Zalando op kledingmarkt tweedehands Geld witgewassen 'via dochter ING' O Witte rook voor verhuizing Unilever 16 ECONOMIE 1^ RECHTER UITVAARTVERZEKERING Yarden is door de kortgedingrechter teruggefloten in zijn besluit om uitvaartverzekeringen van 390.000 polishouders 'uit te kleden'. Yarden vreest voor zijn voortbestaan. Ik wil gewoon dat het goed geregeld is en dat mijn kinderen geen zorgen hebben Per direct lanceert Zalando het nieuwe aan bod in Duitsland en Spanje. Begin oktober is tweedehands kleding ook voor klanten in Ne derland, België, Frankrijk en Polen beschik baar. Klanten die kleding willen aanbieden, krijgen in ruil een cadeaubon. Ook kunnen ze ervoor kiezen een goed doel (Rode Kruis of WeForest) te steunen. ,,De interesse in eerder gedragen mode is groot en groeit, vooral bij millennials. We weten dat onze Nederlandse klanten graag duurzame keuzes maken en items die ze niet langer dragen, willen inruilen om plaats te maken voor iets nieuws'', zegt Jacintha de Graaf, hoofd van Zalando Benelux. Volgens haar biedt de online modereus nu de moge lijkheid om op grote schaal aan deze be hoefte te voldoen. ,,Bij ons kan iedereen op een makkelijke manier kledingstukken die niet meer worden gedragen inruilen en ver volgens heb je een groot online aanbod in tweedehands mode.'' Om te voorkomen dat er kleding met vlek ken of gaten wordt verkocht, wordt alles vol gens Zalando streng gecontroleerd op kwali teit. Ook voor deze al gedragen mode geldt dat het gratis wordt verzonden en ook koste loos kan worden teruggestuurd. Retourzen dingen van nieuw gekochte kleding of schoenen komen volgens Zalando niet in de pre-owned-categorie terecht. Zalando is naar eigen zeggen het grootste online platform voor mode en lifestyle in Europa. Het bedrijf dat in 2008 werd opge richt, telt meer dan 34 miljoen actieve klan ten in zeventien markten. AMSTERDAM ING Bank Slaski, de Poolse tak van ING, heeft dubieuze klanten in het verleden geholpen om geld uit Rusland naar het Westen te sluizen. Sleutelspelers in deze kapitaalvlucht zouden twee obscure Neder landse vennootschappen zijn, die jarenlang bankierden bij ING Bank Slaski. Dit blijkt uit Amerikaanse geheime staatsdocumen ten die in handen zijn van een internatio naal journalistiek onderzoekscollectief dat er gisteren mee naar buiten kwam. Het wegsluizen gebeurde via spiegeltransac- ties, waarbij gelijktijdig in de ene valuta ge kocht wordt en in een andere verkocht. ING werkt sinds 2017 met een programma om witwassen en andere financiële crimi naliteit beter te herkennen en te bestrijden. ,,Dit zijn transacties van de jaren daarvoor", aldus bronnen bij de bank. Just Eat Takeaway Unilever ABN Amro ING Negentien Yarden-klanten hebben hun oude 'all-inuitvaart' voorlopig weer terug. ,,Dit is een grote over winning", zegt een van de gedupeer den. ,,Ze dachten ons wel even aan de kant te kunnen schuiven, nou niet dus", zegt Colin van den Akker (52) uit Albasserdam over de stap van Yar- den om zijn 'all-inuitvaart' eenzijdig aan te passen. En niet alleen de polis van Van den Akker. Vorig jaar besloot het noodlij dende uitvaartbedrijf de pakketten van zo'n 390.000 mensen te wijzigen in een polis waarbij de naturapolis tot een vast bedrag wordt beperkt - 3200 euro - bij overlijden. De aanlei ding: de stijgende kosten van vaste uitvaarten en de eigen verslechterde financiële positie. Dit tot groot ongenoegen van Van den Akker. Veertig jaar lang heeft hij - eerst zijn ouders en later hijzelf een paar gulden en later een paar eu ro's per maand geld ingelegd, met het idee dat het aan het eind van de rit al lemaal goed geregeld zou zijn. ,,Ik heb gekozen voor de simpelste uit vaart. Niks bijzonders. Gewoon een kist, een bak koffie, een plak cake en één volgauto. Naar mijn crematie ko men toch geen honderd mensen, en met corona al helemaal