éérst ReclameFolder.nl checken!^ 5 ROADSHOW VLISSINGERS DENKEN MEE OVER TOEKOMST STAD Vlissingen moet van de inwoners vooral Vlissingen blijven: havenstad, ongepolijst, rauw, multicultureel en gekleurd. Vooral niet teveel verande ren, lieten veel inwoners za terdag horen tijdens de eer ste aflevering van de 'roadshow', waarin Vlissingers en andere be trokkenen ideeën en wensen voor de toekomst kunnen spuien. Me dewerkers van de gemeente Vlis- singen stonden zaterdag op de Spuistraat in het stadshart en in de wijk Paauwenburg om voorbij gangers te vragen naar hun 'blik op de toekomst'. Hoe moet Vlis- singen er over twintig jaar uit zien? De meeste inwoners, voorbij gangers uit andere Walcherse plaatsen en toeristen kwamen niet direct op de proppen met wilde plannen, stelde wijkcoördinator Michelle Vos zaterdagavond vast. ,,Veel mensen pleiten vooral voor behoud van wat er is. De boule vard en het Nollebos bijvoorbeeld moeten van hen vooral zo blijven. Ook jongeren die we aanspraken, zijn redelijk tevreden. Meer win kels van grote ketens en langere openingstijden vinden ze, expo nenten van de 24-7-cultuur, fijn. Een extra skatepark zou ook mooi zijn." Autovrije boulevards Het viel op dat veel deelnemers aan de roadshow culturele voor zieningen een warm hart toedra gen. ,,De bibliotheek en de bios coop zijn belangrijk. Ook theater en muziek moeten in Vlissingen te beleven blijven." Bijna alle respon denten noemden de boulevard als hèt te koesteren attractiepunt van Vlissingen. Over de vraag of er veel moet veranderen was minder overeenstemming. Zo zijn er felle voor- en tegenstanders van het au- toluw of autovrij maken van de boulevards, hoorde Vos. Maatje Kievit woont graag in Vlissingen, maar blikt als 75-jarige niet direct naar 2040. Een opknap beurt van winkelstraat Lange Zelke en opvulling van wat gaten in het winkelbestand zouden wel kom zijn. Dat Vlissingen zo duur zaam mogelijk opereert en maat regelen neemt om gevolgen van klimaatverandering het hoofd te bieden, vindt ze vanzelfsprekend. Dat vindt Ronald Leenderts, Til- burger die al decennia naar Vlis- singen komt, ook. Hij staat met zijn camper op Strandpark Zee land. Leenderts maakt al jaren re- Veel mensen pleiten vooral voor behoud van wat er is zoals de boulevard en het Nollebos clame voor 'de voormalige stads- camping De Nolle, zoals ik hem nog steeds noem'. „Triple A aan de zee, zeg ik altijd." Ook Leenderts vindt het logisch dat gemeenten in het huidige tijdsgewricht zo duur zaam mogelijk acteren. Kiezen tussen zonnepanelen, meer groen of hogere dijken tegen de zeespie gelstijging doet hij dan ook niet. ,,Je moet het allemaal doen als het nodig is voor een gezonde en vei lige toekomst." Alle opmerkingen van de vele tientallen bezoekers van de road shows in Paauwenburg en het centrum zijn opgetekend en be landen in de ideeënbak voor de op te stellen toekomstvisie. Komende zaterdag is de roadshow in Oost Souburg en in Papegaaienburg, za terdag 3 oktober bij AH XL op Bas- kensburg en nog eens in de bin nenstad. Burgemeester Bas van den Til- laar, die bij beide roadshows langs ging, benadrukt dat het stadsbe stuur in de toekomstvisie niet al leen naar Vlissingse wensen en verlangens kijkt. Hij laat zich niet uit over de kansen op een toekom stige herindeling tot één ge meente Walcheren, maar verze kert wel dat het gemeentebestuur ook spreekt met collega's in Mid delburg en Veere over het het toe- komstperspecief voor heel Wal cheren. KOM AAN BOOM), IZN CïEËF JOUW BUK OP VIJSSINGIZN 2040! W/W*1 App Store maandag 21 september 2020 WA 'Havenstad, ongepolijst en rauw' René Hoonhorst Vlissingen -Michelle Vos, wijkcoördinator VLIS5INGEN Maatje Kievit (75) is tevreden in en over 'haar' stad, hoewel de winkelstraten wel een opknapbeurt kunnen gebruiken. foto marcelle davdse Voordelig de koelkast vullen? Download in de

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 25