B 'Als we toeren, hangt hij zijn kop buitenboord' it 18 Anja Merkestijn (65) uit Gouda, muzikant. Rijdt op een BMW R90/6 uit 1976 met Scooby Doo (7). „Vijf jaar geleden viel ik voor het lieve gezichtje van Scooby Doo. Het is de braafste hond van de wereld, al had ik niet gedacht dat ik hem in de zijspan zou krijgen, die schijtluis - hij was al bang voor een fiets. Op een gegeven moment heb ik hem gewoon in de bak gezet en nu is hij bekeerd. Als ik de motor klaarzet, krijg ik Scooby niet meer terug naar binnen voordat we een rondje hebben gemaakt. Ik wilde altijd al een hond. Nu de kinderen groot zijn en ik alle tijd heb, kon het. Ik geniet elke dag, elke minuut van Scooby Doo. Als ik samen met hem een toertje maak door Kinderdijk, hangt hij lekker met zijn kop buitenboord. En als het regent en ik op de motor zeik nat word, kijkt hij me triomfantelijk aan vanonder zijn dakje. Daar heeft-ie lol in, dat zie ik aan hem. Ik kocht deze motor halverwege de jaren 80 en was in de wolken met zo'n mooie, stoere BMW. Het is een bezienswaardigheid. Zo heeft Sin terklaas al een paar keer in mijn bak gezeten tijdens de intocht, en heb ik de prijs opgestreken voor 'het mooiste vervoermiddel' toen ik een meisje naar haar schoolgala bracht. Als mensen bij het stoplicht een foto maken, poseert Scooby als een waar fotomodel. Al vind ik alle aandacht zelf niet al tijd leuk, ik blijf vriendelijk. Voor mij is het gewoon mijn vervoermiddel. Maar ik heb wel een wachtlijst van mensen die nog een keer met mij en Scooby meewillen in de zijspan. Gek genoeg vindt iedereen het bij zonder om in zo'n bakkie te zitten, maar mij krijg je er niet in. Nee hoor, ben je gek. Doodeng lijkt me dat!''

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 98