1 Shirin rijdt eerst nog twee keer op de weg met Trek 14 ZEELAND VELDRIJDEN SEIZOENSSTART^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^M V star; De 23-jarige veldrijdster uit Kapelle voelt zich beter dan ooit, na een paar goede stappen in haar carrière en een lange periode zonder fysieke malheur. Vandaag begint ze vol vertrouwen aan een nieuw seizoen. KAPELLE Shirin van Anrooij (18) begint pas volgend weekeinde aan haar sei zoen in het veld. De wereldkampioene bij de juniores komt - net als haar oudere zus Lindy - in Loke ren aan het vertrek. De jongste van de twee rijdt eerst dit weekeinde nog twee wedstrijden op de weg, als stagiaire bij de prof- ploeg Trek-Segafredo. Vandaag komt ze in de Belgische Ar dennen aan de start bij de Trophée des Grim peuses (105 km) en morgen doet ze mee aan de GP des Is- bergues (116 km) vlak bij Lille. Of Shirin van Anrooij ook later nog voor Trek- Segafredo in actie komt, is nog niet bekend. Lindy van Anrooij maakte in de zomer de overstap van het relatief kleine Cécémel Avevo naar het Starcasino Cycling Team, een UCI- ploeg waarmee alles tot in de puntjes geregeld is. De Zeeuwse ging de afgelopen maanden al drie keer mee op trainingskamp, onder meer naar Nice, en merkt dat zo wel het materiaal als de begelei ding van een hoger niveau is. ,,Ze hebben het allemaal zó goed voor elkaar, dat ik zelf weinig meer moet doen. Ik hoef eigenlijk alleen nog maar te fietsen", vertelt ze la chend. Starcasino meldde zich aan het einde van afgelopen winter bij Lindy van Anrooij. De Belgische formatie wilde eigenlijk ook haar zusje Shirin aantrekken, maar die was toen al rond met Telenet Ba- loise Lions. ,,Toen zijn ze alleen met mij het gesprek aangegaan en we waren er vervolgens snel uit. Ik ben heel blij dat ik deze stap heb kunnen maken. Ik voelde me er meteen op mijn plek, het is een team dat als een familie aandoet. De rensters verschillen weliswaar van elkaar, maar we staan allemaal hetzelfde erin: we willen hard werken, maar er moet tijdens het trainen ook tijd zijn voor een lolle tje." Bij de Belgische formatie ver keert de Kapelse in goed gezel schap. De Italiaanse Eva Lechner, de Engelse Anna Kay en de Fran- ^aise Marion Norbert Riberolle staan allemaal in de top 25 van de wereldranglijst. Het is de bedoe- De coronaperiode kwam mij eigenlijk wel goed uit ling dat de nieuwkomer, die zelf de nummer 110 is, zich aan hun ni veau optrekt. ,,In deze nieuwe om geving en met behulp van de sche ma's van mijn nieuwe trainer, Mi- chel Geerinck, moet ik flink wat kunnen stijgen. Ik ga meer veldrit- ten rijden dan in de vorige winter - vaak ook twee in één weekend - en verwacht ook dat ik betere re sultaten neerzet. Bovendien voel ik me beter dan ooit en ben ik mis schien wel sterker dan ooit. Ik trap tijdens trainingen hogere waardes weg dan voorheen." Dat komt niet alleen doordat ze bij Starcasino zit, maar het heeft ook te maken met het uitblijven van fysieke tegenslag. Een kleine twee jaar geleden liep Van Anrooij een hersenschudding op. Die zorgde ervoor dat haar wintersei zoen verloren ging en dat ze in de zomer erna onvoldoende een basis kon leggen voor het volgende vel- dritseizoen. ,,Nu heb ik een lange periode achter de rug waarin ik wél al mijn trainingen heb kunnen doen", vertelt ze. ,,De coronaperi ode kwam mij eigenlijk wel goed uit. Ik kon vaak op de fiets stappen en hoefde me niet op wedstrijden te richten, want die waren er toch niet. Ik merk dat ik er nu goed voor sta. De paar koersen op de weg die ik met Starcasino heb gereden, lie pen ook lekker." Van Anrooij begint vandaag met een kleine veldrit in Vorselaar, waar ze vorig jaar als derde fi nishte. De grote namen zullen er nog niet rijden en starten een week later pas bij de Rapencross in Lokeren. ,,Ik vind het altijd wel prettig om eerst even wat wed strijdritme op te doen", legt de Zeeuwse uit. ,,Vandaar dat ik wat eerder begin. In Lokeren ben ik er natuurlijk ook bij." Wereldbekers De aanwinst van Starcasino zou dit seizoen graag weer wereldbe kerwedstrijden rijden. Ook is deelname aan het Europees kam pioenschap, dat begin november in Rosmalen wordt gehouden, een doel. Van Anrooij: ,,Bij de wereld bekers heeft Nederland extra veel startgelegenheid dit jaar. Er mo gen er twaalf mee. Daarbij gaat het sowieso om de eerste acht rijdsters op de UCI-ranking. Daarnaast mag de bondscoach er nog vier aanwij zen. Ik wil dan graag in aanmer king komen voor één van die vier plekken. Er is natuurlijk wel veel concurrentie, bijvoorbeeld van Denise Betsema en Maud Kapt- heijns, maar ik denk dat het wel reëel is om ertussen te komen. En hetzelfde geldt voor het EK. Daar mogen er acht heen van Neder land." Het is in de komende maanden nog wel afwachten of het corona virus het veldrijden in de weg gaat zitten. De meeste wedstrijden zul len zonder publiek worden verre den en de veiligheidsmaatregelen zijn streng. ,,Ik moet voor bijna alle wedstrijden naar België", ver telt Van Anrooij. ,,Dat mag ik wel gewoon doen, maar bij de grotere wedstrijden moet je wel kunnen aantonen dat je geen corona heb. Ik zal me steeds drie dagen van te voren moeten laten testen. Dat worden dus een hoop testen zaterdag 19 september 2020 Lindy van Anrooij heeft eindelijk U CAS INC ~j Lindy van Anrooij tijdens een trainingsstage van Starcasino, haar nieuwe ploeg. foto tfotobe Roeland van Vliet Kapelle - Lindy van Anrooij

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 42