Veraaderina e O Songfestival zonder publiek? 24 MEDIA CULTUUI ANGELA KIJKT TV Quotevan de dag Mijn leven is nu zo goed en compleet, voor minder ga ik niet JELKA VAN HOUTEN NIKS TE MELDEN Jelka van Houten (42) speelt vanaf zondag samen met haar vriend Henry van Loon in de nieuwe comedyserie Niks Te Melden. Het is de enige klus sinds corona en haar zwangerschap. „Ik begon een week te steigeren.'' Trouwe lezers denken weleens dat ik een he kel heb aan SBS, Talpa of John de Mol, om dat ik zo vaak over die Heilige Drie-eenheid schrijf. Maar niets is minder waar. Ik ben dol op ze, vanwege de niet-aflatende inspiratie die ze bieden. Daarom wil ik vandaag iets terugdoen. Ik heb een programma bedacht dat John gratis mag hebben. Er hoeft niet eens een bedankje op de aftiteling. Zet voortaan een paar camera's bij de brain stormsessies voor nieuwe programma's zodat wij kijkers kunnen meegenieten. Neem bijvoorbeeld de vergadering over Wie van de 3, dat binnenkort terugkomt met de sterrencast Wendy van Dijk, Britt Dekker en Martien Meiland. Toen ik dat las, zag ik namelijk meteen voor me hoe dit nieuwe pareltje tot stand moet zijn gekomen. John de Mol, met de voeten op tafel: „Jongens, Britt Dekker moet nog één programma maken in ruil voor dat paard. Kunnen we haar een spelletje laten doen? Lingo hebben we al. Wat had je vroe ger nog meer? Boggle, Hints, Get the Picture... Hmm, dat is misschien net te moeilijk. Zijn de rechten van Wie van de 3 nog vrij?'' Adviseur Er- land Galjaard, tussen twee appjes naar dj-maatje Ronald Molendijk door: ,,Je bedoelt toch niet Britt als presentator? Ik kan vanavond niet thuiskomen zonder minstens één nieuwe klus voor Wendy. Je weet hoe ze is als ze boos wordt.'' John: ,,Oké, zetten we Britt in de jury. Naast die aparte van de NPO, die rockchick die ook in Ran king the Stars zit. Martien Meiland wordt onze Al bert Mol.'' Directeurtje Marco Louwerens, zuch tend: ,,Martien Meiland is onze Albert Mol. Had den we hem ook niet als panellid in Dit vindt Ne derland moeten zetten? Samen met Johan derksen. Drie ton extra richting Grolloo en het programma had jaren meegekund.'' Zo zijn er moeiteloos tien afleveringen te vul len. Denk aan de beslissing om Leo Alkemade teamcaptain te maken in Ik Hou van Holland. Of de totstandkoming van de rijdende talentenjacht Hit the Road. „Gordon achter het stuur? Dat is een ri sico, John. Stel dat hij net weer aan zijn KLM-huis- jes heeft liggen lurken?'' ,,Kom op jongens, dit is tv. Bij Carpool Karaoke van James Corden staat de auto ook op een trailer. Als de tranen maar echt zijn. Bij de kijker dan. Gordon fluisteren we op het juiste moment wel in zijn oortje dat Martien niet alleen hogere kijkcijfers scoort, maar dat zijn bio grafie ook een grotere bestseller is dan die van hem.'' Dan hoeven ze Wie van de 3 of Hit the Road eigen lijk niet eens meer uit te zenden. Wie van de 3 is terug Dit vindt NL van de buis en donkere avond in de stad. Op een pleintje naast een magazijn staat een auto geparkeerd. Daarin zitten twee surveillerende agen ten. 'Hoe was je weekend?' vraagt de oudste. 