DOORDEWEEKS is zij webdesigner II 9 een passie, haar werk als ZZP'er. ,,Ik heb vele jaren bij ZorgSaam ge werkt, maar in 2016 kwam ik thuis te zitten met een burn-out. Uit ge sprekken met een re-integratie- coach kwam mijn liefde voor web design aan de orde. Ze moedigde me aan om te onderzoeken welke mo gelijkheden er waren." Vrijheid Mieke sprong in het diepe. Een stap die ze daarvoor, als alleenstaande moeder, nooit durfde te zetten. Spijt van die keuze heeft ze allerminst. ,,Je hebt zoveel vrijheid en het is echt iets wat ik leuk vind. Toen de computer in de jaren 90 zijn intrede deed, vond ik het meteen magisch. Niet lang daarna studeerde mijn broer af als grafisch vormgever. Hij behoorde tot de eerste generatie webdesigners en leerde mij te wer ken met programma's als Adobe Il lustrator, Photoshop en Dreamwea ver. Inmiddels ontwikkel ik syste men waarmee mensen op een een voudige manier zelf websites kun nen maken, daarnaast lever ik ook één op één maatwerk." Op de vraag hoe een gemiddelde werkdag eruitziet, geeft Mieke de Bruijn een onverwacht antwoord. ,,Ik leef gewoon en doe de dingen zoals ze zich op dat moment aandie nen. Er bestaan in mijn beleving geen echte 'werkdagen' meer. Som mige dagelijkse activiteiten dragen bij aan inkomen, andere niet, maar ik doe ze allemaal vanuit mijn hart. Ik heb een vrij eenvoudig leven en niet veel geld nodig om gelukkig te zijn. Een periode van burn-out heeft ervoor gezorgd dat ik anders naar het leven kijk. Ik waardeer de kleine dingen en geniet volop van iedere dag." Doordeweeks houdt ze zich bezig met de nieuwste technologieën en in het weekend is ze aan de 'han denarbeid'. Mieke de Bruijn (57) uit Axel brengt graag creatieve ideeën tot leven. Het 'oude traditionele' (textielontwerpster) en 'nieuwe moderne' (webdesigner) komen sa men in haar hobby en haar werk. ,,,Het werken met textiel is iets dat heel lang gedaan wordt, het heeft diepe wortels in het verleden. Ik vind het heerlijk om met mijn handen be zig te zijn. Websites bouwen geeft me net zoveel voldoening, alleen voelt dat meer als een verbinding met de toekomst." Al zolang ze zich kan herinneren is ze een 'maker', iemand die bezig is met creëren. ,,Op 4-jarige leeftijd maakte ik al mijn eerste poppen- jurkje. Ik weet niet meer precies hoe het eruitzag, maar ik kan me nog wel het gevoel van enorme voldoe ning herinneren. Toen ik 12 jaar werd, kreeg ik een handnaaima chine en begonnen de pogingen om kleding te maken voor mezelf." Coupeuse Mieke heeft het ontwerpen niet van een vreemde. ,,Mijn moeder is op geleid tot coupeuse. Als jonge vrouw raakte ze overspannen en wilde eigenlijk helemaal niets meer met de naaimachine te maken heb ben. Ik heb net zo lang gezeurd tot ze me het vak alsnog heeft geleerd. Ze kocht modeboeken met foto's van grote modeshows in Milaan en Parijs en samen gingen we die kle dingstukken namaken. Toen ik een jaar of 16 was, maakte ik het groot ste gedeelte van mijn kleding zelf." Pas 30 jaar later werd haar interesse voor textiel vele malen breder. ,,Ik ben van allerlei andere technieken gaan leren, zoals kaarden, spinnen, verven en weven. Het proces van ve zel tot kledingstuk is erg boeiend, bij iedere stap komt er een stukje tech niek en een stukje creativiteit aan te pas. Ieder keuze die je in dat proces maakt, leidt tot een ander eindresul taat." Eindeloos proberen Op haar Instagram-pagina, zachts.by.mieke, is een aantal van Mieke's creaties te bekijken. ,,Op een aantal sjaals en vaatdoekjes na Ik zeurde net zo lang tot mijn moeder me het vak alsnog heeft geleerd maak ik eigenlijk geen praktisch bruikbare voorwerpen. Dat klinkt gek, maar mijn passie is eindeloos proberen, variëren en experimente ren met alle mogelijke technieken. Het eindresultaat is vooral een grote verzameling proefjes. Weefproefjes, verfproefjes, spinproefjes, brei- proefjes, noem maar op." Naast haar hobby heeft Mieke nog zaterdag 19 september 2020 Door de week werk je voor de baas. Zet je 's avonds de wekker en prop je 's ochtends vier boter hammen in je blauwe broodtrom mel. Elastiekje eromheen. Maan dag, dinsdag, woensdag, donder dag, vrijdag. En dan is het week end; je hobby wordt je werk. Je bent scheidsrechter bij het voet bal, lotusslachtoffer bij de EHBO, trekt de balletjes bij de bingo. Leuk. Weekend. Hans Puik -Mieke de Bruijn FOTO'S PRIVÉCOLLECTIE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 37