Van den Hemel kiest voor O 0 i 12 ZEELAND Nieuwenhuis weer nationaal kampioene JP van Hecke zit nu echt bij Heerenveen Kustmarathon in estafettevorm Dressuuramazone Jeanine Nieuwenhuis uit Serooskerke heeft haar tijd in de klasse U25 af gesloten met een nieuwe Nederlandse titel. In Ermelo besliste ze de Zeeuwse tweestrijd met Jasmien de Koeyer in haar voordeel. Het ver schil was in de finale van gisteren bijna 4 pro cent. Nieuwenhuis en De Koeyer, die uit Sint Jans teen komt, waren donderdag ook al de num mers één en twee in het eerste onderdeel van de U25. Gisteren liet de regerend kampioene nog eens zien waarom ze klaar is voor de defi nitieve stap naar de senioren. Ze maakte de meeste indruk met 80,917 procent. De Koeyer scoorde 77,208. Nieuwenhuis werd overigens met Ewoud, haar tweede paard, ook nog eens vierde met 71,917. Voetballer Jan Paul van Hecke (20 jaar) uit Ar- nemuiden mag het nu van de daken schreeu wen: hij is sinds gisteren officieel speler van SC Heerenveen. De Friese eredivisionist maakte bekend dat het Van Hecke voor één seizoen huurt van Brighton, dat vorige week bekendmaakte hem over te nemen van NAC Breda. Op de website van de club is technisch manager Gerry Hamstra lovend over de Zeeuwse aanwinst. ,,Dat een Premier League club hem als speler uit de eerste divisie over neemt, zegt alles over het talent, de kwaliteit en de potentie die Jan Paul bezit.'' Heerenveen treft vandaag Fortuna Sittard. Mobach VV KLOETINGE TALENTVOLLE AANVALLER O Zestien hardlopers lopen vandaag toch de Kustmarathon. Om de vele trainingsuren on danks de afgelasting toch een doel te geven loopt het ZLM Kustmarathonteam de route van de marathon in estafettevorm. Elke loper zal een kwart-marathon voor zijn rekening nemen, wat past bij de huidige conditie van het gezelschap. In vier teams van vier atleten lopen ze elkaar tegemoet vanuit Burgh en Zoutelande. De gezamenlijk finish ligt bij Breezand in Vrouwenpolder. Het Kustmara- thonteam is in het leven geroepen om een se lecte groep lopers onder professionele begelei ding klaar te stomen voor de Kustmarathon. Quote van de dag 'Mark Minderhoud heeft in 19 Riwal Dallinga Het was één van de opvallendste namen in de selectie van Kloe- tinge voor dit seizoen. Jefry Dijk stra werd, een jaar eerder dan ge pland, doorgeschoven vanuit de jeugd en sindsdien gaat het snel met de vlugge buitenspeler. Dit weekend opent de Bevelandse for matie op bezoek bij SHO opnieuw de jacht op de hoofdklasse en na een mentaal zware periode, lijkt het kind van de club nu te kunnen rekenen op een basisplek. De plannen met Dijkstra waren voorafgaand aan deze voetbaljaar gang even helder als simpel. Een jaar rijpen in de O23, om vervol gens de stap te kunnen maken naar de hoofdmacht. Iets waar hij als klein jochie van vier al van droomde. Maar niks is zo veran derlijk als de voetballerij en het kan snel gaan. Huib van Hecke vertrok naar Goes en dus ging een paar honderd meter van het Wes- selopark de telefoon. ,,Dit is een droom die uitkomt. Dat waren let terlijk mijn eerste woorden. Ik stond als klein ventje langs de lijn te kijken naar de broers Esser en Roy Mulder, nu sta ik er zelf tus sen. Ik stond net als die jonge gast jes nu, vol bewondering langs de lijn te kijken.'' NAC Breda Voor veel voetballiefhebbers bui ten Kloetinge zal de naam van de 18-jarige Dijkstra nog weinig bel letjes doen rinkelen, hij denkt zelfs dat ze binnen de club niet eens allemaal weten wie hij is. ,,Waarschijnlijk kent niet eens ie dereen hier mijn naam, maar dat komt omdat ik pas net een jaar weer hier speel. Daarvoor speelde ik zes seizoenen bij JVOZ en NAC Breda in de jeugd.'' In die tijd bij NAC, verscheen hij Het druist in tegen zijn principes, want hij is voorstander van aanval lend voetbal. ,,Ik wil graag druk zet ten naar voren, maar op dit niveau wordt een fout meteen afgestraft. We kregen vorig seizoen compli menten van de tegenstander voor ons spel, maar daar koop je niets voor als je verliest. Zij hadden de punten", vertelt de trainer in aan loop naar de competitie. Het is maart als de competitie door de uitbraak van het coronavi rus wordt stopgezet. Terneuzense Boys staat op dat moment op de laatste plaats in de eerste klasse. De KNVB besluit het zo te