éérst RedameFolder.nl checken! 5 BANKJES VAN WIJNVATEN DORPSRAAD De laatste nieuwtjes lezen, even bijkletsen met een dorpsgenoot of met een kopje koffie genieten van de zon. Dankzij de dorpsraad van Kwadendamme kan dat nu heel comfortabel en in stijl: op bankjes die gemaakt zijn van oude wijnvaten. aterdag werd de bij zondere set door de makers, Remco en Pa trick Moelker van M2 I Meubels uit Oude- lande onder toeziend oog van Gerry Schrauwen, Hennie Koens en Sjors Goudswaard van de dorpsraad geplaatst bij de super markt van Tom Verbeek. De dorpsraad speelde al langer met het idee om een nieuw kunst zinnig zitje voor Kwadendamme te creëren, vertelt Schrauwen. On der de noemer 'De Verbintenis' zou op de Witte Dam, tussen de seniorenwoningen en café 's Lands Welvaren, een ontmoe tingsplaats voor jong en oud vol gens haar niet misstaan. Koud beton Maar de gemeente Borsele dacht er anders over. Schrouwen: ,,Die von den dat geen goede plek, omdat er bij de herinrichting van het plein al een zitgelegenheid was gemaakt rond de bloembakken. Alleen zit daar 's winters niemand, omdat het beton veel te koud is. Zeker voor de ouderen." De dorpsraad liet zich niet zomaar uit het veld slaan en zocht contact met supermarkteigenaar Tom Ver beek. Die was graag bereid om ruimte te maken voor het zitje. En bij nader inzien is het misschien nog wel een betere plek, zegt Schrauwen. ,,Dit is de loop van het dorp, iedereen komt elkaar hier te gen. Het is een beetje de klap- banke van vroeger." Tijdens het 'klappen' kunnen mensen meteen de laatste nieuw tjes van het dorp doornemen, ver telt Goudswaard. ,,We hebben hier een openbaar mededelingen- bord opgehangen, waar iedereen die bijvoorbeeld iets organiseert Nee, daar komt helaas geen wijn meer uit een papier kan ophangen De sleu tel ligt bij de supermarkt binnen." Maar volgens Koens is het zitje ook bedoeld voor toeristen en an deren die tijdens een fietstochtje door de Zak van Zuid-Beveland Kwadendamme aandoen. ,,Dit is de enige plek waar mensen koffie kunnen drinken. Het café is alleen in het weekend en 's avonds ge opend." Het zithoekje stond overigens al eerder voor de supermarkt, maar toen bleek dat het hout ging 'bloe den', hebben de makers de boel weer opgehaald en opnieuw be handeld. Remco Moelker: ,,Aan twee zitjes kun je nog zien dat er rode wijn in heeft gezeten. Al is het rood door de beits wel donker der geworden." Stenen in plaats van wijn Zelfs de stoppen zitten er nog in. ,,Nee, daar komt helaas geen wijn meer uit", lacht Moelker. De ton- nen zijn nu gevuld met stenen en daarna hermetisch gesloten. Dat moet voorkomen dat het kunst werk gestolen wordt. Super markteigenaar Verbeek denkt dat het niet zo'n vaart loopt. ,,De oude stoeltjes zijn ook nooit ge stolen." 'De Verbintenis' is mogelijk ge maakt door een gift van 1000 euro van Kern met Pit. ,,De Rabobank heeft ook nog 500 euro gespon sord", zegt Schrauwen. Voorlopig kunnen vier mensen plaatsne men voor de supermarkt aan de A. de Koningstraat. ,,Misschien dat er nog een paar stoelen van wijnvaten bijkomen, maar dat is nog niet zeker." maandag 21 september 2020 BE Kwadendamme kan nu zittend klappen Joeri Wisse Kwadendamme Gerry Schrauwen en Sjors Goudswaard van de dorpsraad nemen het nieuwe mededelingenbord in gebruik, hun medebestuurslid Hen nie Koens kijkt toe. Supermarkteigenaar Tom Verbeek (midden) en makers van de stoelen Patrick en Remco Moelker testen het zitje al vast. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN -Remco Moelker, M2 meubels Robijn klein krachtig vloeibaar wasmiddel of wascapsules Voordelig de koelkast vullen? Download in de V App Store

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 52