Bru wint eerste pot dankzij strafschop Uitgerekend De Witte is pechvogel bij WHS SP 8 De Leeuw Can Özgan wil er bij Patrijzen dit seizoen 25 in schieten 1-0 10 DERDE DIVISIE WEER NEDERLAAG Francis Kabwe Manengela mist een strafschop bij een 1-0-achterstand. Voorlopig wil hij er geen meer nemen. ,,Ik zorg dat ik dan zelf iemands naam roep." Als je niet scoort, kun je niet win nen. Met dat probleem zit FC Axel al vier weken opge zadeld. Na de nederlagen in drie bekerduels, zonder Axels doelpunt, slaagde de ploeg van trainer Je roen van den Broeke er te gen Bruse Boys wederom niet in om de hatelijke nul van het sco rebord te krijgen. Het was wel zuur voor de thuis ploeg dat een strafschop van Bruse Boys-speler Julian Nieuw- land FC Axel een valse start be zorgde. Want daardoor werd na de bekerduels ook de eerste competi tiewedstrijd verloren: 0-1. De middenvelder van Bruse Boys schoot de bal feilloos achter de kansloze Axel-doelman Bart Monsieurs. „Julian is de tweede strafschopnemer. Johan Vroegin- deweij neemt normaal de straf schoppen, maar had last van zijn rug. Hij gaf aan niet te willen", verklaarde trainer René Scholts na afloop de keuze. De aanleiding tot de strafschop was een ongelukkige handsbal van Axel-verdediger Serge Rijssegem. De goed lei dende scheidsrechter Ron Huser zei later dat hij niet anders kon dan de regels toepassen. „De bal kwam tegen zijn arm, die van zijn li chaam af was. Ik vind het zelf ook een zware beslissing, maar het zijn nu eenmaal de regels. Vroeger moest het opzettelijk hands zijn." Voor Rijssegem eindigde de middag nóg ongelukkiger. In de slotfase kreeg hij zijn tweede gele kaart en dus moest hij het veld voortijdig verlaten. 'S-HEERENHOEK ,,We heb ben voor het eerst in zestien jaar met Patrijzen weer eens de eerste wedstrijd van het seizoen gewonnen'', reageerde aanvaller Can Özgan na de 6-1- zege van zijn ploeg in de derde klasse A op de zaterdagtak van Goes. Zelf was hij met vijf tref fers van grote waarde voor Pa trijzen. De 22-jarige voetballer be vestigde direct in de openings wedstrijd zijn kandidatuur voor de topscorerstitel. Özgan: ,,Ik heb vijf keer gescoord en dat is nog niet eerder gebeurd. Ik hoop op een mooi seizoen in een sterke derde klasse. Hoeveel goals ik ga maken? 25 zou een mooi aantal zijn.'' Özgan stond vorig seizoen nog tweede op de Zeeuwse topsco- rerslijst achter Steve Schalk wijk toen corona roet in het eten gooide. Tegen Goes ging het cres cendo voor Patrijzen. Özgan: ,,Ze gaven wel veel ruimte weg en lieten het op een gegeven moment lopen. Ik moet een compliment aan ons team ma ken, want wij bleven gaan.'' Van de vijf goals die hij maakte vond Özgan zelf de laatste het mooist. ,,De 6-1, dat was een stift over de keeper. Het was een mooie afsluiter van een mooie middag.'' Ook de 1-0 mocht er zijn. Hij kreeg de bal op het middenveld en kon zo doorlopen. Nog één keer werd de bal voor het doel gegooid, met de laatste mi nuut al op de klok. In het luchtge vecht dat volgde op de vrije trap kreeg WHS-aanvoerder Arvin de Witte de bal ongelukkig in het ge zicht. Natuurlijk stond de Hal- sterse topschutter Mike de Nijs op de goede plaats om van dichtbij de winnende te maken. De ontknoping kwam op sport park De Waaije aan als een mo kerslag, ook bij WHS-coach Leon de Witte. ,,Die bal viel per onge luk voor de voeten van De Nijs. Het is de mazzel van de kampi oen.'' WHS is met het nodige vertrou wen aan het seizoen begonnen, na een vlekkeloze oefencampagne. De op het oude nest terugge keerde Arvin de Witte (van de zondagtak van Halsteren) heeft voor een impuls gezorgd en trekt zijn medespelers op naar een ho ger niveau. Maar zaterdag was uitgerekend hij, ondanks een doelpunt voor WHS, ook een beetje de schlemiel