Roompot heeft weinig annuleringen; hotelbranche veel Mieke de Bruijn Veldrijdster Lindy van Anrooij VLISSINGEN Film by the Sea heeft een eerbetoon gebracht aan Olga Zuiderhoek. De actrice (74) ontving gisteravond de Career Achievement Award van het festival voor haar grote verdiensten op filmgebied. Festivaldirecteur Jan Doense memoreerde dat Zuiderhoek in 2012 een Gouden Kalf voor haar rol in Süskind kreeg. ,,Wat ons betreft had ze die bekroning al veel eerder verdiend." In een interview met deze krant zei Zuiderhoek dat ze toch vooral van het toneel is. Haar film- en tv-rollen noemde ze 'schnabbeltjes' in de vakantie maanden. ,,Als dat schnabbeltjes zijn, dan is Film by the Sea een verregende braderie", aldus Doense. ,,Met andere woorden: daar denken wij verruilt de laptop in het weekend voor textiel voelt zich beter dan ooit Frank Balkenende Goes Roompot heeft tien vakantiepar ken in Zuid-Holland, dat samen met Noord-Holland door buur landen sinds gisteren als een risi cogebied wordt bestempeld. Over de code rood situatie krijgt de va kantiereus veel telefoontjes van buitenlandse toeristen, maar an- nuleringen regent het zeker niet, zegt Van Outryve. „Duitse en Belgische gasten die niet willen komen, kiezen in bijna alle gevallen ervoor om hun va kantie later te plannen. Er wordt relatief weinig omgeboekt naar andere parken, bijvoorbeeld in Zeeland. Roompot gaat gasten nu niet actief motiveren om naar Zeeland over te boeken. Er zijn ge noeg Duitse gasten die op onze parken in Zuid-Holland blijven of ondanks code rood wel komen en het voor lief nemen dat ze een co ronatest moeten doen als ze weer thuis zijn." Geen exodus Buitenlandse toeristen die nu op de vakantieparken van Roompot verblijven, nemen niet massaal de benen. ,,Onze parken zijn corona- veilig ingericht. Daar zit ook het probleem zeker niet. Het zijn de studentensteden waar het aantal besmettingen stijgt. Gasten besef fen dat. Daarom is er zeker geen sprake van een exodus." In Zeeland al helemaal niet, on derstreept Van Outryve. Belgen en vooral Duitsers denken moge lijk bij Zuid-Holland aan het zui den van Nederland. ,,Wij zien dat effect echter niet op onze Zeeuwse parken. De provincie is een veilige vakantiebestemming. De meeste Duitsers weten dat." Media-offensief De ervaringen van Roompot staan haaks op de bevindingen van de Zeeuwse afdeling van Horeca Zeeland. Voorzitter Frank de Reu liet gisteren weten dat het met name in de Zeeuwse hotel branche annuleringen regent. Daarom is het toeristisch bedrijfs leven een media-offensief begon nen. Center Parcs heeft wel last van het code rood reisadvies van beide buurlanden. Voor vakantiepark Port Zélande, op de grens met Zeeland, en Zandvoort wordt massaal omgeboekt of gewijzigd naar een andere aankomstdatum. Woordvoerder Martijn Tabak: ,,Het gaat om honderden gasten, met name Duitsers die Zuid-Hol land nu liever mijden. Met man en macht proberen we die onder te brengen op andere parken. Dat kunnen ook accommodaties zijn in Duitsland, België en Frankrijk. Mensen willen wel graag vakantie vieren, dus er wordt weinig gean nuleerd. Dan maar niet aan de kust, denken ze." Tabak zegt dat een vakantiepark als Port Zélande coronaveilig is. Dat het vakantiebedrijf wordt ge raakt door de code rood reisadvies is jammer, zegt hij. ,,We kunnen er echter weinig aan veranderen. De prioriteit ligt nu bij het elders onderbrengen van gasten. Gasten blijven overigens welkom in va kantieparken in Zuid-Holland. We zien trouwens ook Duitsers die het voor lief nemen." It zaterdag 19 september 2020 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl ZEELAND9 SPORT 14 Toerist vlucht niet van Randstad naar Zeeland Weinig gasten boeken hun va kantie van Zuid-Hollands vakan tieparken om naar accommoda ties in Zeeland. ,,Er is geen massale verschuiving naar Zee land nu België en Duitsland Zuid- en Noord-Holland door het oplopende aantal corona besmettingen hebben aange merkt als code rood gebied. Wel worden vakanties uitge steld naar een latere datum", zegt Baptiste van Outryve, woordvoerder van Roompot Vakanties.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 29