3 een rijtje met grote wielernamen Tour vol drama, maar hier en daar ook succes Voorop tegen racisme Tour de France2021 ,:V' li 107DE EDITIE SLOTWEEKEND Klimrecord Zaterdag ;v-.- -v DE NEDERLANDERS Zondag bEp1^ -V 3. Sagan (Slw/BOH) Geel COLUMN THIJS ZONNEVELD Dat er drie weken lang geen renner besmet raakte. Dat er in coronatijd duizenden mensen op elke col bovenop elkaar stonden. Dat de Tourbaas - je weet wel, die man die zei dat er niks aan het handje was - zelf besmet raakte. Dat Alexander Kristoff- half mens, half walrus - op z'n 53ste een etappe won in de Tour. Dat UAE de Tour begon met een jonge klimmer die reed om ervaring op te doen. Dat de belangrijkste aanval van Miguel Angel López een kopstoot tegen een verkeersbord was. Dat Peter Sagan de groene trui met won. Dat hij zijn auto vandaag of morgen voor de deur van zijn huis parkeert en tot zijn afgrijzen ontdekt dat Sam Bennett nog steeds in zijn wiel zit. Dat de Fransen Loulou Alaflip met (ik herhaal: met) de Prijs van de Strijdlust gaven. Dat Wout van Aert naast veldrijder, sprinter, puncher, klassiekerrenner, tijdrijder, mecanicien, koffiejuffrouw en hersenchirurg óók klimmer bleek te zijn. Dat Egan Bernal in een week tijd veranderde van jonge, talentvolle Tourfavoriet in een oude man met een zere rug. Dat Alejandro Valverde géén poging deed om zijn ploeggenoot Enric Mas uit de top 10 te rijden. Dat de UCI een nieuw verdienmodel heeft gevon den: kulboetes uitdelen aan Jumbo-Visma. Dat de benen van Tom Dumoulin zijn zoals mijn telefoonoplader en mijn deo: kwijt in de Pyreneeën, teruggevonden in de Alpen. Dat NTT meedeed met Dat een jochie van 21 een manier vond om door de tijd te reizen een nieuwe innovatie: een shirt dat je onzichtbaar maakt. Dat Mikel Landa zijn héle ploeg oprookte en toen besloot toch maar niet aan te vallen. Dat Sören Kragh Andersen een brommer inslikte. Dat Lotto-Soudal bijna het ploegenklassement won: het kwam slechts 13,5 uur tekort op Movistar. Dat het nieuwe ontwerp van de bolletjestrui zo lelijk is dat niemand 'm wilde winnen. Dat we er na drie weken achter kwamen dat Jumbo-Visma al die tijd op kop reed voor de ver keerde Sloveen. Dat de helm van Primoz Roglic zaterdag tegen zessen ineens veranderde in een eierdopje, waar door hij er van het ene op het andere moment uit zag als doorsnee wielertoerist die een koffierondje op zondagmorgen doet met een tweedehands fiets en een zadeltasje zo groot als een strandbal. Dat een jochie van 21 op diezelfde dag een ma nier vond om door de tijd te reizen. Dat Richie Porte met uit de Tour crashte. Óf we zijn in een ander universum beland. Óf in de droom van Tadej Pogacar. Óf ik heb de afgelo pen weken te veel gezopen. Of alledrie tegelijk. maandag 21 september 2020 PC Pogacar vestigde een klimrecord bij de tijdrit op La Planche des Belles Fil les: 16.10 minuut, twee se conden sneller dan Fabio Aru bij diens record. Tijdens de slotrit naar Parijs werd door het peloton stelling genomen tegen racisme. Kévin Reza (foto), de enige zwarte renner in deze ronde, mocht bij de start in Mantes-la- Jolie voorop rijden en de Black Lives Mat- ter-beweging eren. De volgende Tour begint in 2021 met een Grand Départ op zaterdag 26 juni in Brest. De regio Bretagne, waar vier etappes worden gehouden, neemt de plek in van Kopenhagen, dat als start plaats vanwege het verplaatste EK voetbal door schuift naar 2022. De finish is op zondag 18 juli. y @thijszonneveld Tadej Pogacar J (Slv/UAD) Tadej Pogacar tijdens zijn imposante tijdrit naar de top van La Planche des Belles Filles. foto belga PARIJS Los van de Nederlandse Jumbo-renners Tom Dumoulin (29) en Robert Gesink (34) be gonnen er nog vijf Nederlanders aan deze Tour de France. Met wisselend succes. Bauke Mollema (33) startte met hoge ver wachtingen en oogde fit en gemotiveerd. Een pijnlijke val in etappe 13 op weg naar de Puy Mary gooide roet in het eten. Mollema brak zijn pols en ellepijp en komt dit seizoen niet meer in actie. Wout Poels (32) viel óók, al op dag 1. Hij ffe 'J brak een rib, maar L* I fietste door. De Lim- 1 I I burger haalde Parijs en kon zijn kopman Mikel Landa bij Bahrein (vierde in het klasse ment) nog bijstaan. Cees Bol (25) vol tooide bij Sunweb zijn eerste Tour, nadat hij vorig jaar bij zijn de buut opgaf. Hij liet zien dat hij tegen de top in de sprin terswereld aanschurkt, met een tweede plek als beste resultaat. 2. Dumoulin (Ned/TJV) 3. Porte (Aus/TSF) V 1. Sam Bennett (Ier/DQT) 2. Mads Pedersen (Den/TSF) 1. Pogacar (Slv/UAD) 2. Roglic (Slv/TJV) 3. Porte (Aus/TSF) Dat we Parijs haalden. Joris Nieuwenhuis (24) debuteerde deze Tour de France. Hij was meer dan nuttig voor de Sunweb-for- matie, die maar liefst drie etap pes won. Dylan van Baarle (28) maakte bij Ineos een Tour mee die compleet anders werd door het wegvallen van kopman Egan Bernal. Hij ging nog ver geefs op zoek naar een ritzege.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 35