Bart Gabrielse haalt muzikanten naar Veere 21 Groep opent vestiging in Goes mi\ 10 ZEELAND Galerie van den Berge in Goes jubileert en dat is geen geringe prestatie in een cultureel klimaat waar de beeldende kunst - en eigentijdse kunst in het bijzonder - slechts een beperkt publiek trekt. JUBILEUM DRIE EXPOSITIES VEERE Hij zou eigenlijk vooral de stadsprogrammering doen met Zeeuwse artiesten, maar het neer zetten van Opera Alaska in de Grote Kerk van Veere verraadt grotere am bities van Middelburger Bart Ga brielse. Hij bevestigt dat er meer in het vat zit. Hij is niet de nieuwe program meur van het podium in Veere, maar op projectbasis gaat hij wel ar tiesten boeken voor de organisatie, die daarmee op stoom komt. Ga- brielse was gebeld voor de stadspro grammering. Daarbij wordt voorna melijk op Zeeuwse artiesten gemikt. Daar is hij voor de helft in geslaagd, want Opera Alaska is het prachtige project van het duo Marzio Scholten en Marien Dorleijn van de popgroep Moss, een oud-Middelburger. Voor het eind van het jaar ver wacht Gabrielse nog vier ofvijf con certen in de Grote Kerk, van akoes tische popmuziek tot klassieke mu ziek. ,,Je kunt hier geen drumstel neerzetten en lekker rocken." Met een maximumcapaciteit van 175 bezoekers is de Grote Kerk in co- ronatijd ook geschikt als uitwijk voor podia als De Spot in Middel burg en 't Beest in Goes. Gabrielse is met hen in gesprek. ,,Net als van Opera Alaska zijn er in Zeeland nog geen albumpresentaties voor pu bliek geweest van Broeder Dieleman Je kunt hier geen drumstel neerzetten en lekker rocken en This Beautiful Mess (waarvan een album op komst is, red.)", filo sofeert hij. ,,Sorry, ik moet een beetje vaag blijven. Ik ben met veel dingen bezig, maar ze liggen nog niet vast." Advertentie Onlangs heeft 21 Groep een vestiging in Goes aan de Klein Frankrijk 7a geopend. Naast de vestigingen in Terneuzen, Ossendrecht en Rucphen betekent dit de opening van de vierde vestiging van de snel groeiende 21 Groep. 21 Groep biedt haar kLanten in de industrie infra, utiLiteit woningbouw en beveiliging een totaalpakket. Wij zijn niet alleen specialist in de realisatie van elektrotechnische en werktuigbouwkundige installaties, maar geven ook deskundig advies en ontwerpen uw installatie. Daarnaast verzorgen wij het onderhoud en het beheer. Dankzij dit totaalconcept bieden wij onze klanten extra toegevoegde waarde. Dat is de kracht van onze combinatie. "21 Groep heeft haar activiteiten in Midden Zeeland de afgelopen jaren sterk uitgebreid. Met de opening van de vestiging in Goes staan we dichter bij onze kLanten en kunnen we zodoende maximale service verlenen. Hierdoor kunnen we de werkzaamheden voor onze klanten in de toekomst verder verbreden" aldus René de Keijzer, CEO van 21 Groep. Voor meer informatie: 21 Groep infod)2ig roep.nl 085-888 44 44 www.21groep.nl Het leeuwendeel van de kopers komt niet uit Zeeland. Dus doet Ga lerie van den Berge in Goes zowel aan kunst- als aan Zeelandpromotie door deelname aan belangrijke kunstbeurzen, zoals Art Rotterdam. Die inzet en kwaliteit wordt ook landelijk gezien: zo is Van den Berge de enige Zeeuwse galerie die mee draait in de Kunstkoopregeling van het Mondriaanfonds. Waarom ik er zo graag kom, is de combinatie van visie en kwa liteit. Je vindt er werk van kun stenaars die weten waar ze staan ten opzichte van de traditie en de actualiteit en daarbinnen een eigen positie claimen die er iets aan toevoegt. Daarnaast is de uit voering van het werk onberispe lijk: verwachtingen worden waargemaakt. Sybille Pattscheck In drie tentoonstellingen wordt het jubileum gevierd. Ze kregen de optimistische titel mee Rea sons to be cheerful. Op nummer één in die reeks geven zeven kun stenaars acte de présence. Twee van hen richten zich op de pure visuele ervaring. Sybille Patt scheck (1958/DE) creëert subtiele oppervlakken waarin zij op per- spex in was verwerkt pigment aanbrengt. Zo maakt zij op steeds andere wijze licht zichtbaar. Raf Thys (1958/BE) schildert ongrijp bare kleurvelden die lijken te ont staan vanuit de verf zelf. Het stra lende werk van Pattscheck tilt je op naar onbekende verten, terwijl je in de oppervlakken van Thys word meegenomen de diepte in, naar een wereld die je omsluit. Ook krijg je het idee dat er wat gaat gebeuren of gebeurd is. Zo ervaar je wat je kent intenser Vier kunstenaars verhouden zich direct tot de zichtbare wer kelijkheid van gebouwen en ob jecten. Nanda Runge (1970/NL) schildert architectuur: gebou wen verschijnen licht geabstra heerd en in zwart-wit als ver vreemdende objecten op het pa pier of doek. Ze roepen herinne ringen op aan door mensen ge maakte plekken. Daarnaast ver wijzen ze naar de beperkingen van het herinneren zelf. De objecten van Maurice van Tellingen (1957/NL) en Frank Halmans (1963/NL) blijven juist heel dicht bij wat je ziet. Maar schaal, perspectief, vereenvoudi ging of juist het toevoegen van elementen geven die herken baarheid een draai. Ook krijg je het idee dat er wat gaat gebeuren of gebeurd is. Zo ervaar je wat je kent intenser. In zijn composities combi neert Wolfgang Ellenrieder (1959/DE) uitvergrote foto's met geschilderde ruimtes. Niet de mensen, maar de dingen spelen de hoofdrol. Lampen of een kroonluchter leiden een eigen leven. Verwondering Het gemeenschappelijke ele ment in het werk van dit viertal is verwondering over de door ons zelf gemaakte werkelijkheid. Het is maar een kleine stap naar de objecten van Paul Gees 1949 (BE), die op steeds nét andere manieren de spanning en de re latie zichtbaar maakt tussen na tuur en cultuur, tussen wat wij kunnen maken en wat er was voordat wij er waren en zal zijn als wij in de tijd zijn opgelost. Kortom: een sterke tentoonstel ling die de blik op de werkelijk heid scherpt. zaterdag 19 september 2020 GO - Bart Gabrielse Galerie van den Berge bestaat dertig jaar Nico Out Recensie Tot en met 10 oktober. Galerie van den Berge, Albert Joachimi- kade 5, Goes. Vrijdag en zater dag 13.00 - 17.00 uur en op af spraak. M Maurice van Tellingen biedt een frisse blik op wat je kent. Sybille Pattscheck schildert het licht FOTO S NICO OUT

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 38