'Mensen roepen: heb je de hele kennel mee?' bakkie Edwin Sauer (53) uit Rijsenhout werkt bij de gemeente Amster dam en is parttime schaapsher der. Rijdt op een Honda Blackbird uit 2000 met zijn bordercollies Joe, Fly, Kate en Ace in een EML-zij- span. ,,Toen ik dertig jaar geleden op een motorcamping een mooie zijspan zag, zei ik tegen mijn vrouw: als we ooit kinderen krijgen, nemen we ook zo'n bakje. Uiteindelijk kregen we een zoon en een dochter en zijn we heel Europa door gereden, tot dat mijn dochter op haar 14de lie ver andere vakanties wilde. Toen heb ik de zitting en leuning uit de zijspan gesloopt, en nu is er plaats voor onze vier bordercollies Joe, Fly, Kate en Ace. De honden weten: als we met de zijspan op pad gaan, komt er iets leuks. Trainen met de schapen bij voorbeeld. Zodra ik mijn motorjas van de kapstok pak, staan ze naast me te kwispelen. Joe, de oudste, duikt meteen in de punt. De rest kijkt vanaf de zitting naar buiten. Ik heb extra stevige halsbanden gekocht om ze op hun plek te hou den. Bij het stoplicht krijgen ze alle vier een aai om te laten weten dat ze het goed doen. De reacties zijn veelal positief, al vinden mensen het wel veel, vier honden. Dan roepen ze: heb je de hele kennel meegenomen? Terwijl vier best weinig is; veel eigenaren van dit soort honden hebben er gerust vijf of meer. Met Fly hoed ik schapen, Ace is een wildebras in opleiding, Joe is intussen doof en seniel en Kate is verstandelijk beperkt - of juist hoogbegaafd, daar ben ik nog niet over uit. Als ze dan alle vier in dat bakje zitten, op weg naar een kudde schapen, denk ik: toch mooi dat een stelletje kneuzen als wij dat voor elkaar hebben gekregen.'' ZATERDAG 19 SEPTEMBER 2020 17

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 97