'Het is woensdag', antwoordt zijn collega. Op de achterbank ligt een gigantische speelgoeddolfijn. Maarten de Jong en Nico Meijer, gespeeld door Henry van Loon en Stefan de Walle, praten op gedempte toon. De spanning is voelbaar, er hangt iets in de lucht, maar het zijn vooral de dialogen die 't 'm doen. Het zijn de eerste beelden van de come dyserie Niks Te Melden, de vaste op merking van de mannen in de meld kamer van de politie. De zesdelige reeks is nauwelijks in een hokje te plaatsen. ,,Ik zou niet weten hoe je het moet omschrijven. Het is vooral nieuw", zegt Jelka van Houten. Ze speelt Sandra die in de meldkamer zit en haar nieuwe col lega Nikki (Eva Laurenssen) wegwijs Of een bomvol Ahoy doorgang kan vinden, hangt grotendeels af van een eventueel vaccin en be schikbare, betrouwbare snel- tests. Het lijkt moeilijk voor te stellen dat de evenementenhal over acht maanden volgepakt staat met mensen. Voor als dat niet mogelijk is, kijkt de organi satie ook naar een vorm waarin wel publiek wordt toegelaten in Ahoy, maar dan een stuk min der. Iedereen zou dan op 1,5 me ter van elkaar moeten zitten. De landendelegaties zouden alsnog naar Rotterdam afreizen. Bij een 'lockdown variant' kan er geen publiek bij zijn en vinden er ook geen festiviteiten plaats in de Maasstad. De optredens wor den in deelnemende landen op genomen en uitgezonden vanuit Ahoy. Dan is er nog een iéts po sitiever draaiboek, in het geval er niet gereisd mag worden. Er zou wel publiek kunnen zijn, maar de deelnemers treden in hun ei gen land op. Die beelden worden in Ahoy uitgezonden. De delega ties uit landen die wel naar Ne derland af mogen reizen, doen dat en treden live op. maakt. De cast wordt gecompleteerd door André Dongelmans, Jim Deddes en Theo Maassen, die een stel crimi nelen spelen. ,,Ik kijk altijd wie er meedoen, maar als Anna van der Heide het regisseert zeg ik meteen ja." Voor één tegenspeler hoefde ze niet ver te kijken: Henry van Loon die samen met Rik van den Bos het originele (Australische) script be werkte, is haar vriend, van wie ze zwanger is. ,,Maar van samen spelen is het niet gekomen. Hij zit in de auto, ik in de meldkamer en we had den afwisselende draaidagen. We hebben zelfs thuis niet samen gere peteerd. Te veel tekst. Dat kon den we de ander niet aan doen." Tijdens het gesprek kauwt Jelka van Houten de ene na de andere wortel weg. „Zwangerschapsdiabe tes", legt ze uit. „Dan zit je toch vooral aan de groente." Ze had dit jaar ei genlijk nog wat pro jecten op de plan- - Charlize Theron (45) bekent in The Drew Barry- more Show dat ze de af gelopen vijf jaar geen seri euze date heeft gehad. zaterdag 19 september 2020 GO TELEVISIE Een nieuwe klus voor Martien Meiland en Ry- anne van Dorst: ze zijn vanaf zondag 11 okto ber te zien in het panel van Wie van de 3. SBS 6 blaast de oude familiequiz nieuw leven in, met Wendy van Dijk als presen tator. TELEVISIE Het programma Dit vindt Neder land, met Nata- cha Harlequin, stopt. Het werd 'onvoldoende omarmd'. Vanaf 12 oktober zijn op het tijdstip de spelshows Lingo en 50/50 te zien, meldt SBS 6. ■u 'Ik was als de dood dat het zou mislukken' Dennis Jansen Een Eurovisie Songfestival zonder publiek, toeschouwers die allemaal op 1,5 meter van elkaar zitten óf dan toch die volle zaal in Ahoy met duizen den mensen. De Rotterdamse wethouder Said Kasmi en NOS-directeur Gerard Timmer maakten gisteren de vier sce nario's voor het liedjesfestijn bekend, dat hoe dan ook vol gend jaar mei in Rotterdam plaatsvindt. Salwa van der Gaag Een bomvol Ahoy is onwaar schijnlijk. FOTO ANP Het koppel Henry van Loon en Jelka van Houten speelt in de nieuwe comedy serie Niks Te Melden, maar had geen enkele draaidag samen. FOTO ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 24