niet." Sinds 2014 is zijn polis premievrij en legt hij niets meer in. Een bedrag van 2500 euro is de afkoopwaarde van zijn uitvaartpolis. Los van twee inge wikkelde brieven van Yarden van juli en december 2019 hierover, zegt hij van de verzekeraar geen uitleg te hebben gekregen over de bedragen. ,,Er wordt plotseling een waarde aan mijn lijk gehangen, dat wil ik hele maal niet. Yarden heeft ook nooit de moeite genomen om de gevolgen voor mij in kaart te brengen. Ik ben nu 52 jaar en onzeker is wat dit in houdt als ik overlijd over tig jaar.'' Vast bedrag Zijn nabestaanden zouden straks, bij zijn overlijden, een vast bedrag krij gen. Pakt de uitvaart duurder uit, dan moeten zij het verschil zelf bijbeta len. „Misschien is dat bedrag tegen de tijd dat ik overlijd 5000 euro. Hoe moet dat dan?'', vraagt van den Akker zich af. ,,Ik heb twee autistische kin deren. Ik wil gewoon dat het goed ge regeld is en dat mijn kinderen geen zorgen hebben. Boos klopte Van den Akker een paar maanden geleden aan bij de Vereniging Sociaal Verhaal, een vrijwilligersclub die particulieren bijstaat in hun geschil. Deze organi satie spande een procedure aan, na mens hem en achttien andere klan ten. En met succes. Vorige week vrijdag oordeelde de ROTTERDAM De aandeelhou ders van het Nederlandse deel van Unilever zijn gisteren in over grote meerderheid akkoord ge gaan met het plan van de levens middelenreus om op papier een volledig Brits bedrijf te worden. Maar liefst 99,4 procent gaf goed keuring aan de plannen. Een be langrijke eerste horde is nu geno men. Op 12 oktober volgt een stem ming onder aandeelhouders van het Britse onderdeel. Als ook de Britten hun ja-woord geven, betekent dit onder meer dat het Nederlandse hoofdkantoor in Rotterdam zijn functie verliest en dat de producent van onder meer Unox, Dove en Calvé vanuit Lon den wordt bestuurd. Het is overi gens niet zo dat Unilever de kanto- ren in Nederland sluit. Het bedrijf wil vooral een einde maken aan de ingewikkelde structuur met twee hoofdkantoren en twee soorten aandelen. Daarnaast is Unilever van mening dat het straks daadkrachti ger kan handelen op de overname GroenLinks heeft een wetsvoorstel ingediend voor een verhuisboete markt. Het is de bedoeling dat de hoofdkantoren nog dit jaar worden samengevoegd. Daarmee gebeurt precies het omgekeerde van wat het bedrijf twee jaar geleden wilde, na melijk het hoofdkantoor van Lon den naar Rotterdam verplaatsen. Dat plan van toenmalig bestuurs voorzitter Paul Polman liep spaak door verzet van Britse aandeelhou ders. Bovendien bleek het plan van het kabinet-Rutte om de dividend belasting af te schaffen op te veel weerstand te stuiten. Daarmee ver dween het lokkertje voor de Britse aandeelhouders, het VK kent een dergelijke belasting niet. Toch is de strijd nog niet hele maal gestreden. GroenLinks heeft namelijk een wetsvoorstel inge diend voor een zogeheten verhuis- boete. Dit voorstel komt erop neer dat de aandeelhouders van Unilever in geval van verhuizing worden aangeslagen voor ongeveer 11 mil jard aan dividendbelasting. Het wetsvoorstel is nog niet behandeld in de Tweede Kamer. Webwinkel Zalando gaat zich ook op de markt voor tweedehands kleding storten. Het van huis uit Duitse bedrijf kondigde aan de categorie 'pre-owned' binnenkort aan te bieden. Sanne Schelfaut Rotterdam dinsdag 22 september 2020 Keuze uit tweedehands. FOTO THINKSTOCK O GO De maaltijd- bestelsite profiteerde van de coronavrees. -m Het concern mag van de Nederlandse aandeelhouders naar Londen verkassen. Ook de andere grootbank in de AEX zakte flink weg. De grootbank begon de beurs- week slecht na publicaties over een nieuw wit wasschandaal. E o 'Yarden dacht ons even opzij te schuiven' Natasja de Groot Rotterdam - Colin van den Akker, gedupeerde

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 16