frans Hoek. Kort Voetbal Transfer Dest stuk dichterbij Ajacied Sergino Dest (19, foto) stevent af op zijn droomtransfer. Bayern München komt steeds dichter bij een akkoord met Ajax over een overstap van de Amerikaanse verdedi ger. Vorige week wees Ajax een eerste aan bod af. Dest brak vorig jaar door, maar ver loor deze zomer zijn plek bij Ajax aan Nous- sair Mazraoui. 20.000fans bij 'GP van Eifel' Bij de terugkeer van de Formule 1 op de Duitse Nürburgring, op zondag 11 oktober, mogen 20.000 toeschouwers aanwezig zijn van de regionale autoriteiten. De konings klasse keert na zeven jaar terug op het be roemde circuit. Halep wint toernooi in Rome De Roemeense Simona Halep (28, foto) heeft voor de eerste keer het graveltoernooi in Rome op haar naam geschreven. De num mer 2 van de wereld klopte de Tsjechische titelverdedigster Karolina Pliskova, die opgaf in de tweede set. Bij de heren pakte Novak Djokovic de titel ten koste van Diego Schwartzman: 7-5 6-3. Gesink zegt af voor WK Robert Gesink heeft zich afgemeld voor de WK op de weg in Italië. De 34-jarige klim mer van Jumbo-Visma is vermoeid na drie weken Tour de France, waarin hij als 42ste eindigde. Ploeg Quintana in opspraak De Colombiaanse wielrenner Nairo Quin tana is in opspraak geraakt. De Franse justi tie is een onderzoek gestart naar dopingge- bruik bij zijn ploeg Arkéa-Samsic in de Tour de France, meldt het Franse persbureau AFP. Een officier van justitie bevestigt aan AFP dat er een onderzoek naar dopinggebruik loopt bij een ploeg die deel heeft genomen aan de Tour de France. Quote van de dag Tennis Voetbal Op Twitter circuleerde gisteren een filmpje van Andre Onana. De kee per van Ajax maakt daarin geen we reldredding in een Champions Leaguewedstrijd in een bruisend stadion. Nee, hij blundert in een duel op de Toekomst voor een handjevol publiek. Tegenstander Achilles'29 profiteert en komt op 0 1. De voice-over van Ajax TV zegt: 'Het zijn geen vlekkeloze beginwe- ken voor deze doelman.' Dat was in 2015. Met de beeldvor ming rond Onana is het helemaal goedgekomen na een beroerde start. Misschien praat Nederland straks ook wel zo over Yvon Mvogo. ,,Dat kan inderdaad best. Dat is al tijd het interessante'', zegt Frans Hoek. „Iedereen heeft gezien wat er aan de hand is. Iedereen heeft er een mening over, wat inherent is aan topsport. Maar eigenlijk moet j e kijken na een wedstrijd of tien. PSV heeft nu een keeper die op achter stand staat, maar hoe pakt men dat op? En dan bedoel ik de mensen in tern bij de club. Steunen ze hem? Hoe goed vindt de trainer zijn alter natieven? Het is nog te vroeg om hier conclusies aan te verbinden.'' Meevoetballen We hebben Hoek (63) gevraagd om vanuit zijn jarenlange expertise te kijken naar de recente ontwikkelin gen in het keepersvak. Want wat er met Mvogo gebeurde afgelopen za terdag tegen FC Emmen en een week eerder in Groningen, staat ogenschijnlijk niet op zichzelf. Ge chargeerd gezegd kun je de televisie niet aanzetten of er gaan overal kee pers kolderiek in de fout bij het meevoetballen. 'Het is een soort verplichting geworden om de op bouw bij de keeper te laten starten. Maar als je niet kunt opbouwen, moet je het niet doen', zei Willem van Hanegem gisteren. ,,Ben ik het helemaal mee eens'', zegt Hoek, die sinds de jaren 80 keepers als Stanley Menzo, Edwin van der Sar, Victor Valdes, Jasper Cillessen en David de Gea trainde. ,,Het opbouwen om het opbouwen, dat zie je nu overal te veel. Het lijkt haast wel een prestigeproject van trainers. Als Manuel Neuer of Marc- André ter Stegen in zijn eigen zes tien meter mensen aanspeelt, gaat het vaak nog wel goed. Maar niet ie dereen is een Neuer. Als het mis gaat, geef je meteen een kans weg. Maar zelfs in de Champions League zag je het laatst met Real-keeper Thibaut Courtois tegen Manchester City gebeuren. Het kan peperduur zijn.'' IDE GOALS Steven Berghuis was in zijn laatste 9 eredivisieduels bij 11 doelpunten direct betrokken (7 goals, 4 assists), allemaal in 2020. Alle treffers dit seizoen kwamen op naam van de aanvoerder van Feyenoord. Feyenoord blijkt ook dit seizoen erg afhankelijk van de rechterspits. Tegen Twente zondag schoten de Rotterdammers zeventien keer op doel, maar het rendement was nagenoeg nihil. Als Berghuis de kansen mist die hij zondag miste, morst Feyenoord punten. Waar blijven de doelpunten van andere Feyenoorders? 2DE SPITS Tegen iedereen die het horen wilde, vertelde Nicolai J0rgensen deze zomer dat hij zich beter voelde dan ooit. Alleen is dat op het veld niet terug te zien. Tegen PEC Zwolle en FC Twente gaf de Deen niet thuis. De spits is topfit, maar allesbehalve scherp. De wedstrijd zondag tegen ADO kan voor hem cruciaal zijn, want niemand kan zonder consequenties zo matig presteren bij een topclub. Probleem voor Advocaat: Robert Bozenik is ook geen zekerheidje. De Slowaak werkt hard, kan een afmaker zijn, maar laat in het voetballende gedeelte veel steken vallen. 3 de aankopen Feyenoord kon door de coronacrisis niet dusdanig investeren dat de ploeg kwalitatief beter zou zijn dan vorig seizoen. Als voorbeeld noemde Dick Advocaat Mohammed Kudus van Ajax, die ook bovenaan het lijstje stond van Feyenoord in een periode dat de club dacht de dinsdag 22 september 2020 GO VOETBAL FORMULE 1 TENNIS WIELRENNEN WIELRENNEN —Ivan Rakitic stopt als international van Kroatië IS Middenvelder Thiago luis terde zijn de buut in de Pre mier League op met een re cord. De Span jaard in dienst van Liverpool kwam tegen Chelsea na rust in het veld. In die 45 minu ten had hij 75 geslaagde passes. 1 Ashleigh Barty (24, foto) mijdt deze corona crisis de ten nisbaan. De Australische nummer 1 van de wereld kan ook goed gol fen, ze werd zondag club kampioen van Brookwater. FC Emmen verdient goed aan de shirts met het logo van een winkel voor seks- speeltjes. De KNVB verbood de deal, maar inmiddels zijn al 1200 shirtjes verkocht. O a 0) 'Het is opbouwen om het opbouwen' Maarten Wijffels Rotterdam Aanvoerder Steven Berghuis zei zondag dat 'het veel beter moet' bij Feyenoord. ,,De trainer moet er mee aan de slag.'' Wat zijn de pijnpunten waar Dick Advocaat aan moet sleutelen? Mikos Gouka Rotterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 22