Jongeren ontdekken natuur als uitgaansgebied 'Spinnen in een discotheek is ideaal. Hier hebben we alles: discolampen, geluid en een prima luchtsysteem' 'De moed zakt in de schoenen' GO ZATERDAG 19 SEPTEMBER 2020 Vanwege corona zijn de disco theken en nachtclubs in Neder land al ruim een half jaar dicht en bij velen is het de vraag of ze ooit nog open gaan. De ge dwongen sluiting zorgt voor veel overlast op andere plekken, met name in natuurgebieden die de jeugd lijkt te hebben ontdekt als 'uitgaansgebied'. Vorig week was het weer raak en moest de politie een illegaal feestje in het bos van natuurgebied Smits- schorre bij Axel beëindigen. Bomen waren versierd en mu ziek was tot in de wijde omtrek te horen. De Zeeuwse natuurge bieden en bossen worden sinds het uitbreken van de coronacri sis geteisterd door vandalisme. Boa's hebben in samenwerking met de politie al tientallen boe tes uitgedeeld voor vernielingen, coronafeestjes en illegale kamp vuren. De Zeeuwse discotheek- en café-eigenaren denken dat jon geren hun energie niet meer kwijt kunnen en daardoor gaan rondhangen op straat of in de natuur. ,,We proberen ze toch iets te bieden", zegt Jeroen Giele van discotheek Pinky's. ,,Daarom laten we ook de stap- bus weer rijden naar Renesse in de hoop dat ze weer komen. Je ziet op het nieuws dat er overal illegale feesten worden gehou den, dus dat gebeurt hier in Zeeland ook. En geef ze eens ongelijk. Jongeren denken on geschonden de corona door te komen, ze willen bij elkaar zijn, elkaar ontdekken en lol maken." Rafaël van 't Kruys van disco theek El Toro in Goes consta teert hetzelfde. ,,Jongeren komen toch bij elkaar, dat hou je niet tegen. Ze zijn nu wel uitge- netflixt en gaan illegale feestjes houden. Ze vervelen zich en wij bieden hier normaal toch een stukje ontspanning voor honder den jongeren uit Goes en omge ving. Dat valt nu weg." Rob Kluwen, Focus Fit Rob Kluwen van Focus Fit in discotheek El Toro in Goes. Er wordt nu spinningles gegeven in de disco. foto maurice steketee Kijk op de site bij /video Met angst en beven keken de Zeeuwse ho- reca-ondernemers gis teravond naar de pers conferentie van premier Rutte. De hele week gonsde het al van de geruchten dat de coro namaatregelen in de horeca weer zouden worden aangescherpt en dat gebeurt ook in sommige delen van het land. De situatie voor de nachtclubs en dis cotheken blijft nijpend. Donderdag maakte de Veiligheidsregio Zee land al bekend dat grootschalige feesten in cafés en nachtzaken dit jaar verboden blij ven. Daar wordt ook op gecontroleerd. Bij De Zoom in Re- nesse hebben het afge lopen halfjaar al twee controles plaatsgevon den. ,,Gelukkig hebben we een goede samen werking met de politie en de gemeente", zegt Jeroen Giele van het feestcafé. Koninklijke Horeca Ne derland merkt dat er in de horeca in het alge meen een gevoel van machteloosheid heerst, zeker nu de regels weer strenger worden. ,,Bij veel ondernemers zakt de moed in de schoenen", vertelt een woordvoerder. ,,En dat begrijpen wij heel goed. Je kunt de horeca niet de schuld geven." Eigenaar Jeroen Giele aan de bar in De Zoom. FOTO'S ERNESTA VERBURG Sterre Hof, Kiki Otte en Mila Dorst (vlnr) in De Zoom.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 53