'Elke klus pakken wenuaan GELD GELUK Karin en Hennie volg den in 2007 hun droom: ze verhuisden naar Cor fu. Dit jaar moeten ze vanwege de coronacrisis flink sappelen. Karin Hennie Beste koop Slechtste koop Karin: ,,In ons vorige leven waren we goedbetaalde yuppen. Hennie werkte als ict-manager over de hele wereld en ik was communicatieadviseur voor internationale bedrijven. We reisden veel en kwamen vaak op Corfu. Op een gegeven moment besloten we dat we hier oud wilden worden.'' Hennie: ,,Die ideeën werden concreter rond 2005. Twee jaar later verhuisden we.'' Karin: ,,We hebben nu een ander be staan, we leven met onze kinderen veel meer als een gezin en ik ben geen work aholic meer. De kinderen spreken bijna perfect Grieks; wij kunnen ons redden. Het tempo van leven, het eten, het uit zicht over de Ionische Zee, dat is alle maal geweldig.'' Hennie: „Zeilen was altijd een hobby. Nu doe ik dat als schipper een zomer lang. Dat is niet alleen leuk, ik schrob bijvoorbeeld ook op m'n knieën de wc's, maar zo'n hele week op het water vind ik nog steeds fantastisch. Ik heb meestal gezinnen met kinderen op de boot. Dan haal ik alles uit de kast om de boel te entertainen: waterski's, fun- boards, snorkelen, alle gekkigheid die j e maar kunt bedenken. Dat wordt erg gewaardeerd.'' Karin: ,,Door de coronacrisis lag alles opeens stil, inclusief de boekingen voor Gezamenlijk netto-inkomen 0 - €3000 €3000 - €4500 €4500 - €6000 €6000 of meer Karin Goudswaard - van Gemert (56) runt met man Hennie Corfu Unlimited, dat villa's en zeiljachten verhuurt. Hennie Goudswaard (55), verzorgt zeiljachttours. Karin en Hennie wonen met hun kinderen Kasper (13) en Kiki (15) in het dorp Kato Korakiana op Corfu. Karin: ,,In 1997 kochten we een herenhuis in Boskoop, dat we compleet renoveer den. We kochten het in guldens en verkochten het voor meer dan datzelfde bedrag in euro's. Dat bood ons de kans te emigreren.'' Hennie: ,,Mijn huidige boot, die 80.000 euro kostte. Dat is mijn kindje.'' Karin: ,,Een Alfa Romeo Spider. We hebben mooie momenten in deze cabrio let beleefd, maar hij werd erg duur in het onder houd." Hennie: ,,Een poetsmachi ne voor de boot. Goed koop is duurkoop, wat een onding.'' TEKST LEO VAN MARREWIJK FOTO MARINA MAZI 6

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 86