Schoonmaakdag voor juffen Theater krijgt misschien terras 6 Ook Vrouwenpolder tegen MIJN DORP, MIJN STAD Hij kon dinsdag niet bij de commis sie Maatschappelijke Ontwikkeling zijn, maar ondernemer Paul Cor- bijn deelt de kritiek van insprekers van andere kustdorpen op het nieuwe parkeerbeleidsplan van B en W om betaald parkeren in de ge meente Veere uit te breiden. Net als Zoutelande en Westkapelle kent Vrouwenpolder niet of nauwelijks parkeerproblemen. Het is wel eens druk in het hoogseizoen, in vakan tieweken en rondom (Duitse) feestdagen. Maar de aanloop betreft Zelf kan ik bijna altijd vlakbij mijn huis parkeren vooral bezoekers van stranden en verblijfsvoorzieningen uit de wijde omgeving. Mensen die naar de su permarkt, de viswinkel of enkele andere zaken komen en weer ver trekken. De handvol restaurants in het dorp trekt op bepaalde tijden ook publiek. Maar zelfs bij drukte bieden de wat grote parkeerplaat sen aan de Monnikendijk (totaal ze ventig plekken) en de Fort den Haakweg (zestien tot twintig plek ken) ruimte genoeg, weet super marktuitbater Corbijn. De voorzitter van de dorpsraad verwijst naar de zondagsrust, die in Vrouwenpolder ook in de meeste vakantieweken heerst. Als de win kels dicht zijn, zijn slechts weinig parkeerplaatsen bezet door auto's van bewoners en enkele passanten. Corbijn beweert niet dat er geen dorpeling klaagt dat hij geen par keerplaats in de buurt van zijn huis kan vinden. ,,Maar het zullen er niet veel zijn. Zelf kan ik bijna altijd vlakbij mijn huis parkeren." Onzin Het inrichten van zones voor be taald parkeren en het invoeren van een vergunningsysteem kost meer dan het oplevert, verwachten Cor- bijn en de zijnen. Het argument dat het invoeren van betaald parkeren in alle kustplaatsen concurrentie vervalsing tegengaat, is volgens de voorzitter onzin. Domburg en Veere hebben in het verleden nooit last gehad van het feit dat elders niet betaald hoeft te worden voor het parkeren. ,,Bovendien doet het gemeentebestuur net alsof de con currentie beperkt blijft tot de ge meentegrens. Na invoering van be taald parkeren aan de Veerse Gat- dam is het daar rustiger geworden. Vroeger stond het stampvol, nu trekken toeristen naar Noord-Beve land of Schouwen-Duiveland. Op de Brouwersdam staat hun auto wel gratis." Corbijn vindt het, evenals colle ga's van andere dorpen en stadjes, vreemd dat burgemeester en wet houders ideeën voor een nieuw parkeerbeleidsplan als donderslag bij heldere hemel presenteerden zonder diverse belangengroepen te raadplegen. Hij praat volgende week met verkeerswethouder Pie- ter Wisse en hoopt dat die bereid is het plan bij te stellen. De Stroming werkt al jaren aan de 'vreedzame school' door aandacht te besteden aan samenleven, res pect voor elkaar tonen en elkaar helpen. ,,We willen dat verbreden naar de vreedzame wijk", zei di recteur Lyanne Telussa. „Daarom gaan we de wijk rond de school in om straten op te ruimen." De leerkrachten van De Stro- Kijk voor het laatste nieuws ook op pzc.nl ming deden dat samen met mede werkers van Kinderopvang Wal cheren. Ze werkten zo ook aan teambuilding én namen hiermee een voorschotje op de Opschoon- dag die vandaag plaatsvindt. Zeventien plekken Op zeventien plekken op Walche ren gaan mensen vanochtend op pad om zwerfafval op te ruimen in het kader van World Cleanup Day (WCD). Studenten van de HZ combineren dat met onderzoek naar het soort afval, vooral plastic, dat ze aantreffen. Ze doen dat op vijf plaatsen in Zeeland, op Wal cheren op de stranden van Vrou wenpolder en Zoutelande. Alle afvalinzamelaars kunnen hun vondsten betrekken bij on- derzoek via de app Litterati van World Cleanup Day. Met informa tie en beeld van de rommel en de vindplaats wordt informatie ver zameld over de bronnen van de vervuiling. In Vrouwenpolder gaat ook een team van negen mensen aan de slag op de Veerse Gatdam. In de Langstraat van Zoutelande heeft volgens de website van WCD één persoon het goede voornemen om op te ruimen. Ook in