OBESTAS :5ÜÉ Directiesecretaresse HR-medeweiKer 7 HINDERNISBAAN ATLAS OUTDOOR^ Obstacle course racing op de survivalbaan van Atlas wordt steeds populairder. De club probeert ook een jeugdafdeling op te zetten. ZLM keert 15 miljoen extra uit aan klanten Ze hebben nog maar en kele trainingen achter de rug. Maar Hind, Rama (beiden 9) en Steven (8) vinden zwaaien en klauteren zo leuk dat ze verwachten nog vaak naar de hindernisbaan van Atlas Outdoor te komen. Het drietal uit Oostka- pelle (Hind), Middelburg (Rama) en Oost-Souburg (Steven) hoort bij de eerste kandidaat-jeugdleden van Atlas Outdoor. Acht kinderen tussen 8 en 12 jaar en een handvol tieners van 13 tot 17 jaar zijn sinds een maandje actief op de hindernisbaan in Ritthem. De jongsten oefenen woensdag middag tussen drie en vier uur, de oudere jeugd traint vrijdagavond tussen half zeven en half acht. On der deskundige leiding van vol wassen leden van de outdoorpoot van de oorspronkelijke korfbalver eniging. Slingeren Hind zwemt een paar keer per week en Rama is fanatiek moun- tainbiker en paardrijder. Steven is nog niet bij een sportclub. Hij denkt wel dat hij lid wordt van At las Outdoor en ook de meisjes ver wachten dat ze de komende jaren woensdagmiddag vrij houden. Want het is hartstikke leuk om het wand in te klauteren, aan touwen te zwaaien, de 'apenhang' te doen en vooral om aan de monkey bar te slingeren. Rama en Steven slinge ren van sport naar sport aan het liggende klimrek, Hind is nog sneller aan de handgrepen aan de zijkant van de ladder. Vermoei end, geven ze toe. ,,Maar wel vet cool." Steven geeft toe dat hij rede lijk uitgeput is na een training. ,,Maar hoe vaker je het doet, hoe sterker je wordt en hoe langer je het volhoudt", bemoedigt trainer Ivo van den Broeke. Hij kan het weten, want het gaat hem ook niet altijd gemakkelijk af. ,,Ik kan alle hindernissen aan, maar het gaat niet allemaal even soepel. Ik merk het goed als ik een tijdje niet getraind heb." De hin- dernisbaan van Atlas opende een jaar geleden op initiatief van lief- hebbers van survival en obstacle course racing. Voor scherpslijpers twee verschillende bezigheden. Survival gaat om het overleven van allerlei hindernissen onder Hoe vaker je het doet, hoe sterker je wordt en hoe langer je het volhoudt alle voorkomende omstandighe den; liefhebbers van obstacle racing course hebben vooral lol in het zo snel mogelijk bedwingen van een reeks speciaal ontworpen obsta kels. Om overlevers en obstakel renners beiden te plezieren, is At las Outdoor opgericht. Vorig jaar meldde coördinator outdoor - intussen bestuurslid van de omnisportclub - Ronald van Aartsen dat de club graag wilde groeien. Destijds waren er 20 spe cifieke outdoorleden, nu 36. ,,We zijn niet echt bezig geweest met werven sinds corona de kop op stak. We moesten eerst uitvinden hoe we konden blijven trainen. Zo waren velen gewend om even in de handen te spugen vóór ze in een touw of in een rek klommen." De oplossing bleek eenvoudig. Een beetje magnesiumpoeder op de handen of die door een bak wa ter slaan, heeft hetzelfde effect. ,,Daar was iedereen snel aan ge wend. Bovendien hebben we veel hindernisblokken én zijn we actief in de buitenlucht." Door vóór het eind van het jaar een officiële jeugdafdeling op te richten en over een poosje actief te werven, kan het ledental nog flink stijgen. Hij hoopt dat de club over een jaar een extra lange touwbaan aan het hindernisparkoers kan toevoegen. SChUltSNEDERLAND GOES Verzekeraar ZLM uit Goes keert komende maand 15 miljoen euro uit aan haar klan ten. De verzekeraar had in 2019 relatief weinig schademeldin- gen en haalde een hoge op brengst uit beleggingen. De maatschappij heeft ervoor ge kozen een deel van dat geld te rug te laten keren naar haar klanten 'omdat we in dit coro najaar allemaal wel een steuntje in de rug kunnen gebruiken', aldus ZLM. Wie op 14 septem ber minimaal één lopende ver zekering bij ZLM had, ontvangt 10 procent van de jaarpremie te rug. ZLM boekte over 2019, 27 miljoen euro winst. n e d er la Nd s e Informatieavond, zaterdag 19 september 2020 Monkey bar is echt vet cool René Hoonhorst Ritthem - Ivo van den Broeke, instructeur ®Kijk op de site bij /video Nieuwe survivalbaan bij vereniging Atlas Wegens verdere professionalisering van ons bedrijf zoeken wij een: We zoeken de juiste persoon voor het centrale contact- en informatiepunt voor klanten en collega's. Verder hou je je bezig met inkomende en uitgaande communicatie, agendabeheer, besprekingen voorbereiden en notuleren, bijeenkomsten organiseren en het toezien op naleving van vastgestelde actiepunten. Daarnaast ondersteun en adviseur je de directie bij het uitvoeren van het interne personeelsbeleid. Meer info vindt je op: https://schultsnederland.nl/vacatures/ Mail je sollicitatie met cv naar: Hans Schults, hr@schultsnederland.nl Deltastraat 4 4301 RC Zierikzee T: 0111 - 414065 -j E: info@schultsnederland.nl www.schultsnederland.nl VC3. plan KLINIEK tel: 0115 745 745 Kijk voor infoavonden en overige informatie: obesitaskliniek.nl Steven (8, voorgrond) en Rama (9) zwaaien aan de monkey bar. Instructeur Ivo van den Broeke en Hind (9) kijken toe. foto boaz timmermans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 35