Jan Vantoortelboom Een deinende lusthof vol naakte, exotische vrouwenlichamen In het nieuws Uit het nieuws Certificaten voor bijenredders De lokstof tegen de wespen helpt DEZE WEEK IN Z 'We willen mevrouw Oele in het zonnetje zetten' 'De mensen zitten veel relax ter op het terras' 2 6 'JUIST ALS DICHTER DUIK JE DIEP IN DE REALITEIT' 8 ALLES IS ALTIJD GOED HIER IN STROOPUIT' 13 STILTE VERDACHTE WORDT NIET MEER GEPIKT Dus weer kroop ik de darm in, in de hoop een derde opening te vinden edere mens droomt elke nacht, zegt men. Alleen herin neren velen van ons zich bij het ontwaken niets meer. Dat is bij mij meestal het geval, behalve vorige week. Die droom staat me nog levendig voor de geest. Het had mis schien ook te maken met een slechte pint die ik de avond ervoor had gedronken, een Nederlands prutbiertje. Toen mevrouw Oele naar Kapelle verhuisde, had ze te maken met een bijennest. In plaats van ervoor te kiezen het bijennest te doden, wilde ze het in leven laten en riep ze de hulp van de Imkervereni ging Walcheren in, die het nest verplaatste. Reden genoeg voor de Partij van de Dieren Zeeland om hier het Certificaat van Mededo gen voor uit te reiken. ,,Dit certificaat reiken wij uit aan iemand die iets bijzonders doet in het kader van dierenwel zijn", zegt Maartje Verschure van werkgroep Partij voor de Dieren Zeeland. ,,Bijen zijn enorm be langrijk voor de biodiversiteit. In het geval van mevrouw Oele kie zen veel mensen ervoor om het nest te laten verdelgen. We wilden mevrouw Oele en de imkervereni- ging dus graag in het zonnetje zet ten." Maandag zal dit gebeuren in na tuurmuseum Terra Maris in Oost- kapelle. Statenlid Trees Janssens van de Partij voor de Dieren reikt de certificaten uit. De Partij voor de Dieren kwam via een artikel op het idee dit te gaan doen. ,,Toen we het artikel la zen zijn we in contact gekomen met de imker die het nest ver plaatst had. Via hem kwamen we in contact met mevrouw Oele en toen ze hoorde van het certificaat reageerde ze verbaasd. Ze vertelde dat ze vond dat de Imkervereni ging Walcheren het certificaat ook verdiende en daar waren wij het helemaal mee eens. Het wordt maandag een mooie dag voor hen." Door potten die je vult met een lokstof, wist het personeel van Bar Goed in Walsoorden de vele wes pen van het terras af te krijgen. Na wekenlang last te hebben gehad van de zwart-gele insecten, is dat nu eindelijk verholpen, zegt uit bater Yannick Mahu. ,,Vanaf het eerste moment hebben de potten gewerkt. We merken echt goed dat de mensen op het terras veel minder last van wespen hebben. Iedere persoon reageert er natuur lijk anders op, maar het is gewoon niet fijn." Sinds het begin van augustus had de bar last van de wespen. ,,Soms kon je je glas gewoon niet neerzet ten. Nu we de potten hebben, L ..;v wordt er in elk geval veel minder vaak opgesprongen. We zijn er hartstikke blij mee, want zowel het personeel als bezoekers werden vaak gestoken. Nu zitten de men sen veel relaxter op het terras." De oplossing voor de wespen kwam op tijd voor de warme na- zomerweek, die als een welkome verrassing kwam. ,,Dit konden we na een matige start van het sei zoen wel gebruiken", vertelt Mahu. ,,Deze week gaf een mooie laag jus over de afgelopen periode. Het terras zat vol en dat verwach ten we dit weekend ook. We heb ben veel ruimte, dus gelukkig kunnen we hier best wat mensen kwijt." want ik kon me amper bewegen, ook al werd ik toch ergens naartoe gebracht. (Ik had alleen witte sokken aan.) Bij na dere inspectie bleek het een soort van darm te zijn die me met peristaltische bewegingen in één van de slechts twee richtingen duwde. Ik liet me nieuwsgierig en op mijn ge mak naar het uiteinde meevoeren, want ik zag daar bewe ging. Van ver leek het op een deinende lusthof vol naakte, exotische vrouwenlichamen. Daar stond me wat paradijse lijk plezier te wachten, dacht ik. Maar toen de darm me met een laatste duw uitspuwde viel ik niet tussen de warme li chamen van vrouwen, maar in een kuip vol grote, wrieme lende maden. Om mijn te leurstelling te verwerken en omdat ik ondertussen hon ger had gekregen, nam ik twee grote happen uit zo'n made en kroop met alle moeite van de wereld terug de darm in, vol verwachting op naar de andere kant. De darm werkte mee en stuwde me duw voor duw naar het gat aan het uiteinde, waar ik in een verblindend licht ook weer beweging waarnam. Nu leek het op een vlakte van naakte mannenlicha men. Dat beviel me aller minst, dus probeerde ik uit alle macht tegen de duwbe- wegingen van de darm in te rug naar de madenbak te kruipen. Dat lukte niet en alsof de darm geïrriteerd raakte door mijn pogingen de andere richting uit te gaan, werd ik met een knal uitgescheiden. Ik belandde in wat op het eerste zicht leek op een ballenbad. Ech ter, de ballen waren lauw en organisch en ik kreeg het idee dat het eerder aambeien of poliepen waren. Honger had ik niet meer. Dus weer kroop ik de darm in, in de hoop een derde opening te vinden en opnieuw te wor den gebaard, maar deze keer in een verrukkelijker omge ving. Tegen alle verwachtingen in merkte ik ergens in het midden een ovale opening. Zonder ook maar een seconde te aarzelen verkoos ik mijn lichaam erdoorheen te wurmen. Ik verloor daarbij een sok, maar dat was het minste van mijn zorgen. Ook belandde er een klodder van een of ander goedje in mijn gezicht; dat smaakte niet slecht. Ik had er goede hoop op in een hemelse tuin van Eden te belanden, want ik had opeens zin in een appel. Dus ik kroop door een eindeloze gang die steeds welriekender werd tot ik opeens wind door mijn haren voelde waaien. Dat was vreemd, want veel haar heb ik niet meer. Dat was het moment waarop ik begon te beseffen dat een en ander niet klopte. Maar in weerwil van die sceptische gedachten vervolgde ik toch mijn weg en, warempel, zag ik daar niet een...? Eindelijk. 'Zeven uur! Tijd om op te staan!' ZATERDAG 19 SEPTEMBER 2020 GO j *V' -r'V-t.j 'T'1 Oesters op laag water. 9 Zo gezien Op Walcheren is het ieder voor zich 12 Saskia Noort Haat zonder gezicht 16 Onderzoek Wie is er bang voor Rusland? 18 Wetenschap Zombiebrand bedreigt Noordpool 19 Eureka! Financieren is faciliteren Eerst dacht ik dat ik werd afgevoerd in een dwangbuis,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 50