Na blessure zal Tieleman nooit meer mopperen Van de Ketterij crasht in Wemeldinge 15 Van de Ven met winst naar GP's deden. Ik ben dus gaan jagen op groep één. Dat is een andere ma nier van lopen, maar ook wel weer leuk." Peter Biewenga (38) uit Middelburg startte ook in groep twee, liep een tijdje op met Erwin Adan, maar moest hem op het strand laten gaan. Biewenga werd tweede. Na af loop gaf de Middelburger een boks aan de winnaar en kreeg ook hij een envelopje van Muller. ,,Van die 60 euro gaan we lekker eten", zei de hardlopende huis arts lachend. Op een afstandje stonden zijn vrouw en kinderen al klaar om het binnengelopen prijzengeld te gaan spenderen. ,,Dit was mijn eerste Halve van Renesse", vertelde Biewenga, die twee jaar geleden vanuit Leider dorp naar Zeeland verhuisde. ,,Het is een prachtig parkoers hier. Op en neer en over het Onderschat niet de psychologische schade onder mensen op dit moment strand. Fijn om na zeven maan den weer te lopen met anderen. Het is goed geregeld door de orga nisatie. Een bewijs dat dit soort wedstrijden gewoon doorgang kunnen vinden. Ik heb mij ook ingeschreven voor de Marathon Vlissingen. Laat dit een voorbeeld zijn." Bij de vrouwen stond er geen maat op Monica Sanderse uit Vlissingen. In de uitslag pronkte ze op de negende plaats overall in 1.51.10 net voor Roland Kok en achter plaatselijk favoriet Cees Dijkman. Irene van de Plank pakte de tweede plaats in 2.03.58, voor Iris Poldervaart in 2.05.03 Het laatste woord Bij mij duurde het langer, omdat mijn meniscus moeizaam heelde Herman Heuvink Wemeldinge Tweemaal moest een ambulance er aan te pas komen om een ongeluk- kige crosser naar een ziekenhuis te vervoeren. Het voornaamste slachtoffer in de 250 cc was Dailey van de Ketterij uit Vlissingen. Hij raakte buiten zijn schuld bij een crash betrokken toen de Belg Van Vaerenbergh de controle over zijn motor kwijtraakte. Het ongeleide projectiel kwam precies terecht voor de machine van Van de Ket terij. Hij kon geen kant meer op en werd daarna ook nog licht getou cheerd door een andere rijder. Op eigen gelegenheid is hij naar het ziekenhuis gegaan, waar een schouderblessure werd vastgesteld in de vorm van een scheurtje in de pees. Ook was daarvoor de schou der eventjes uit de kom geweest. Dat Van de Ketterij nu puntloos bleef, was dubbel pijnlijk omdat hij na zijn goede optreden in Vlis- singen - een tweede plek - een goede slag in de titelstrijd kon slaan. De winnaar van Vlissingen, Mats Leeuwesteijn, ontbrak name lijk. Bart Klijn uit Ouddorp won nu beide manches. In de 500 cc ging de winst naar Keven Spruijt uit Meliskerke. In de eerste manche werd hij tweede achter Mark Boot uit Kamperland. In de tweede manche zegevierde Spruijt. Boot deed daarin niet mee. Doordat het programma uitliep, kwam hij voor een lastige keuze te staan. Om een dag later mee te kunnen doen in de titelstrijd bij de MON moest hij zich door de co ronamaatregelen voor een be paalde tijd in Boekel melden. OSS Motorcrossster Nancy van de Ven heeft zaterdag met overmacht een wedstrijd van het open Nederlands kampi oenschap gewonnen. In Oss won de Vlissingse beide man ches. Ze ging al aan kop in de titelstrijd voor vrouwen. Voor Van de Ven zijn de over winningen een opsteker rich ting de volgende GP's. Die zijn op 27 en 30 september in Italië. maandag 21 september 2020 PM het kan gewoon - Cor Muller Na bijna anderhalf jaar bles sureleed mocht de Terneu- zense voetbalster Sharona Tieleman (25) afgelopen weekend eindelijk haar ren tree maken. Ze maakte haar opwachting in het beloften- team van haar club ADO Den Haag, uiteraard met als doel om op termijn weer bij het eerste team aan te sluiten. Bas Dingenouts Terneuzen Wat is er eigenlijk precies ge beurd vorig jaar? ,,Het was 19 april 2019. In een van de talloze duels tijdens een wedstrijd kreeg ik een onschul dige schouderduw. Waar ik dit normaal altijd goed op kan van gen, maakte ik nu een misstapje. Het stelde in principe niet zoveel voor, maar de schade was groot. Ik schuurde mijn kruisband en had een scheurtje in mijn menis cus. Het gebeurde echt in een split second, voor ik het ook maar kon beseffen. Normaal staat er zo'n negen tot twaalf maanden voor de revalidatie. Bij mij duurde het helaas een stukje langer, omdat de scheur in de meniscus moeizaam heelde." Hoe heb je deze lange periode van blessureleed beleefd? ,,Het is een periode vol ups en downs geweest. Aan de ene kant lijkt het voorbij te zijn gevlo gen, aan de andere kant duurde het sommige periodes ongeloof lijk lang. Als je gewend bent om iedere dag met de bal bezig te zijn, is het ontzettend wennen. Hoe dan ook is het een heel leerzame periode voor me ge weest. Ik zou het zeker niet nog een keer willen doormaken, maar het heeft me wel sterker gemaakt. Ik ben echt anders —Sharona Tieleman Sharona Tieleman kan na anderhalf jaar eindelijk weer voetballen.. tegen dingen aan kijken. Zo zal ik nooit meer mopperen als ik een keer moet trainen en ben ik me veel bewuster geworden van bepaalde dingen. Zo heb ik ge leerd dat het heel belangrijk is hoe je loopt, wat je houding is, enzovoorts." Was je niet bang tijdens je eerste wedstrijd weer? „Eigenlijk totaal niet. Zo'n zes weken geleden ben ik weer be gonnen met trainen op het veld. Natuurlijk is het wennen, maar ik voelde geen angst in duels. Ook tijdens mijn eerste wedstrijd had ik hier gelukkig geen last van. Mentaal zit het dus helemaal goed, ik ben scherper dan ooit." Hoe zie je de rest van het sei zoen voor je? ,,De komende weken zal ik nog met het belofteteam meedoen. Ik ga er geen datum op plakken, maar hoop voor de winterstop mijn minuten al te kunnen maken bij het eerste elftal in de eredivi sie. Stiekem hoop ik dat we kun nen gaan meedraaien bij de top 3. Dat is misschien hoog ingezet, maar ik denk dat we dat echt in ons hebben. We zijn een onder schat team, omdat we geen A- internationals hebben. Toch zijn we een team om rekening mee te houden. Ik zal er alles aan doen om dit jaar mijn steentje bij te kunnen dragen." De tweede wedstrijd om het open Zeeuws kampioenschap in Wemeldinge werd met de no dige vertragingen en aanpas singen uiteindelijk tot een goed einde gebracht. Enkele valpar tijen zorgden er voor het nodige oponthoud.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 47