Wethouders geven het voorbeeld Honderden liefhebbers bij de Kunst-Fietsroute Verkopers en klanten blij met rommelroute Oost-Souburg 4 Start Vredesweek: 'Vrede is luisteren naar, lachen met en leren van elkaar' MIJN DORP, MIJN STAD Dat betoogde de Middelburgse wethouder Carla Doorn zaterdag bij de start van de vredesweek Wal cheren. Op het pleintje aan de Helm in de schaduw van het histo rische stadhuis opende Doorn met haar Vlissingse collega Els Verhage de Walcherse pendant van de Na tionale Vredesweek. Het door vredesorganisatie Pax gekozen thema is dit jaar 'Vrede verbindt verschil'. De wethouders van Vlissingen en Middelburg - ge meenten die nogal eens de ver schillen benadrukten zonder de verbinding te zoeken - gaven het goede voorbeeld door gezusterlijk inleidingen te houden, waarbij de woorden van de één, die van de an der aanvulden en ondersteunden. Vredeswandeling Doorn drukte het gehoor van een kleine twintig aanwezigen - van wie er veertien voorafgaand aan de opening de 'Walk of Peace' hadden gelopen - op het hart ook na de co ronacrisis oog te blijven hebben voor zwakkeren. Ze benadrukte daarnaast dat we moeten 'opkomen voor de belangen van allen die onze hulp nodig hebben'. Vredeswande- laars met regenboogvlaggen en een vlag met de vredesduif lieten zien die boodschap al uit te dragen. Els Verhage vulde aan dat de Vre- desweek gelegenheid biedt zich te verdiepen in het verhaal van de an der. ,,Het is belangrijk dat verhaal te kennen, in plaats van te blijven hangen in het eigen gelijk. Sta ko mende week ook stil bij de verwor venheden van vrijheid en denk aan vluchtelingen die niet in vrijheid leven. Vrede is luisteren naar, la chen met en leren van elkaar." Verhage vroeg ook aandacht voor activiteiten die tot en met zondag 27 september tijdens de vredes- week worden gehouden, onder meer aanschuiven aan de dialoog- tafel onder leiding van het Anti Discriminatie Bureau en luisteren naar vredesliederen op de carillons van Middelburg en Vlissingen. Alle activiteiten zijn te vinden op de site vredesweekwalcheren.nl. De af sluiting van de week is in de Sint Ja- cobskerk van Vlissingen waar zon- dag 27 september vanaf 9.30 uur een vredesviering wordt gehouden met medewerking van jazz- en gospel zangeres Denise Jannah. De twee wethouders wijdden geen woord aan de 'Vrijheidsmars' van demonstranten tegen corona maatregelen die elders in de stad bijna tegelijkertijd plaatsvond. Op de vraag waarom, zei Carla Doorn: ,,De demonstranten oefenen een democratisch recht uit met het houden van hun mars. Dat moeten we niet negeren, maar ik geef hen geen podium tijdens een bijeen komst over de Vredesweek." Sterre en zus Fenna (7) staan zater dag als verkopers langs de Rom- melroute in hun woonplaats Oost Souburg. Ze hebben een kraam in gericht achter de garage aan de Zuiderzeestraat. Behalve de stoel, wat kleding en wandelschoenen hebben de kinderen vooral speel goed, boeken, tijdschriften, snoep en pakjes drinken te koop. De jongedames hebben hun ne ring coronaproof ingericht. Posters wijzen klanten op de noodzaak ook onderling anderhalve meter afstand te houden. Veel klanten zijn grootouders. Zo zoekt de Mid delburgse opa Tony iets leuks voor zijn bijna 3-jarige kleinzoon. Voor een habbekrats schaft hij een kraanwagentje aan. Oma Flora Posters wijzen klanten erop afstand te houden Nieboer tikt een paar Penny's op de kop, omdat ze met die meiden bladen een kleindochter blij kan maken. Marktkramers Linda en Eline, die iets verderop aan de kruising met de Wittezeestraat zitten, kwamen speciaal uit Kapelle om kleding en sieraden aan de man te brengen. De meeste kleding is van Linda, die als 21-jarige een groot deel van haar meisjesgarderobe aan jongere meiden wil slijten. Ruilhandel De omzet van Sterre en Fenna schiet na de middag omhoog. Aan het eind van de dag hebben ze vijf tig euro verdiend, 25 euro de vrouw. En Sterre raakt haar stoel ook kwijt. Want Linda en Eline, die