laten en geen degradant aan te wijzen. Een verzoek tot vrijwillige degradatie naar de tweede klasse was wel een optie. ,,Maar de spelersgroep wilde niets liever dan op dit niveau blij - ven spelen'', aldus de oefenmees- ter. Terneuzense Boys krijgt zo doende een herkansing. Van den Hemel noemt vorig seizoen een goede leerschool. ,,Ik heb ervan ge leerd, maar de spelers ook. We gaan het nu anders doen.'' Ommekeer De voorbereiding verliep aan vankelijk stroef. ,,We verloren van Steen. Dat was teleurstellend. Ik heb toen tegen de spelers gezegd dat ze met deze instelling niets te zoeken hebben in de eerste klasse.'' Maar in het duel met derde divisionist Hoek volgde de omme keer. ,,De organisatie stond toen goed. Ook in de wedstrijden daarna hebben we geleidelijk aan het NIEUWE START nieuwe systeem opgepakt.'' De selectie bleef vrijwel onveran derd. Nando Pijnenburg (ex-Kloe- tinge en -Goes) is de nieuwe doel man en middenvelder Ibrahim Eryürük, overgekomen van HVV'24, keerde terug bij zijn oude club. Een forse tegenvaller is de blessure van Douwe Zeegers. De aanvaller kan door een gescheurde kruisband dit seizoen niet in actie NIEUWE START al op de radar van trainer Marcel Lourens, die vanwege zijn eigen zoon Dano geen onbekende was in Breda. „Ik kende hem van JVOZ en volgde hem bij NAC, maar hij is echt heel snel volwassen gewor den. We hoopten op na de winter stop, maar dit is zowel voor hem als voor ons heel mooi." Behalve Van Hecke vertrokken metXandervan \der Poel en War- J Jf' de Goffau nog twee buiten spelers bij Kloe- Ftinge. In de afgelopen maanden greep de vleugelflitser zijn kans, al was het best even wennen. „Fysiek gezien, maar ook tactisch. In de jeugd doe je gewoon lekker je ding, nu moet je er ook bij nadenken. Om eerlijk te zijn had ik zelf ook niet verwacht dat het zo snel zou gaan.'' In de voorbereiding verscheen zijn naam niet alleen regelmatig aan de aftrap, maar ook op het sco reformulier. Marcel Lourens is dan ook in zijn nopjes. ,,Hij maakt een super indruk. Jefry wil graag beter worden en is betrouwbaar in zijn taak. Hij is snel en heeft een ont- zettend goede trap." Mentale strijd Maar ondanks zijn nog jonge leef tijd, heeft de inwoner van Kloe tinge al het nodige meegemaakt op voetbalgebied. Waar de zon nu doorbreekt en volop begint te Ik stond als klein ventje langs de lijn te kijken naar de broers Esser en Roy Mulder, nu sta ik er zelf tussen seizoenen op rij gescoord in de districtsbeker. Uniek in het Zeeuwse voetbal' zaterdag 19 september 2020 GO DRESSUUR VOETBAL De Kustmarathon bij Vrouwenpolder. FOTO RUBEN OREEL ATLETIEK I Wielrenner Jarno Mobach uit Philippine won met het opleidingsteam van Sunweb de ploegentijdrit in de Ronde de L'Isard. Tegelijk zegevierde ploegmaat Kragh Ander sen in de Tour. 5 Wielrenner Nick van der Lijke uit Mid delburg ver speelde giste ren met zijn ploeg Riwal Se- curitas Cycling Team de leiding in het ploegen- klassement in de Ronde van Luxemburg. Zijn ploeg zakte van plek één naar vijf. I3. Na een ruim een halfjaar zijn de driebanders van Dallinga. com morgen weer eens in een thuiswed strijd te zien. Tegenstander is om 13.00 uur A1 Biljarts uit Apeldoorn. Toeschouwers moeten vooraf reserveren. Dijkstra is eindelijk Daniel Wissel Kloetinge o a (O Terneuzense Boys kiest voor een andere aanpak in de eerste klasse van het zaterdagvoetbal. Trainer Hubert van den Hemel wil zijn ploeg dit seizoen wat be houdender laten spelen. Aector Dooms Terneuzen De teamcompetities komen in september en oktober weer op gang. Deze krant blikt daarop vooruit met Zeeuwse teams, spelers en trainers. Vandaag: Terneu zense Boys, dat vandaag begint aan de tweede kans in de eerste klasse van het zaterdagvoetbal. De teamcompetities komen in september en oktober weer op gang. Deze krant blikt daarop vooruit met Zeeuwse teams, spelers en trainers. Vandaag: Jefry Dijkstra, de talentvolle spits van Kloetinge, die eigenlijk nog A-junior is. tijn -Jefry Dijkstra (18) Het jonge talent stijlvol in actie voor Kloetinge, tijdens het beker duel met Clu- zona. FOTO'S RON QUIN- TEN - PZC-sportverslaggever Rudy Boogert zet de cijfers van de districtsbeker op een rij op www.pzc.nl/sport

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 40