MEDIA CULTUUR 25 ning staan, nadat de theatertour De Verleiders Female was gestopt, net voor de coronacrisis. De speelzalen gingen dicht, opnames werden stil gelegd. Zes scripts ,,Ik zou een korte film doen, echt een mooi script, maar dat werd steeds uitgesteld. En toen kon ^k niet meer, want: zwanger. Heb ik alleen dit ge daan. Het waren twee draaidagen, al begon ik wel eerst een week te steige ren. Als je de afleveringen bekijkt, ziet het er allemaal zo relaxed uit, terwijl ik me helemaal niet relaxed voelde. Voor een theatershow met minder tekst repeteer je weken, nu moest ik zes scripts voor twee dagen in mijn hoofd stampen. Door die hormonen kan ik al niet onthouden waar ik mijn jas heb neergelegd. Het was dus heel spannend. Ik was als de dood dat het mislukte en elke keer weer opnieuw zou moeten." Ze mijmert hoe 'bizar het werkt'. ,,Laatst was er een programma op te levisie, waarin acteurs werd ge vraagd: ken je de tekst nog? Ik heb een soort harde schijf in mijn hoofd. Na elke productie wordt alles gewist. Maar als iemand mij vraagt naar de tekst van Theo en Thea en het Tenen- kaasimperium dan dreun ik die zo op. Dat heb ik dan in mijn jeugd opgesla gen. Een ander gedeelte in mijn her senpan, denk ik. Ik ben ook zeer be nieuwd of er later, als ik oud ben en in een bejaardentehuis zit, dan nog steeds teksten oppoppen." Henry van Loon en zij werkten eerder samen. Toen ze nog niet met elkaar gingen ('Vond ik hem een rare snuiter, maar hij is de liefste van alle maal'), deze zomer (In Barrie Barista) en nu dus in Niks Te Melden, al ko men ze elkaar daar nooit tegen. Hij is op patrouille, zij blijft in de meldka- Als iemand mij vraagt naar Theo en Thea, dreun ik de tekst zo op mer. Fysiek viel dat allemaal reuze mee. ,,Normaal gesproken gaat er veel zitten in camerawerk, licht, op bouw. Tegenshot zus en zo. Loopjes. Nu zat ik alleen maar aan de bureau", aldus Van Houten, die twee kinderen (11 en 6) heeft uit haar vorige relatie, over haar enige klus. Roddelbladen Het Instagram-filmpje waarin zij en Henry van Loon de baby aankondig den, is inmiddels meer dan 260.000 keer gedeeld. Hilarische beelden, al was de aanleiding minder grappig. Jelka van Houten kreeg ineens tele foontjes. ,,Van roddelbladen. 'Wij hebben vernomen dat je zwanger bent'. Ik snap heus wel hoe het werkt als je bekend bent. Maar dit vond ik ver gaan. Dat ik zo'n grote buik heb is puur omdat ik zwangerschapsdiabe tes heb. Ik zat helemaal nog niet in een veilige fase. Ik ben 42, hè. Dan kan het ook nog misgaan. Maar hoe werkt dat dan bij mensen? Gaan wildvreemden dan die bladen bel len? Wie dan? Mensen op straat? Winkelmedewerkers? 'Ik heb haar gezien'? Maar je hebt er ook geen zin in dat mensen je achtervolgen. Dus breng je het nieuws zelf maar." Hoe het nu gaat? ,,Goed, ik doe m'n best. Ik ken vrouwen die met een radslag door hun zwangerschapspe riode gaan. Maar ik vind het best in tensief. En hormonen zijn echt de raarste drugs die je kunt bedenken. Ik ben totaal mezelf niet. Dat merk ik ook aan de andere twee. Ze vinden het te gek dat er een kindje komt, maar ze weten inmiddels ook goed wat hormonen zijn. En dat zegt óók wel weer genoeg." Maak jezelF echt onmisbaar op de werkvloer. Intermediair helpt: vergelijk en kies een e-learning training ïritOKI ISIIK waarmeeje vooruit komt. Welke skill wiljij ontwikkelen? Ga naar intermediair.nl/onlineleren llllwl I wUICIII zaterdag 19 september 2020 44 -Jelka van Houten, acteur Niks Te Melden, vanaf zondag 20 september wekelijks om 22.35 uur bij BNNVara op NPO 3.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 25