éérst ReclameFolder.nl checken! 5 VEILING BIEDEN OM TE MOGEN PLUKKEN Het was de 146e keer dat de traditionele perenveiling in Burgh plaatsvond. Het mooie weer trok meer bezoekers dan anders aan en het publiek was behoorlijk kooplustig. Er werd ruim 800 euro opgehaald. Het is een echte traditie: op de derde zaterdag in sep tember worden de peren aan de perenbomen in Burgh per opbod verkocht. Zoals altijd gaat de veiling van start om klokslag half tien. Op het pleintje voor het atelier van Luc Maes hebben zich dan al heel wat mensen verza meld. Aan wethouder Daniël Joppe de eer om de verkoopvoorwaarden voor te lezen. Voorafgaand daaraan drukt hij het publiek op het hart om toch vooral een beetje afstand te houden. Ondanks dat is hij blij dat dit kleine evenement, in te genstelling tot veel andere evene menten, wel door kan gaan. ,,Het is tenslotte een prachtige Burghse traditie, waarvan hopelijk nog vele edities zullen volgen. Ik heb me la ten vertellen dat er nergens anders op Schouwen-Duiveland zoveel perenbomen in de openbare ruimte te vinden zijn. En dat is een van de dingen die Burgh zo uniek maken." Na het lezen van de voorwaar den gaat veilingmeester Henk van Felius van start. Met luide stem gaat hij langs de 41 koopjes en spoort de mensen aan flink te bie den. Een koopje bestaat uit een of meerdere bomen. Degene met het hoogste bod mag na afloop de pe- ren plukken. ,,Normaal gesproken kun je ze beter over twee tot drie weken plukken, maar ik zou niet te lang wachten, ze hangen los," zegt Van Felius met een knipoog. Hij is er al voor de 32e keer bij. Zijn kenmerkende rode jasje ontbreekt ook dit jaar niet. Knoopjescake Het aanwezige publiek bestaat veelal uit dorpsbewoners, maar dit jaar ook uit vakantiegangers. Zoals de twee oudere dames die speciaal voor de perenveiling een week endje in pension Even Buiten heb ben geboekt. ,,Vorig jaar waren we er voor het eerst bij. We vonden het zo leuk en bijzonder dat we nu speciaal dit weekend geboekt heb ben," zegt een van hen. Halver wege wordt bij de kerk koffie ge- Het aanwezige publiek bestaat uit dorpsbewoners maar ook uit toeristen dronken, met knoopjescake gebak ken door buurvrouw De Meij. Ook al zo'n Burghse traditie. Penningmeester Jan de Roode en bestuurslid Leo de Willigen van Stichting Burghse Dag hebben het ondertussen druk met het af rekenen met de kopers. Iedere ko per krijgt een kwitantie en er wordt genoteerd of je wel of niet zelf gaat plukken. Wat blijft han gen plukt de organisatie namelijk voor het verzorgingshuis en de voedselbank. De Roode is er dit jaar voor het eerst bij als nieuwe penningmeester van de stichting. Slow Start ,,Ik heb nooit geweten dat dit er als penningmeester van de Burghse dag ook bij hoorde, maar ik vind het heel leuk. Het is echt iets van het dorp en de sfeer is heel gezel lig." Dat Burghse dag dit jaar niet door kon gaan, was erg jammer. De Roode maakte een 'slow start', zoals hij zelf zegt. "Maar eigenlijk was dat niet zo gek. Op die manier heb ik veel tijd gehad om mezelf goed in te lezen en een indruk te krijgen hoe alles reilt en zeilt. Ik heb wel veel res pect gekregen voor hoe goed de or ganisatie in elkaar zit. Het heeft me op een positieve manier ver baasd." De perenverkoop bracht uitein delijk 830 euro op, die besteed zal worden aan een nader te bepalen Burghs doel. maandag 21 september 2020 SD Burghse peren leveren veel geld op Mariska den Hartog Burgh-Haamstede Veilingmeester Henk van Felius met zijn beroemde rode jasje. foto marieke mandemaker Voordelig de koelkast vullen? Download in de

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 50