verderop bij hetzelfde garage- blok zitten, willen het comforta bele zitmeubel wel hebben. De prijs kan worden gedrukt, want een stapel 'meisjeskleding' van Linda valt weer in de smaak bij Sterre. De Kapelse dames moeten nog wel een keertje terugkomen, want de stoel past niet in hun voertuig zaterdagmiddag. MIDDELBURG Honderden kunst liefhebbers fietsten afgelopen weekeind kriskras door Middel burg om op een elftal adressen een keur aan kunstwerken te bewonde ren. De Kunst-Fietsroute is bedoeld voor fietsers die kunst waarderen en kunstliefhebbers die graag op de fiets stappen. Maar automobilisten zijn ook welkom hoor, stelt organi satrice Hanny en hoedenmaakster Mallekote rijwielhaters gerust. ,,Hoewel je meestal op de fiets snel ler bent dan met de auto." De route trekt veel Walcherse be langstellenden, maar ook opvallend veel Belgen en Duitsers bezochten een of meer adressen van de route. Ook zij waren aangenaam verrast door de diversiteit en kwaliteit van de werken, hoorden exposanten. Bijzondere hoeden van Mallekote en traditionale schilderijen en beeldhouwwerk, maar ook siera den en beelden van glas, keramiek en textiel. Van al die materialen ma ken kunstenaars bijzonder servies en gebruiksvoorwerpen. Kunst uit 'restjes' Voor liefhebbers was het extra leuk dat de makers van de meeste kunst werken zelf aanwezig waren. Ze vertelden leken waar ze inspiratie opdoen en hoe ze hun werk maken. Ook voor kunstenaars onderling is er veel op te steken. Petra Bouman werkt met porselein. Ze was tijdens vorige edities zelf exposant, maar stak deze keer haar licht op bij col lega's in andere disciplines. Zo laat Rinus Rentmeester van 't Glasuus haar zien hoe hij van pijp jes glas (murini's) kleine stukjes af knipt, om van die stukjes een kun stig mozaiek te maken dat in een prachtige schaal is verwerkt. ,,Ik houd bij mijn porseleinwerk vaak stukjes over. Die kan ik misschien ook verwerken in een nieuw kunst werk." AAGTEKERKE maandag 21 september 2020 Het coronavirus veroorzaakt veel ellende, maar het bracht ook iets goeds: gemeenschaps zin. Als 'onze onderlinge ver schillen elkaar juist blijven ver binden' zorgt die gemeen schapszin ervoor dat we samen sterker uit de coronacrisis komen. René Hoonhorst Middelburg Een kleine groep mensen nam deel aan de Walk of Peace door Middelburg. FOTO MARCELLE DAVIDSE De enorme stoel willen de twee Souburgse meiden het liefst kwijt. Hij is te groot voor de kamer van Sterre (11) en elders in huis staat het ding ook in de weg. René Hoonhorst Oost-Souburg Sterre (11, links) en Fenna (7) laten Flora Nieboer hun verkoopcollectie zien. Oma Flora koopt en kele exemplaren van het meidenblad Penny voor een kleindochter. foto marcelle davidse Gymzaal, 16.45-17.45 uur: Wandel-Boot- camp voor 16 jaar en ouder (alleen in de even weken); 17.45 18.45 uur: Jongeren- sport voor 12+; 18.45 19.45 uur: Zaalvoet bal voor 16+ DOMBURG Yoga Bee, vanaf 14.00 uur: Start drie daagse Reconnect Retreat door Ellen Rabaey en Liese Ver- haeghe MIDDELBURG ZB, 09.00-17.00 uur: Expositie 'Dichter op beeld'; Cruyff Court Meiveld, 15.00 uur: Feestweek met me dewerking van Zee land Graffiti; Cleene Hooge, vanaf 18.45 uur: Wandeling in groepsverband in het kader van 'Mini- leefstijl-challenge' SEROOSKERKE Vrouwenpolderse- weg, 08.00-22.00 uur: Openstelling bloemenpluktuin 'La Fleur' VLISSINGEN Gymzaal De Combi natie II, 09.00-09.45 uur: Peutergym; Gymzaal De Bran ding, 16.00-17.00 uur: Kleutergym; Clubhuis VTV Vlissingen, 16.00-17.00 uur: Kleuterdans; Cine Café, Spuikomweg 3, 19.30 uur: Mr. Bright's Quiz Night, quizavond in teams van maximaal 4 personen WESTKAPELLE Sportzaal de Bellink, 09.15-10.00 uur: Peu- tergym; Achterweg (trap bij speeltuin), 19.30-20.30 uur: Wandelbootcamp voor 16 jaar en ouder Voor veel activiteiten moet worden gere serveerd. Check on line of telefonisch bij de organisatoren of u nog kunt deelnemen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 24