Tien ideeën voor een coronaproof verjaardagspartijtje Veel feesten gaan niet door vanwege corona, maar verjaardagen blijven op de agenda staan. Hoe vier je toch een fuif, zonder de regels aan je laars te lappen? Ervaren partyplanners doen tien creatieve voorstellen. 22 FEEST1 Borrel met tijdslot ,,Nodig gasten uit op verschillende tijdstippen", zegt Merle van der Werf, die blogt over feesten op de website Kaartje2go.nl. ,,Zet een tijd stip in de uitnodiging of laat je gasten op bijvoorbeeld lijstje.nl zelf een tijd stip kiezen. Als je om het uur drie nieuwe mensen laat komen en deze steeds twee uur laat blijven, heb je meer afwisseling en staan er op het moment van wisseling van de wacht niet twaalf mensen te schutteren in de gang.'' Zo plan je voor jezelf een hele dag feest, waarbij de laatste mensen natuurlijk zo lang kunnen blijven als je wilt. FEEST2 Verhuis het feest naar het park Heb je weinig ruimte in huis en een te kleine tuin? Van der Werf weet raad: „Organiseer een picknick of barbecue in het park. Als je iedereen een eigen barbecue- of picknickpak ket geeft met hapjes en drankjes, verklein je de kans op besmetting.'' Een feestelijk ontworpen mondkapje en een klein flesje desinfectiemiddel erbij, en je gasten hebben nog een leuk aandenken achteraf ook. Ga van tevoren na of het in je gemeente is toegestaan in het park te barbecueën. FEEST3 Houd een online spelletjesavond Bordspelletjes zijn lastig, want hoe houd je 1,5 meter afstand, maar een digitaal gezelschapsspel kan wel. Een leuk spel om te doen is een digitale escaperoom, vindt Van der Werf. ,,Kies bijvoorbeeld Superhelden (vanaf 11 jaar), Sherlock, Game of Thrones of Ministerie van Tover kunst (vanaf 16 jaar). Je kunt online met een stel vriendengroepen met elkaar meekijken om te zien wie het snelst de sleutel weet te pakken.'' FEEST4 Creëereen festivalsfeer ,,Er is veel vraag naar feesten op de camping'', zegt partyplanner Gloria de Wit van No Guts, No Gloria. ,,We huren een veld en bouwen daar met tenten en meubilair een prachtige feestlocatie. Denk aan verschillende kraampjes, plekken waar je zelf je drinken kunt halen en overal zitjes op afstand. Je kunt veel mensen uitnodigen en iedereen kan blijven slapen. En nog een voordeel: er zijn wc's.'' ,,Je kunt helemaal losgaan met fes tivaldecoratie, vult Van der Werf aan. Hang bordjes op met toepasse lijke leuzen: 'Ook na zes bier geeft 1,5 meter plezier'. Maak een coronaproof knuffelwand van dun plastic. Zorg wel dat je dat steeds verwisselt. Zet een caravan neer van de entertainers van Feestcaravan.nl: je kunt kiezen tussen een karaoke-caravan, een pubquiz-caravan of Stalbucks, alle maal gegarandeerd op 1,5 meter af stand.'' DE REGELS FEEST5 Maak van corona het thema We hoeven op een feestje even niet te treuren om het coronavirus, vindt Van der Werf, dus maak er een gimmick van. ,,Vraag je gasten verkleed te komen of om een voor werp van 1,5 meter mee te nemen (denk aan een surfboard, opblaasvoorwerp of tennis racket). Koop opblaaszwembanden voor iedereen, of knutsel van karton 'afstand houders' in elkaar. Je kunt ook bubbelballen bestellen waarin iedereen gegarandeerd op afstand blijft.'' Vraag de dj om toepasselijke muziek of laat je gasten dat doen middels hun playlists. Laat een verpleger rondlopen met een thermometer. Serveer alleen 'gezond' voedsel. Organiseer een mondkap jesverkiezing. ZATERDAG 19 SEPTEMBER 2020 GO Zo vier je toch feest MIRJAM VAN ZELST Omdat het aantal coronabesmettingen nog steeds niet sta biel is, zijn feestjes aan strenge regels gebon den. Hoe zat het ook alweer? Sinds 18 au gustus mogen er bij je thuis, binnen of buiten, maximaal zes perso nen op bezoek komen, kinderen tot 12 jaar uitgezonderd. Je moet 1,5 meter afstand van elkaar kunnen houden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 70