B- Goes-verdediger Jelle Klap: 'Knop moet om' BARRY VAN DER HOOFT Aanvaller (34) keert terug bij Hoek ZEELAND 15 Vlissinger zet ruim dertien jaar na zijn vertrek naar KV Kortrijk punt achter zijn profcarrière. Op 3 oktober maakt hij mogelijk zijn rentree. Hoek Ondanks de teleurstellende resul taten van de afgelopen weken, wa ren er gisteren vooral vrolijke ge zichten te zien bij alles en iedereen die HSV Hoek een warm hart toe draagt. De derdedivisionist, die vandaag op eigen veld aantreedt te gen FC Lisse, maakte de komst van Istvan Bakx bekend. De ervaren aanvaller van Ajax Cape Town keert zo na dertien jaar terug op sport park Denoek. Bakx speelde eerder in het sei zoen 2007-2008 al voor Hoek en werd vervolgens vastgelegd door KV Kortrijk. Met de Belgische club werd hij kampioen en promoveerde zo naar het hoogste niveau. Aan het eind van dat seizoen maakte hij ook deel uit van de voorlopige selectie van het olympisch elftal, dat in voorbereiding was op de Spelen van Peking. Bakx was één van de laatste vier afvallers, werd later dat jaar nog wel geselecteerd voor J ong Oranje, maar kon door een blessure niet in actie komen. Na zijn twee seizoenen bij KV Kortrijk trok hij in het spoor van trainer Hein Vanhaezebrouck naar Racing Genk. Daar was Bakx ploeg genoot van onder anderen Thibaut Courtois en Kevin de Bruijne, maar na het snelle ontslag van Vanhaeze- De komst van Istvan is een mooie impuls voor de groep en voor Hoek brouck liep zijn tijd bij de topclub uit op een teleurstelling. Bakx werd in zijn tweede contractjaar ver huurd aan FC Den Bosch en speelde later nog voor onder meer Willem II, AGOVV, FC Oss en Go Ahead Eagles. Dit seizoen speelde hij in Zuid-Afrika, voor Ajax Cape Town. Gisteren eindigde het laatste play-offduel met Black Leopards in Ajax Cape Town heeft daardoor nog steeds kans om te promoveren greep daardoor naast promotie naar het hoogste niveau. Maandag volgt de beslissing bij het duel Black Leopards-TTM. JVOZ Bakx, zijn vriendin Zenna en hun twee dochters vliegen vrijdag terug naar Nederland en gaan voor het eerst sinds 2009 weer in Zeeland wonen. Bakx gaat het voetballen bij Hoek combineren met het trainer schap bij JVOZ. De aanvaller voegt zich bij de broers Kevin en Daryl Hollander, die de JO17 onder hun hoede hebben. Bakx is in het bezit van het trainersdiploma Uefa B. Bij derdedivisionist Hoek zijn ze blij dat de ervaren Bakx (34) voor een terugkeer bij zijn oude club heeft gekozen. Het door Rogier Veenstra getrainde ASWH, dat uit komt in de tweede divisie, was ook lang in de markt voor hem. ,,Ik heb de afgelopen jaren altijd contact met Istvan gehouden, voor het ge val dit moment zich zou voor doen'', zegt Jacky Lambert, lid van de technische commissie. ,,Geluk- kig is het nu zover. De komst van Istvan is een mooie impuls voor de groep en voor Hoek.'' Bij de Zeeuws-Vlaamse club treft hij veel bekenden, onder wie gene ratiegenoot Jonathan Constansia en Vlissinger Reguillo Vandepitte. Op maandag 28 september staat Bakx vrijwel zeker voor de eerste keer op het veld in Hoek. Als al het papier werk geregeld is kan hij vijf dagen later wellicht zijn rentree maken, thuis tegen.... Ajax. Column @Barryvdh9 koven het veld in Bier vliet, waar Hoek die avond trainde, pakten zich donkere wolken samen. De symboliek was treffend, want kort daarvoor was duidelijk ge worden dat de Zeeuws-Vlaamse club halverwege juli nog een be langrijke speler kwijt was ge raakt. Istvan Bakx had een twee jarig contract bij KV Kortrijk ge tekend en kon zo alsnog als prof voetballer aan de slag. Vervelend voor Hoek, maar het mooie was dat iedereen binnen de spelersgroep het hem van harte gunde. Want Bakx was al tijd een fijne ploeggenoot ge weest. Wie erin slaagde om ruzie met hem te krijgen, deed er ver standig aan eerst eens goed in de spiegel te kijken. Deze jongen had de gunfactor. Niet voor niets hield hij aan zijn jaren in de jeugd van Zeeland Sport (Regilio Pinas) en later bij Kloetinge (Ferry Alfons) en Hoek (Taoufik Ameziane) vrienden voor het le ven over. Als er een klik was, ont stond er een band, die jaren later nog steeds even sterk is. Bij Kortrijk kwam hij binnen als de 'Google-spits' en was het even onduidelijk of hij bij de competitiestart speelgerechtigd zou zijn. Want zijn oude club Sparta eiste een opleidingsver goeding. ,,Ik heb maar één jaar voor Sparta gespeeld'', zei Bakx in 2007, ,,voor een contract van een paar honderd euro per maand. Ik heb geen training ge mist, heb uren in de auto gezeten en ben ook niet als een enfant