X. LUISTER T/M DONDERDAG NAAR DE BESTE TRACKS VAN 2000 T/M 2009 (o) EUWS 11 Verdachten ontkennen betrokkenheid bij moord op advocaat music Yelle Tieleman Schiphol Het was vrijdag een jaar geleden dat Wiersum, die als advocaat kroonge tuige Nabil B. bijstond, voor zijn wo ning in Amsterdam Buitenveldert werd vermoord. Een enorm recher cheonderzoek bracht de politie al snel tot drie mannen: Anouar Taghi uit Maarssen (een volle neef van Ridouan Taghi), Moreno B. uit Rotterdam en Giërmo B. uit Almere. Gisteren ver schenen zij voor het eerst tegelijker tijd voor de rechter, in de beveiligde rechtbank op Schiphol. De twee laatstgenoemden zouden volgens het OM de schutters zijn geweest, terwijl Anouar Taghi tot een groep voorverkenners zou behoren. Hij zou leiding hebben gegeven aan een groep Utrechtse autodieven, die snelle gestolen auto's leverden voor het plegen van misdrijven. Ook heeft de recherche een telefoongesprek van hem afgeluisterd. ,,Ik word gezocht voor de moord op Wiersum en ga daarom een tijdje uit de lucht. Mijn dna is gevonden", zei hij daarin. Maar volgens zijn advocaat was dat slechts een smoes om af te komen van iemand die hem lastigviel. ,,Hij was nog geen verdachte in de zaak en bovendien is er geen dna van hem gevonden." Ook wist Taghi volgens zijn advocaat niet dat de auto's gebruikt zouden worden voor een moord. Gerald Roethof, de advocaat van Moreno B., hield een vurig pleidooi voor het opheffen van het voorarrest van zijn cliënt. Volgens hem is het on mogelijk dat B. de moord op Wiersum heeft gepleegd, omdat zijn uiterlijk 'totaal niet' overeenkomt met een l-i ifyot VQLv SytwplwC' signalement dat werd opgegeven door een ooggetuige. ,,Het is een jaar gele den dat Wiersum werd vermoord. Er werd gesproken over een aanval op de rechtsstaat. Maar laten wij niet nog een keer rechtsstatelijke beginselen schenden. We mogen de ooggetuigen niet negeren. Soms, als de druk op een proces groot is, dan zie je helaas dat er wel eens een vorm van tunnelvisie ontstaat." Signalement Dat Moreno B. gisteren voor het eerst ook zelf naar de zitting kwam, was volgens Roethof ook niet zonder re den. Hij wilde graag dat de rechters zijn cliënt goed konden bekijken. ,,Er Kijkt u maar eens naar mijn cliënt. Waar ziet u een slanke man? werd in het signalement gesproken over een slanke man van 20 tot 25 jaar. Kijkt u maar eens naar mijn cliënt. Waar ziet u een slanke man? Dit is een dubbelgespierde man." De schutter zou volgens ooggetuigen een smal en puntig gezicht hebben. ,,Getuigen spraken van een Surinaams/Antilli- aans uiterlijk, en weer een andere ge tuige had het over een Noord-Afri kaans uiterlijk. Maar niemand zei: een pikzwarte man", zei hij verwijzend naar de huidskleur van zijn cliënt. De verdachten namen ook zelf uit gebreid de gelegenheid om te reage ren. Taghi zei meermaals dat er geen bewijs tegen hem ligt. Moreno B. stelde dat hij 'de Wiersum niet heeft vermoord'. ,,Ik ben niet betrokken bij dit." Giërmo B. tenslotte hekelde de media, die onwaarheden en leugens over hem zouden verspreiden. Ook hij ontkent alle betrokkenheid bij de moord. Volgens het OM moet het voorarrest van de drie voorlopig voortduren. Vol gens de officieren van justitie is er veel bewijs tegen de verdachten. Zo is er dna gevonden van de verdachten in de vluchtauto's en auto's die werden ge bruikt bij voorverkenningen. Ook ko men bewegingen van deze auto's overeen met de mastgegevens van de telefoons die aan hen worden toege schreven. De zaak gaat over drie maanden verder. dinsdag 22 september 2020 GO 'Mijn cliënt kan onmogelijk Wiersum hebben vermoord' ,,Het is onmogelijk dat mijn cliënt het gedaan kan hebben." Dat zei advocaat Gerald Roethof gisteren tijdens een nieuwe inleidende zit ting tegen drie verdachten, die worden verdacht van betrokken heid bij de moord op advocaat Derk Wiersum. Gerald Roethof staat Moreno B. bij in de rechtszaak. foto anp M Anouar Taghi met advocaat André See- bregts (linksboven). Ernaast nogmaals Taghi en advocaat Roethof met Moreno B. Linksonder (vlnr): Giërmo B., Anouar Taghi en Moreno B. TEKENING ANP - Gerald Roethof, advocaat Moreno B. 00

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 11