Na zijn goal krijgt Sponselee rood Geen vuiltje aan de lucht voor IJzendijke Penaltykiller van VVOG zit Trainer Ritico maakt er twee én mist een penalty 1-0 10 TWEEDE KLASSE WEER NEDERLAAG Na drie verliesbeurten in het bekertoernooi gaat ook het eerste competitieduel verloren. Thuis tegen Bruse boys wordt het 0-1. ,,We begonnen erg ze nuwachtig, aan de andere manier van spelen moe ten we nog een beetje wennen", vertelde Jasper Sponselee na afloop. VVR kwam na tien minuten spelen op een 0-1-voorsprong. Voor rust scoorde Sven Hofman twee keer, waardoor Steen met een voor sprong de rust in ging. Na de pauze was het Jasper Sponselee die de marge naar twee bracht. ,,Nadat ik was ingeschoven kreeg ik de bal op het middenveld, ik kon zo doorlopen naar de rand van het zestienmetergebied. Ik dacht, ik probeer het maar een keer en zag zo de bal in de korte hoek binnen vliegen. Een mooie droge schuiver." Marvin de Beule maakte nog de 4-1. Een kwartier voor tijd kreeg Sponselee zijn tweede gele kaart, waardoor hij het veld moest verla ten. ,,De eerste gele kaart was ze ker terecht. Ik moest echt aan de noodrem trekken, anders konden zij zo doorlopen. De tweede vond ik wat makkelijker gegeven. Ik moest instappen op het middenveld en mijn tegen stander liep gewoon tegen mij aan. Helaas koos de scheidsrechter ervoor mij een tweede gele kaart te geven." VVR kreeg nog de mogelijkheid om de marge vanaf de penaltystip te verkleinen. Keeper Kevin Ha melink stopte echter de strafschop én de rebound, waardoor de wed strijd in 4-1 eindigde. AARDENBURG Na vier sei zoenen in de vijfde klasse kende Aardenburg gisteren een niveau hoger een specta culaire start. Mede dankzij twee vroege treffers van spe lend coach Rowan Ritico werd een 6-5-overwinning behaald op Corn Boys. ,,Het zou kunnen dat ik de eerste twee heb gemaakt. De eerste vier doelpunten vielen allemaal zo snel. We waren er erg op gebrand om de schade van de afgelopen weken (in het bekertoernooi) recht te zetten, waardoor we ook na die 4-0 erg gretig bleven", al dus Ritico. Kort voor de rust moest de als linksbuiten opgestelde trai- ner echter al binnen de lijnen handelend optreden, omdat de 4-0-voorsprong Bijna verdwe nen was: 4-3. Daarna werd het een spannend en vermakelijk duel. Een kwartier voor tijd bezorgde Ruben Steutel Aar denburg ploeg de overwin ning: 6-5. Die stand had al eerder op het bord kunnen staan, maar een goede mogelijkheid hierop werd vanaf de stip gemist doorRowan Ritico. In het tweede bedrijf ver kaste hij van de linksbuiten positie naar zijn vertrouwde plek op het middenveld. ,,Om met minder aanvallend spel de voorsprong vast te houden'', legde hij uit. Voor IJzendijke werd het een sei zoensstart zoals gehoopt. Veel doelpunten, geen tegengoals en het belangrijkste: drie punten. ,,We wisten niet wat we moesten verwachten van deze nieuwe te genstander'', zei Nico Knol. ,,We zijn van onze eigen kracht uitge gaan. Misschien nog wel belang rijker: we scoorden op hele be langrijke momenten. We hielden ook de nul, dus dat is ook fijn. Met deze zege kunnen we in ieder ge val verder en hebben we een goede basis gelegd voor de rest van het seizoen.'' Voor Hontenisse was dat giste ren een ander verhaal. De ploeg was zeker niet kansloos tegen RKDEO, maar kwam toch net te kort voor een goed resultaat bij de start van het seizoen. ,,We hebben goed gevoetbald, maar hebben onszelf niet beloond", viel na het laatste fluitsignaal in het kamp van de Zeeuws-Vlaamse eerste klasser op te tekenen. Axel Als je niet scoort, kun je niet win nen. Met dat probleem zit FC Axel al vier weken opgezadeld. Na de ne derlagen in drie bekerduels, zonder Axels doelpunt, slaagde de ploeg van trainer Jeroen van den Broeke er tegen Bruse Boys wederom niet in om de hatelijke nul van het sco rebord te krijgen. Het was wel zuur dat een benutte strafschop van Bruse Boys-speler Julian Nieuwland FC Axel een valse start opleverde. Want daardoor werd na de bekerduels ook de eerste competitiewedstrijd verloren: 0-1. De middenvelder van Bruse Boys schoot de bal feilloos achter de kansloze Axel-doelman Bart Mon- sieurs. ,,Julian is de tweede straf schopnemer. Johan Vroegindeweij neemt normaal de strafschoppen, maar had last van zijn rug. Hij gaf aan niet te willen", verklaarde trai ner René Scholts na afloop de keuze. De aanleiding tot de strafschop was een ongelukkige handsbal van Axel-verdediger Serge Rijssegem. De goed leidende scheidsrechter Ron Huser zei later dat hij niet an ders kon dan de regels toepassen. ,,De bal kwam tegen