terrible met veel bombarie weg gegaan. Gezien de regels mogen ze dit eisen, maar het valt me te- Deze jongen had de gunfactor gen. Vooral vanuit menselijk oogpunt. Als Kortrijk een topta lent bij ze weg had gekaapt, zou ik het wel snappen. Maar dat ben ik niet.'' Kortrijk betaalde en Bakx liet zijn voeten spreken. Vooral zijn linker. Bakx kwam op de radar bij Jong Oranje-coach Foppe de Haan, die hem ook opnam in de voorlopige selectie van de Olym pische Spelen. Hij werd kampi oen met Kortrijk, trok een jaar la ter naar topclub Racing Genk en had in de seizoenen die volgden niet altijd het geluk aan zijn zijde. AGOVV ging failliet, bij Go Ahead Eagles zag hij promotie naar de eredivisie in de blessure tijd in rook opgaan. Het avontuur bij Ajax Cape Town kwam op het juiste mo ment en resulteerde - vooral op het gebied van levenservaring - in een prachtig jaar. Nu keert Bakx terug bij Hoek. De man die altijd een modelprof is geweest, moet de ploeg een impuls geven. Ik hoop als liefhebber dat hij de pannen van het dak speelt. Niet zo zeer voor Hoek, maar vooral voor hemzelf. Wie denkt dat hij het rustig aan gaat doen, heeft het mis. Istvan Bakx is 34, wil gas geven en anderen aansteken met zijn enthousiasme. Zoals hij dat altijd al heeft gedaan. In het debuutjaar van Goes in de derde divisie zaterdag wist het elf tal de openingswedstrijd te win nen. Op bezoek bij Dovo werd het 2-3. Daarna kwam de klad erin. Ze ven duels op rij leverden geen zege op. Trainer Ruud Pennings nam af scheid. Onder leiding van interim trainer Daan Eikenhout herpakten de Goesenaren zich vervolgens. Hoewel Goes naar de elfde plek op de ranglijst klom, ging Jelle Klap zowel fysiek als mentaal door een dalletje. „Buitenom de trainingsda- gen deed ik er weinig aan", bekent de ex-(jeugd)speler van Willem II en Sparta Rotterdam. ,,In de afgelo pen jaren stond alles in het teken van voetbal. Daar was ik even klaar mee." Minder lol Na de komst van Eikenhout han teerde Goes een defensievere speel wijze. Het leverde driepunters op, maar het demotiveerde de rechts back. ,,Het plezier daalde, ondanks dat we beter presteerden. Als je op die manier voetbalt, heb je minder lol." Nu - een half jaar later - voelt de inwoner van Wemeldinge zich be ter. ,,Ik ben een stuk fitter", stelt hij. ,,Het draaien van nachtdiensten vrat echt aan mijn lichaam." Vorige week tegen Staphorst (3-1- nederlaag) had Klap naar eigen zeg gen een mindere middag. Het op treden van de verdediger stond niet op zichzelf. Goes kwam als geheel tekort. ,,We begonnen echt belab berd aan de wedstrijd. In de eerste helft hadden we niks te vertellen. Tijdens de rust hebben we met el kaar gesproken. In de tweede helft zakten we iets meer in. Toen ging het beter." Het plezier daalde, ondanks dat we beter presteerden Barcelona Volgens de defensieve kracht is er overleg tussen de spelers en staf no dig om een vergelijkbare seizoen start als vorig jaar te voorkomen. ,,We moeten met het team bespre ken welke speelstijl het beste bij ons past. We willen het liefste op dezelfde manier als Barcelona voet ballen, maar we zijn niet zo goed als hen." In de aanloop naar de ontmoe ting met VVOG stelt Klap dat Goes meer naar het resultaat moet kij ken. De aanpak van Eikenhout zorgde bij de verdediger voor wei nig vermaak, maar het resulteerde wel in punten. ,,De knop moet om. Misschien moeten we iets meer in zakken en op de counter loeren. Ook zijn de meeste jongens nog te lief in het veld. We hebben meer klootzakken nodig." Trainer Kevin Hollander kan vandaag in Harderwijk niet be schikken over Siebe Schets. De spits - goed voor de enige twee competi tietreffers van Goes en de enige goal in de KNVB beker - kampt met hamstringklachten. Hij liep de blessure vorige week op tijdens de ontmoeting met Staphorst. Ook Jussi Gerritse, Ryleigh Doesburg en Hiep Nguyen zijn nog altijd gebles seerd. zaterdag 19 september 2020 PM Vrolijke gezichten door komst Bakx Barry van der Hooft Istvan Bakx. foto ajax cape TOWN -Jacky Lambert Modebro Jelle Klap (rechts) in actie in de eerste thuiswedstrijd dit sei zoen tegen DVS'33. foto rené van Na twee nederlagen en zonder spits Siebe Schets hoopt derde divisionist Goes op bezoek bij VVOG - dat vorige week Hoek trof (0-0) - de eerste punten te bemachtigen. Verdediger Jelle Klap (24) wil voorkomen dat zijn ploeg net zoals vorig jaar slecht aan het seizoen begint. ,,Als je week in week uit verliest, doet dat iets met het vertrouwen." Len Wolters Goes -Jelle Klap

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 43