Vlissingen, Dishoek, Rammekens, Middelburg, Nieuw en Sint Joosland en langs de Sloe zijn tal van opruimacties. De acties zijn veelal van 10.00 tot 12.00 uur. Een overzicht van alle acties is te vinden op dekaart van World Cleanup Day. Door de coronamaatregelen kun nen nu geen voorstellingen plaats vinden in het theater in Nieuw- en Sint Joosland. Zonder voorstellin gen geen inkomsten, maar de kos ten lopen door. Een terras kan het voortbestaan van De Wegwijzer redden. Wethouder Johan Aalberts gaat binnenkort met Arnout Schop en Trudy Wams van De Wegwijzer praten over de mogelijkheid om alsnog een terras mogelijk te ma ken. Die stap is verrassend omdat Aalberts onlangs nog stellig be weerde dat zelfs een tijdelijk terras volstrekt kansloos zou zijn. Hij ba seerde zich op 'een uitspraak van de rechter' maar zo'n uitspraak bleek er niet te zijn. Schoorvoetend Met name de PvdA stoorde zich aan de opstelling van de wethou der, zeker toen ook nog eens bleek dat hij de gemeenteraad verkeerd had geïnformeerd. Aalberts gaf dat al schoorvoetend toe en heeft ook toenadering gezocht tot de eigena ren van De Wegwijzer. Dat heeft geleid tot een afspraak op 1 okto ber; uitgerekend de datum tot wanneer een tijdelijk terras moge lijk zou zijn geweest. Duwtje De gemeenteraad gaf Aalberts donderdagavond een duwtje in de goede richting door een motie van de PvdA aan te nemen. Daarin krijgt hij opdracht te gaan praten over de mogelijkheid voor De Wegwijzer om meer geld te ver dienen. Aalberts temperde wel de verwachtingen: ,,Ik wil ervoor waarschuwen dat u de verwach ting dat 'we iets gaan regelen' met een korreltje zout moet nemen. We gaan in gesprek om de moge lijkheden te bekijken en informa tie te verstrekken." Zaterdag Zondag optiek de pnge zaterdag 19 september 2020 'Betaald parkeren is zinloos' WA Leerkrachten van basisschool De Stroming in Middelburg ruimen vrijdag de Stromenwijk op. Vlnr: Anita van der Welle, Marieke van Mackelenbergh en directeur Lyanne Telussa. foto boaz timmermans Ook Vrouwenpolder zit niet te wachten op invoering van be taald parkeren in het dorp. Er zijn maar ruim honderd officiële parkeerplaatsen en bezoekers blijven meestal niet lang. René Hoonhorst Vrouwenpolder - Paul Corbijn, ondernemer Geen schooldag maar een stu diedag voor de juffen en mees ter van De Stroming in Middel burg. Of beter gezegd: een schoonmaakdag. Samen trok ken ze gisteren de Stromenwijk in om zwerfafval op te ruimen. Claudia Sondervan Middelburg m Een tijdelijk terras mocht er ab soluut niet komen, maar een permanent terras misschien toch wel. Hoe opmerkelijk de ommekeer bij het Middelburgse college van B en W ook is, het zou goed nieuws zijn voor thea ter De Wegwijzer. Maurits Sep Nieuw- en Sint Joosland KOUDEKERKE Wiele- makersbaan 4, 10.00 17.00 uur: Openstel ling privétuin 'De Houtenhandsche Hof' (ook zondag) MIDDELBURG Markt, 07.30-16.00 uur: Weekmarkt; Diverse locaties, 11.00-17.00 uur: Kunst Fietsroute; GalerieGerritse, 13.00-17.00 uur: Ten toonstelling; Markt voor de Drukkery, 13.30-15.30 uur: Wan deling langs monu mentale bomen; Hof van Buren, 14.30 16.00 uur: Alzheimer- café OOSTKAPELLE Terra Maris, 10.00 uur: Wandeling door de Manteling VEERE De Koren maat, 20.30 uur: theatervoorstelling 'Naar Vuurland' VLISSINGEN Wal- straatpromenade, 08.00-15.00 uur: Ver smarkt; Oude Markt 45, 10.30-12.00 en 14.00-15.30 uur: Stadswandeling; Boulevard Evertsen, 14.00 uur: Outrun CF; Burgemeester van Woelderenlaan, 14.00-17.00 uur: Doe- Mee-Middag van scoutinggroep De Golfbrekers voor meiden van 7 t/m 11 jaar; De Piek, 21.00 uur: Optreden rapper Young Villian MIDDELBURG Di verse locaties, 11.00 17.00 uur: Kunst Fietsroute Middel burg; Gravenstraat 63, 14.00-17.00 uur: Expositie 'Life is Beautiful' VLISSINGEN Sint Ja- cobskerk, 13.30 14.30 uur: Concert Camiel Boomsma Voor veel activiteiten moet worden gereserveerd. F=»I=ZIF=I 5IGN Lange Vorststraat 40, Goes www.optiekdejonge.nl Tel. (0113)21 12 72 Mob. 06 83 87 51 44

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 34