MCENT O O) CD O 1-2 9 Derdedivisionist krijgt achterstand niet weggepoetst 'huur B.V. Doelpunt Penalty's Hoek kreeg in een wedstrijd met twee gezichten de rekening gepresenteerd van weer maar eens een povere start. De formatie van Lieven Gevaert kreeg voor de rust geen bal tussen de palen en incasseerde in de slotfase van de eerste helft twee doelpunten (0-2). Na de her vatting pakte de thuisploeg het anders aan. Hoek drong fel aan, zette FC Lisse vroeg onder druk en ging na de 1-2 van Rik Impens op jacht naar de gelijkma ker. Met Erwin Franse en Giovanni De- lannoy als gangmakers werd FC Lisse ver op eigen helft teruggedrongen. ,,We creëerden veel kansen", zei Franse, die een plaag was voor de Lisse- defensie en vertelde dat hij zelf om een wissel had gevraagd. ,,Ik voelde mijn lies wat stijf worden en heb geen zin om er weer uit te liggen. Na de 1-2 was het wachten op de 2-2, maar de laatste tien minuten was het weg. In de tweede helft waren we veel beter, maar we staan wel weer met lege handen. We hadden vandaag minimaal moeten gelijkspelen." Ontgoocheld Lieven Gevaert wees op een gebrek aan defensieve scherpte in de eerste helft. ,,In balverlies was het dramatisch. Ik was boos in de rust, ontgoocheld. De reactie van de spelers was in de tweede helft zeer positief, alleen had dat niet het gewenste resultaat. Ik denk dat Er- win zes, zeven keer de achterlijn heeft gehaald, maar we deden er niks mee." Giovanni Delannoy, opnieuw één van de uitblinkers, had zich verbaasd over de manier waarop Hoek voor de rust speelde. ,,We kwamen overal een stap te laat. Eén helft is niet goed ge- noeg. We hebben echt doelrijpe kansen gehad. Die moet je afwerken.'' Behalve de slechte competitiestart ging het in Hoek over de komst van Ist- van Bakx. Natuurlijk wordt de con currentie groter", zei Delannoy. ,,Ik ken hem van vroeger. Ik heb nooit met hem gespeeld, maar ben wel gaan kijken toen hij nog bij KV Kortrijk speelde. Hij zal wel van toegevoegde waarde zijn. We zijn benieuwd naar zijn komst en wat hij voor de ploeg kan betekenen." Fabian Wilson bevestigde dat basis plaatsen duur zijn. ,,Er zijn al jongens ontevreden. Dat is terecht als je vindt dat j e beter bent en niet speelt. Maar ie dereen die teleurgesteld is omdat-ie er naast valt, doet doordeweeks wel zijn best. Ze geven de trainer geen stok om mee te slaan. Nu krijgen we een kwali teitsinjectie. Een paar jaar geleden deed Istvan mee tijdens de afscheidswed- strijd van Giovanni Siereveld. Ik had toen het gevoel dat hij vijf klassen hoger speelde dan de rest en hij deed het op zijn slofjes. Zonder al te veel druk op hem te leggen, heb ik er ontzettend veel verwachtingen van. Ik vind het boven dien leuk dat hij voor ons kiest Ik ben er blij mee." HOeK 0m*442tt» maandag 21 september 2020 PM 21 Voetballer Da niel Wissel (foto) deed zaterdag een gooi naar het snelste doelpunt ooit in de tweede divi sie. De Middel burger kopte het ASWH van trai ner Rogier Veenstra, waar ook Jarreau Ma- nuhuwa 90 mi nuten speelde, al na 21 secon den op 1-0 tegen Scheve- ningen. Daar bleef het bij. 3 Het Baronie van de Vlissingse trainer Jurriaan van Poelje en de Zeeuwse spe lers Aart Veld hof, Björn Quar- tel en Mark Schuit won gis teren in de hoofdklasse met 4-0 van TOGB. Drie van die doelpunten wer den gemaakt uit een penalty. Ba ronie, waar Veld hof en voorma lige Kloetinge- speler Jason Tjien-Fooh in de basis stonden, is met zeven pun ten gedeeld koploper. Eén goede helft is niet genoeg voor Hoek Het scorebord in Hoek gaf aan dat er nog negen minuten waren te spe len, toen het muisstil langs het veld werd. Aanjager Erwin Franse eruit, Mike Segers erin. Die wissel zorgde voor onbegrip bij de supporters, die twijfelden aan het voetbalverstand van de trainer. In de minuten die volgden, creëerde de Zeeuws- Vlaamse derdedivisionist niks meer. FC Lisse, dat in de eerste twee duels één puntje had vergaard, kwam met de schrik vrij en prees zich gelukkig met een 1-2-zege. Peter van Kouteren Hoek I Hoek - FC Lisse 1 0-1 38. Constansia (e.d) 0-2 43. Klijbroek 53. Impens 1-2 Opstellingen De Vroe Cummins Wilson Adouch Embrechts K. Van der Zwet De Pauw Gozeling James Perez Stoof 64. Bannani 18. Van der Steen Impens Zwetsloot Constansia Noordhoff Vandepitte Klijbroek 64. De Jager Schaap Franse 63. R. Van der Zwet 81. Segers Ekeris Schalkwijk Duindam Delannoy Scheidsrechter: Brito Roque Toeschouwers: 250 Rik Impens maakte snel na rust de 1-2 namens Hoek. Die treffer kreeg geen vervolg, a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 41