Compleet weggevaagd Haal deze week jé 3e kaartenset. Verkoudheid leidt tot hoge absentiecijfers JOL Hoek lijdt eerste nederlaag Een felle brand bij Potter Keukens in Sint-Maartensdijk heeft het bedrijf zater dagavond compleet weggevaagd. Het familiebedrijf ging in vlammen op. De Zeeuwse brandweer rukte na de melding van de brand met meerdere blus- voertuigen uit. De vlammen waren tot ver in de omgeving te zien. ,,Elk boutje, elk stripje, alles is verloren", zucht Patrick Potter, zoon van de eigenaar. >2 Dat blijkt uit een rondgang van deze krant langs tientallen mid delbare scholen in het hele land. Het kabinet heeft vrijdag beslo ten dat kinderen met snotneuzen in het basisonderwijs weer wel kom zijn. Middelbare scholieren en docenten moeten nog wel thuisblijven bij een loopneus, hoesten of andere verkoudheids- klachten. Dat leidde in de eerste weken van dit nieuwe schooljaar op veel middelbare scholen al tot hoge ab sentie onder leerlingen. Terwijl de afwezigheid normaliter rond de 5 procent schommelt, melden som- mige scholen nu uitschieters naar maar liefst 17 procent. 10 procent afwezigheid lijkt eerder regel dan uitzondering. Ter illustratie: vo rige week ontbraken bijna 200 van de 1600 leerlingen op het Kaj Munk College in Hoofddorp, de Van der Capellen Scholengemeen schap in Zwolle miste dagelijks 200 van de 1300 scholieren en op het Zwin College in Oostburg meldden ruim 200 van de in totaal We doen ons best om de maatregelen te handhaven, maar je moet het samen doen ongeveer 770 leerlingen zich vo rige week ziek. En dan moeten de echte verkoudheidsmaanden nog komen. Volgens de website Scholen meldpunt hebben sinds mei 178 middelbare scholen te maken (ge had) met daadwerkelijk besmette leerlingen of docenten. Op som mige locaties moesten halve klas sen uit voorzorg in quarantaine. Eén middelbare school in Nijme gen sloot zelfs volledig. ,,Als dit ziekteverzuim zich zo verder ontwikkelt, dan wordt het redelijk rampzalig", verwacht Wiebe Wieling, voorzitter College van Bestuur van Stichting OVO FryslSn-Noord. Onrust Vrijdag meldde het Spinoza Ly ceum in Amsterdam dat er dertig leerlingen zijn besmet. Ook vijf docenten testten positief. Volgens rector-bestuurder Jan Paul Beek man bleken ouders kinderen naar school te hebben gestuurd terwijl ze al lichte klachten hadden. ,,We doen op school ons best om de maatregelen te handhaven, maar je moet het samen doen.'' Het kabinetsbesluit om verkou den basisschoolleerlingen wel weer op school toe te laten, leidt tot onrust onder leraren. Pogacar wint bij debuut in Tour Sloveen jongste winnaar in meer dan een eeuw II SPORT Derde verlies op rij voor Goes in derde divisie Nieuwsmedia p* Scholieren thuis door coronaregels Zo'n 10 procent van alle middel bare scholieren zat de afgelopen weken verkouden thuis. Ze missen lessen omdat ze vanwege coronamaatrege len niet naar school mogen. Schoolleiders vrezen dat de achterstanden 'rampzalig' wor den. Ellen van Gaalen Cyril Rosman Den Haag —Jan Paul Beekman, rector »P7 SPORT9 Zonnig nazomer- weer 23°C pzc.nl Ook voor het laatste cfk regionale nieuws Jaargang 262 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,95 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging 8 711688 55555

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1