zijn arm, die van zijn lichaam af was. Ik vind het zelf ook een zware beslissing, maar Tweede klasse A Wie het eerste zou scoren, was zo goed als zeker winnaar - Jeroen van den Broeke het zijn nu eenmaal de regels. Vroe ger moest het opzettelijk hands zijn." Rijssegem werd voor de handsbal bestraft met een gele kaart, wat hem in de slotfase nog duur kwam te staan toen hij na een pittige over treding zijn tweede gele kaart, dus rood ontving. Hij mocht de kleed kamers opzoeken. Axel probeerde met tien man nog iets te forceren, maar gaf daarbij ook veel ruimte weg aan de tegenstander. Bruse Boys wist van de overtalsituaties niet te profiteren, waardoor het tot in de slotfase spannend bleef. ,,We hadden al lang de 3-0, 4-0 moeten maken. We hielden Axel onnodig in de wedstrijd", verze kerde Scholts. Met name Jarno van Nieuwenhuize en Rick Jonker mis ten opgelegde kansen. ,,Wie het eerst zou scoren, was zo goed als ze ker winnaar", analyseerde FC Axel trainer Van den Broeke kort de wedstrijd. Teleurstellend Het duel had zaterdag een graad meter voor de tweede klasse moe ten zijn, maar daarvoor was het ni veau te matig. Vooral de eerste helft was ronduit teleurstellend. Het tempo lag laag, een gebrek aan cre ativiteit en beide ploegen speelden te slordig om kansen te creëren. Een schot van Roy van Ham, dat naast de kruising vloog, was het gevaar lijkste moment van de Zeeuws Vlamingen. De Bruenaren waren via een kopbal van Rudo van den Berge, die door Rijssegem van de doellijn werd gehaald, het dichtst bij een doelpunt. Dat Axel en Bruse Boys nog ver van hun beste vorm zitten, bleek de laatste weken uit de uitslagen in de beker- en oefenduels. ,,We kregen veel te veel doelpunten tegen. Daarom hebben we de routine te rug naar de laatste linie gehaald", vertelde Scholts. Bij de Axelaars liggen de proble men niet alleen voorin, maar ook op het middenveld, dat tegen Bruse Boys te statisch opereerde. Het was zoeken naar een vrije man, waar door het in de opbouw al snel mis ging. Er was niemand die de bal opeiste. ,,We missen een aanspeel- De buitenspeler, die door trainer Kevin Hollander als aanvallende middenvelder werd opgesteld, kreeg 25 minuten voor tijd dé uitge lezen kans om te scoren. Hij mocht vanaf elf meter aanleggen. VVOG- verdediger Yassine El Hanoudi had Thomas de Rijke even daarvoor in de zestien gevloerd. Kabwe Manen- gela had alleen niet de strafschop willen nemen. ,,Ik had die penalty eigenlijk moeten afstaan, want ik had niet 100 procent het goede ge voel. Ik had voorheen al eens een strafschop gemist. Dat speelde een beetje in mijn hoofd'', liet de van Hoek overgekomen speler weten. Toch nam hij plaats achter de bal. ,,Dat kwam vooral doordat aanvoer der Ruben Hollemans mijn naam riep toen de situatie zich voordeed. Hij wilde ongetwijfeld mijn zelf vertrouwen opkrikken.'' Geen boost Zodoende kwam Kabwe Manen- gela oog in oog te staan met Paul Eppink. ,,Dan zie je ineens dat die keeper twee meter is. Dat gaf mijn vertrouwen geen boost.'' De twijfel zorgde ervoor dat de VVOG-doel- man, die zich binnen een week maandag 21 september 2020 ZV In de eerste competitiewed strijd na de coronabreak won derdeklasser Steen gemakke lijk van VVR uit Rijsbergen. Jasper Sponselee trok de aan dacht door zijn doelpunt, maar ook zijn rode kaart. Desalniet temin werd het 4-1 voor de ploeg uit Sint Jansteen. Lars van Paemel Sint Jansteen De voetbalsters van IJzendijke zijn goed begonnen in de eer ste klasse van het zaterdag voetbal. Tegen DZC'68 uit Doe- tinchem werd het 4-0. Honte- nisse verloor in de eerste klasse van het zondagvoetbal, met 3-2 van RKDEO. Robin Hamelink en Eddy van der Hooft Vlissingen Doelpunten zijn Aector Dooms FC Axel Bruse Boys 56. Nieuwland (pen.) 0-1 Kansen creëren is niet zozeer het probleem bij het nog altijd puntloze Goes, maar kansen af maken wel. De speler die daar afgelopen zaterdag tijdens het 1-0-verlies tegen VVOG de grootste moeite mee had, was Francis Kabwe Manengela. Bastiaan Vrijhof Harderwijk 43. Bouw VVOG - Goes 1-0 Opstellingen Eppink Meulmeester Snijders De Kok Groenewegen 71. Tanko El Hamoudi Bank 68. Buitenhuis De Bert Onuoha Klap El Hamdi Mbikulu 75. Latupeirissa Hollemans Bottenheft Van Nielen Biya 46. De Vlieger Hoogendoorn Kabwe Manengela Bouw Van Hecke 88. Schmidt 58. El Ouazzani Van Ooijen De Rijke Scheidsrechter: Xxxxxxxx X Toeschouwers: xx.xxx FC Axel-aanvaller Michael Cristina zoekt een opening in de verdediging van Bruse Boys. FOTO'S CAMILE SCHELSTRAETE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 57