tegen Halsteren. Harderwijk Kansen creëren is niet zozeer het probleem bij het nog altijd punt loze Goes, maar kansen afmaken wel. De speler die daar afgelopen zaterdag tijdens het 1-0-verlies te gen VVOG de grootste moeite mee had, was Francis Kabwe Manengela. De buitenspeler, die door trainer Kevin Hollander als aanvallende middenvelder werd opgesteld, kreeg 25 minuten voor tijd dé uitge lezen kans om te scoren. Hij mocht vanaf elf meter aanleggen. VVOG- verdediger Yassine El Hanoudi had Thomas de Rijke even daarvoor in de zestien gevloerd. Kabwe Manen- gela had alleen niet de strafschop willen nemen. ,,Ik had die penalty eigenlijk moeten afstaan, want ik had niet 100 procent het goede ge voel. Ik had voorheen al eens een strafschop gemist. Dat speelde een beetje in mijn hoofd'', liet de van Hoek overgekomen speler weten. Toch nam hij plaats achter de bal. ,,Dat kwam vooral doordat aanvoer der Ruben Hollemans mijn naam riep toen de situatie zich voordeed. Hij wilde ongetwijfeld mijn zelf vertrouwen opkrikken.'' Zodoende kwam Kabwe Manen- gela oog in oog te staan met Paul Eppink. ,,Dan zie je ineens dat die keeper twee meter is. Dat gaf mijn Ik baal nu ontzettend, maar het doet niets met mijn zelfvertrouwen - Francis Kabwe Manengela vertrouwen geen boost.'' De twijfel zorgde ervoor dat de VVOG-doel- man, die zich binnen een week heeft ontpopt tot grote plaaggeest voor Zeeuwse ploegen, het psycho logische spelletje won. ,,Achteraf hoorde ik dat hij een penaltykiller is. Vorige week pakte die keeper na melijk ook bij een 0-0-stand de strafschop van Steve Schalkwijk van Hoek." Helpen Het missen van de penalty deed Kabwe Manengela zichtbaar veel, want hij kwam als laatste uit de kleedkamer en stapte ook als laatste speler in de bus. Toch dacht hij er niet te lang mee rond te lopen. ,,Ik baal nu ontzettend, maar het doet niets met mijn zelfvertrouwen", zei hij. ,,Het was alleen heel fijn ge- weest als ik het team kon helpen, want een overwinning of gelijkspel kunnen we nu heel goed gebruiken. En een doelpuntje meepikken, was ook fijn geweest.'' Goes is immers Guus de Leeuw was vier keer trefzeker namens Yerseke tegen Klaas Verspoor Yerseke De 21-jarige voetballer beleefde zelf ook een primeur en liet het publiek in Yerseke genieten: ,,Ik heb nog nooit een hattrick gescoord in com petitieverband'', zei hij na afloop van de wedstrijd. Vooraf wist De Leeuw de kracht van tegenstander NSVV niet zo maandag 21 september 2020 PM Bruse Boys is het seizoen in de tweede klasse E van het zater dagvoetbal begonnen met een overwinning. De Schouwse ploeg won dankzij een benutte strafschop met 0-1 bij FC Axel. Aector Dooms Axel Voor WHS waren de druiven zuur in de derde klasse B, na het late verlies tegen kampi oenskandidaat Halsteren. De Zeeuwen gingen met 2-3 on deruit. Ben van den Aarssen Sint Annaland Penaltykiller zit Bastiaan Vrijhof 43. Bouw VVOG - Goes 1-0 Opstellingen Eppink Snijders Groenewegen Meulmeester De Kok 71. Tanko El Hamoudi 68. Buitenhuis Onuoha El Hamdi 75. Latupeirissa Bank De Bert Klap Mbikulu Hollemans Bottenheft Biya Hoogendoorn Bouw 88. Schmidt Van Ooijen Van Nielen 46. De Vlieger Kabwe Manengela Van Hecke 58. El Ouazzani De Rijke Scheidsrechter: Xxxxxxxx X Toeschouwers: xx.xxx rl J Francis Kabwe Manengela (rechts) van Goes in duel met Rafiq El Hamdi van VVOG. foto ORANGE PICTURES NSVV (5-0). FOTO FRANS VAN PAGEE Met vier goals en een assist be wees Yerseke-speler Guus de Leeuw zichzelf en zijn ploeg za terdag een enorme dienst op de openingsdag van het seizoen in de tweede klasse E. Yerseke rolde NSVV uit Numansdorp met 5-0 op. ,,Een betere start kon den we ons niet wensen'', con cludeerde De Leeuw.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 42