f i 'De blik in zijn ogen zegt: ik wil met jullie mee' V/<' Patty Derksen-Jonkhoff (34), Jorrit Derksen (35) met Maurin (5), Arvin (2) en hondje Odin (1,5) uit Zwanenburg. Hij is service adviseur bij een Mercedesdealer, zij recovery-verpleegkundige. Rijden op een Honda ST 1100 Pan European uit 1990 met een EML-zijspan. Jorrit: ,,Als ik Maurin en Arvin met de motor ophaal van de crèche, staan de kindjes te klappen voor het raam. Iedereen vindt de zijspan helemaal geweldig, zeker als er óók nog een hondje in zit! Dat maakt het plaatje compleet.'' Patty: ,,Odin zit vast met een tuigje en een riempje, maar dat is haast niet nodig. Als hij niet bij Maurin op schoot zit, ligt hij altijd braaf op z'n kussen onderin. Het is bijna een derde kind dat je mee hebt." Jorrit „Voordat wij elkaar leerden kennen had Patty ook al een Shih tzu, maar met dat hondje had ik wat minder. Die zag mij als een in dringer, denk ik. Met Odin voelde het meteen vertrouwd. Het was de blik in z'n ogen die zei: ik wil met jullie mee.'' Patty: ,,Mijn vorige hondje ging ook weleens mee, maar die had er niet zoveel lol in als Odin. Hij staat te trappelen tegen de zijkant van de motor als we vertrekken.'' Jorrit: „Gelukkig maar, want ik ben gek op alles met een motor, van jongs af aan. Volgens mijn vader kon ik eerder Ferrari zeggen dan papa. Een zijspan leek me interes sant omdat je er zo leuk met je gezin mee op pad kunt.'' Patty: ,,Ik dacht aanvankelijk bij die zijspan: o nee, niet nóg zo'n kolossaal ding erbij. De garage staat namelijk al vol met Jorrits eigen motor, een bootje, een elektri sche bakfiets en twee auto's. Intus sen ben ik helemaal om. Laatst waren we met z'n allen op motor vakantie in Zuid-Limburg. Als ik dan om me heen kijk, voel ik me rijk." ZATERDAG 19 SEPTEMBER 2020 19

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 99