n 'a8* Meri n van Gaa 4 'Niet fijn dat Merijn er niet is' 21 tekenis dan de trui die Primoz Ro- glic nu draagt. Teunissen wist dat hij de belangrijkste trui in het wiel rennen binnen een paar dagen weer kwijt zou raken. Maar toch: het eerste geel, een ijkpunt in de ge schiedenis van de ploeg. 15 september 2019 Roglic wint de Vuelta Niemand heeft nog van hem ge hoord als Jumbo in 2015 ene Primoz Roglic aantrekt. Een Sloveen die vroeger schansspringer was, lachen zeg. Frans Maassen haalt hem bin nen na een tip uit Slovenië. Een ROGLIC paar jaar later is Roglic de beste klassementsrenner van allemaal. Het bewijs levert hij in de Vuelta van vorig jaar. Voor het eerst wint hij daar een grote ronde. 19 september 2020 De beloning Dit is de dag. De dag dat Primoz Roglic het ultieme moet berei ken. Als hij de tijdrit naar La Plan- che des Belles Filles zonder kleer scheuren door komt, staat hij (en met hem zijn ploeg) morgen in Parijs op de hoogste trede van het podium. Etappe 20 Podium Geel COLUMN LAURENS TEN DAM Alle andere ploegen waren tijdens de klim gere duceerd tot eenlingen, die achter de gele armada aan spartelden. Niks hoefde hij te zeggen in de ra dio's. De coaching was vooraf zo goed geweest dat zijn renners de puzzel zelf konden leggen. In de Pyreneeën was dat nog misgegaan. Het laatst toe gevoegde puzzelstukje bleek een scherp randje te hebben. Maar na wat vijlen en knippen van Merijn paste ook Tom Dumoulin naadloos in het geheel. Bewegingswetenschappers en diëtisten werden gere kruteerd uit zijn grote net werk. Een klein ploegje, dat koerste tussen de grote jon gens. Zelden heb ik zo gela chen als in de week toen ik als jong broekie mee mocht naar Amerika. Team Moes (ja echt, zo heetten we) werd gepresenteerd naast het grote Rabobank met Levi Leipheimer als kop man. Ons jaarbudget was 3 dagen salaris voor Levi. Zeeman is emotioneel betrokken bij zijn sporters en staf, net als Louis Merijn Zeeman heeft een ongelofelijke drive tot verbeteren. Elk detail passeert zijn bureau. Van materiaal tot verzorging, mentale coaching en voe ding, hij is van alles op de hoogte. Hij stuurt van bovenaf aan, maar traint zelf ook nog renners met wie hij dagelijks contact heeft. Hij doet me altijd denken aan Louis van Gaal in diens beste dagen. Een alziend oog, met engelengeduld bouwend aan een ploeg en zeker niet vies van veldwerk. Beiden zijn rechtdoorzee, kunnen niet tegen onrecht en zijn emotioneel betrokken bij hun sporters en staf. Het heeft jaren geduurd, het bouwen aan de ploeg die nu geldt als de beste van de wereld. Jaren waarin de ploeg werd uitgelachen, jaren waarin Merijn de kop van de koers alleen op het tv'tje in zijn auto zag. Jaren waarin Sky het peloton domi neerde. Jaren waarin lichtpuntjes schaars waren. Jaren waarin Merijn telkens kon uitleggen aan pers en publiek waarom het niet lukte. Tropenjaren. Hij stond woensdag met afgekloven nagels op het dak van de Tour. Alle spanning zat nog in zijn lichaam. En toen trok een of andere knoflookvreter van een jurylid de fiets van Roglic stuk. Je zou voor minder een karatetrap a la Louis van Gaal uitdelen. Merijn werd kwaad en is uit de Tour gezet. Maar wat mij betreft was hij ervan afgekomen met een waarschuwing. Net als Louis in 1995. Etappe 21 zaterdag 19 september 2020 PC zaterdag 19 sept individuele tijdrit FRANKRIJK Lure La Planche des Belles Filles 1035m 290m Le Raddon 345m Plancher-les- «v Mines 532m 0km 36,2km CHAMPAGNOLE Primoz Roglic moet het vandaag in de beslis sende tijdrit naar La Planche des Belles Filles doen zonder Merijn Zeeman, die donderdag avond uit de Tour werd gezet. De sportief directeur van Jumbo-Visma begeleidt Roglic normaal gesproken na de finish. Zeeman kreeg het na de rit van woensdag naar de top van de Col de la Loze verbaal aan de stok met een UCI-controleur, die Roglic' fiets had gecheckt op mechanische doping. ,,Het is niet goed voor ons. Een moeilijke situatie. Het is niet fijn dat Merijn niet meer in de wed strijd kan zijn'', zegt Roglic. ,,Ik hoorde het ook donderdagavond en was verrast. Ik was er niet bij toen het gebeurde, dus daar kan ik ook geen commentaar op geven.'' Roglic staat voor een beslis sende dag en kan voor het eerst de Tour winnen. Hij moet 57 se conden verdedigen ten opzichte van zijn landgenoot Tadej Poga- car. De 36 kilometer lange klim- tijdrit naar La Planche des Belles Filles begint relatief vlak en ein digt met een klim van zes kilo meter. ,,Of ik een fietswissel doe, beslis ik op het laatste moment. Ik kijk er vooral naar uit. Ik voel me goed en ben gezond.'' 1. Kragh Andersen (Den/SUN) 2. Mezgec (Slv/MTS) 3. Stuyven (Bel/TSF) 1. Roglic (Slv/TJV) 2. Pogacar (Slv/UAD) 3. López (Col/AST) Op onze web site vindt u meer nieuws en ook video's over de Tour. Scan deze QR-code en u komt direct bij onze producties. y@laurenstendam Tijdens de beklimming van de Col de la Loze had hij geen nagels meer over. Merijn Zee man bestuurde de ploegleiderswagen en reed nerveus achter zijn hoogsteigen klimtrein, die geroutineerd de rode loper uitrolde voor hun kopman Primoz Roglic. Met engelengeduld was die trein geboetseerd. Als een klein kind had hij met zijn tong uit zijn mond elk stukje bekeken en bewerkt, totdat de puzzel van kopmannen en knechten eindelijk gelegd kon worden. Managementkwaliteiten kunnen Zeeman niet ontzegd worden. Zijn eerste ploeg had een budget van tienduizend euro. Ik zag als jonge amateur van dichtbij hoe creatief hij dat beetje geld gebruikte. La Planche des Belles Le Raddon 14,5km St-Germain Plancher- les-Mines 30,3km Champs- ^Elysées Mantes 0km 122km zondag 20 sept Arc de Triomphe Finishlijn circuit I Opgang I circuit Versailles Parijs 38m Finish passages Champs-Elysées 38m 1 2 3 4 5 6 7 8 la-Jolie FRANKRIJK 10km Mantes-la-Jolie 26m Beulle 178m

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 21